Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek is idegen helyen...

Szerintetek is idegen helyen jobban tud bizonyítani az ember, mint szülővárosában?

Figyelt kérdés

8 éve költöztem szülővárosomból faluba az egykori páromhoz ,akivel már nem vagyok együtt.Egyedül maradtam a házba,ahol kevés szülői segítséggel tudok jelenleg létezni,mert nem hosszabbították meg a szerződésem közmunkán.

Egyedüllétem előnyei:

Úgy érzem olyannak ismernek a környéken amilyen vagyok,és olyannak fogadnak el.Nem azt látják milyen voltam gyereknek.

Ha megítélnek,akkor csupán önmagamért ítélnek meg,és nem érzem olyan súlyúnak az ítéletet,mint szülővárosomban.Hibáimat másként értékelik.Tudom nem kéne foglalkoznom ki mit gondol,de azért kicsit számít sajnos nálam.Nem tulajdonítanak nagy jelentőséget a párkapcsolati kudarcomnak ,mint otthon.

Lelkileg felnőttebbnek érzem magam.Önértékelésemnek jobb.Azóta kezdtem határozottabb lenni mióta nem vagyok otthon,meg nemet mondani dolgokra.Szülővárosomban több mindent meglehetne velem csinálni.

Most kicsit depresszióba estem,és visszajöttek a gyerekkori kudarcok.Gondolom a munkaszerződés megszűnése miatt,meg kicsit a szüleim által kicsit újra manipulálható.

Fontolgatom,hogy visszaköltözzek anyuékhoz,csak félek,hogy visszaesek újra lelkileg.36 éves nő vagyok.Ti mit tennétek??



2016. ápr. 25. 17:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Érdekes a kérdés. Én ezt inkább a barátaimmal beszélném meg, de így idegenként azt javasolnám, hogyha jól érzed magad abban a faluban, az ottani közösségben, akkor maradj is ott. Legalábbis adj neki egy kis időt, hátha találsz munkát.


Esetleg nézz utána, milyen feltételek mellett tudnál kiadni egy szobát a házban, akár turistának, akár idénymunkásnak, akárkinek, ebből jöhet egy kis pénzed. Gondold végig, mihez értesz, és amíg nincs munkád, foglalkozz azzal, bármi kisülhet belőle. Lehet ez valami kézműveskedés, gazdaságos főzés, kertészkedés, takarítás, akármi :)


Ennyi idősen általában jobb önállóan éldegélni, és kicsit "elbújni" a szülők elől, főleg ha azok hajlamosak beskatulyázni téged a gyerekkori éned tulajdonságai szerint.


Az általad leírtak alapján egy normális, értelmes ember vagy. Tudom hogy nehéz manapság ebben az országban megélni, de csak az segít rajtad, ha bízol magadban, és pozitív szemlélettel keresel megoldásokat.

2016. máj. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!