Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha az ember csak akkor kezd...

Ha az ember csak akkor kezd sóvárogni az öröm után, ha megtapasztalta, nem lenne megoldás, hogy nem is tapasztalja meg?

Figyelt kérdés
az ember nem elégszik meg azzal, amilye van, mindig többet akar. de ha nem is ismeri azt, amit akar, akkor nem akarja. ha a boldogságot magát nem ismernénk, nem is hiányozna. mit gondolsz erről?
2010. ápr. 6. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:

nem egy rossz gondolat, de azt hogyan akarnád elérni, hogy egy ember a legkisebb boldogságot se ismerje meg SOHA élete során?


szerintem ez kivitelezhetetlen

2010. ápr. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igazad van. de kb ezt csinálják Kóreában, csinálták Kínában nem? elzárni a külvilágot, hogy a saját nyomoruk ne tűnjön nyomornak.
2010. ápr. 6. 19:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez a legrosszab megoldás
2010. ápr. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ha bővebben ki tudnád fejezni a véleményed, kedves második, azt értékelni tudnám
2010. ápr. 7. 00:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Kell ismerni a boldogságot is, meg a boldogtalanságot. Ezek külön nem léteznek. Az egyiket, a másikhoz képest mérik. Pl: ha egy csövesnek adsz egy meleg levest, boldogságot szereztél neki. De egy milliomosnak egy repülőt kell vegyél, hogy örüljön.

Ezekért az apró boldog pillanatokért élünk.

2010. ápr. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ha egy hajléktalannak viszek egy tál meleg levest, jól érzem magam, ő is. ha viszek még egyet, megint jól érzem magam, ő is. ki veszít? senki. viszont ha már egyszer adtam neki, vagy kettőször rám fog támaszkodni. mi lesz akkor, ha én nem leszek? ha elüt a busz másnap? ha hirtelen elvesztem minden vagyonomat? akkor magamat és még egy másik embert is tönkreteszek.
2010. ápr. 8. 18:45
 7/8 anonim ***** válasza:
pont a napokban tapasztaltam meg az érzést csak én kapcsolatféleségből, elkezdtünk beszélni, másnap is, teljesen fel voltam dobva ami az előtt nem történt meg még SOHA. Aztán pár napja nem beszéltünk, iszonyú rossz, pár perce volt a mélypont. Utálok élni.
2010. ápr. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Hogy érted, hogy nem ismernénk a boldogságot? A boldogság keresése az ami az embereket motiválja. Viszont az embereknek tennie kell azért, hogy boldogok legyenek. Ezt azonosítják sokan a pénzzel és a hatalommal. Mint ahogyan azt Te is tetted. Az akar többet és többet, aki elveszik abban, hogy hatalmat, pénzt szerezzen magának. Akkor történik ez, amikor nem a tevékenységedben leled meg az örömöd, hanem annak következményében. Pl. van nem egy multimilliárdos, aki utálja a munkahelyét, az alkalmazottai is utálják őt. Mégis mi oka lenne boldognak lenni?

A boldogságért tenni kell. Mellesleg kiváncsi lennék, hogy hogy nézne ki ez az alapjáraton k!baszott kiábrándító világ, ha nem ismernénk a boldogságot sem.

2010. ápr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!