Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tanács a felnőtté válással,...

Tanács a felnőtté válással, az élettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
18 eves lany vagyok, jovore fogok erettsegizni ( mert 0.osztalyba jartam). Az utobbi 1-2 het alatt elkezdtem gondolkozni az eletrol, halalrol, felnovesrol, es valahogy annyira elszomoritott par dolog. Nem tudom, hogy pontosan mivel szeretnek foglalkozni, de annyira nem is stresszelek ezen, mert nem vagyok rossz tanulo, tudom, hogy nagyjabol mi erdekel, majd elvalik, mi lesz. Csak ijeszto belegondolni, hogy ez az egy eletunk van (itt), es hogy mennyi minden mulik azokon a donteseken amit ilyen korban hozunk. Hogy belolem sosem lesz orvos. (Jo, nem is szeretnek az lenni, de akkor is). Elmegyek egyetemre, aztan utana munka, majd remelhetoleg gyerekek.. Es az evek csak telnek, es en egyre idosebb leszek. Korabban soha nem stresszeltem a felnotte valas gondolatatol, az oregedestol, vagy a halaltol, de valamiert mostanaban igen, es nem nagyon tudom, hogy hogy lehetne ezen segiteni. :( nem szeretnem, ha minden nap ez jarna a fejemben (mint az elmult 2 hetben). Ez szerintetek normalis/elmuli magatol, vagy erdemes valamit kezdeni vele? Azon is gondolkoztam, hogy erdemes tudatosan megelni az eletunket. Igen, fontos, hogy tudatositsam magamban, hogy ertekeljem az adott pillanatokat akkor is, es ne csak utolag visszanezve. De ugyanakkor, ha ez a gondolat minidig jelen van, akkor az nem teszi nehezebbe, hogy tenylegesen, onfeledten, teljesen boldogan megelhessem az adott esemenyt? Nem tudom, hogy ennek az egesznek van-e ertelme, amit itt leirtam, de ha valaki elolvassa es esetleg valaszol is valamit, azt nagyon megkoszonom. (Es most van az is eloszor, hogy nem varom a szulinapom.. Legalabb is jelenleg, remelem, mire oda eljutok, ez megvaltozik) 18/L

2016. ápr. 17. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Most van lehetőség befejezni , ez a beugró kell később bármikor a folytatásra .
2016. ápr. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ugyan, honnan tudod hogy csak ez az 1 életünk van? Lehet a halál után sokkal jobb dolog történik.
2016. ápr. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azert irtam oda zarojelben, hogy 'itt' :)
2016. ápr. 18. 14:28
 4/7 anonim válasza:
77%
Szerintem keress fel egy psziologust aki segit neked!
2016. ápr. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Figyelj, végülis nincs mit elrontani. Végső soron nincs tétje az életünknek, úgyis elmúlik majd minden. Csináld úgy, ahogy neked jó, de ha nem úgy csinálod az se baj. Boldog szülinapot előre is :D
2016. ápr. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 bandi6891 válasza:
47%

tinédzserekkel foglalkozó főorvos mondta nekem 18 éves koromban:25 éves koromig használjam ki a lehetőségeket mert az az első nagy határvonal az ember életében mikor szűkülni kezdenek a lehetőségek.Egyrészről bánj bölcsen a gyarapodó élettapasztalatoddal(sokan a magas végzettségtől várják a szép életet) mert sokat segíthet,ez egy nagy pozitívuma az idősödésnek,másrészt ketyeg az óra és egyre nehezebb lesz az élet,egyre kevésbé leszel fontos a társadalomnak ahogy korosodsz.

Én azt mondom a tudatos élet kétélű,egyrészt sok buktatót kikerülhetsz általa,más buktatókba pedig épp miatta buksz bele,ezért érdemes megfigyelni az állatokat és a pici gyerekeket mert ők is taníthatnak nekünk egysmást,például a mában élni,keresni a nyugalmat,őszintén kinyilvánítani az érzelmeket legyen az akár negatív is,kerülni a félelmet.

2016. ápr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :) Amúgy nagyon aranyos a pszichológus a sulinkban, szóval lehet, hogy elmegyek majd hozzá, bár nem hinném, hogy még ebben a tanévben, de ha megmarad ez az érzés hosszabb ideig bennem, akkor jövőre mindenképp. Egyébként most már néha vannak olyan gondolataim is, amikor belátom/átlátom, hogy valóban ez az élet rendje, és nem véletlenül van így. Meg hogy mint sok minden mással, talán itt is inkább a minőség, mintsem a mennyiség a lényeg.

Vagy hogy hiába tudja már az ember kisgyerek korától fogva, hogy mindenki meghal egyszer, talán ez olyan, amikor azt mondjuk,hogy nem mindegy, hogy valamit csak nézek, vagy látom is. És lehet, hogy én most 'láttam' meg. Vagy csak simán túl sokat filozofálgatok, és inkább elmegyek a szobámba rendet rakni... :D

2016. ápr. 18. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!