Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Evésbe folytom a bánatom. Miért?

Evésbe folytom a bánatom. Miért?

Figyelt kérdés

Eléggé zűrös életem van mióta csak az eszemet tudom.

Családon belüli problémák, de nem erről van most szó.

14 éves lány vagyok, észrevettem, hogy kb. Nyár óta ha problémám van, akkor nem elmegyek kifutni magamból, vagy bömböltetem fülesen a zenét, hanem eszek. Eszek ameddig jólesik, de 10 perc múlva visszamegyek a konyhába még enni valamiket úgy, hogy nem vagyok éhes.

Nyáron voltam kb. 45 kg most 50-52 szép lassan jött fel a sok evéstől. 12 éves korom óta aggódom a súlyom és az alakom miatt,de tudom, hogy sose voltam dagadt.

De most nem érzem jól magam a bőrömbe, és most jön a kérdés lényege: mit csináljak az evés helyett ami boldoggá tesz, megnyugtat? Futni nem mindig van lehetőségem a suli, kutya,tanulás mellett. Mit ajánlotok?


2016. máj. 10. 22:23
 1/6 Snorri válasza:
100%

Nagyon jó, hogy időben felismerted a problémát! Mindenképpen kell megoldás, mert ha feljön mondjuk 20-25 kg, azt később nagyon nehéz lesz leadni.

Ha van lehetőséged, akkor szerintem keress fix sportprogramot hetente 2-3-szor. Tánc, Zumba, bármi. Könnyebben szánod rá magad, ha időre kell menned, és nagyon jól fogod magad utána érezni. Ha szeretsz kreatívkodni, akkor rajzolj, fess, origamizz. Egy barátnőm pl mandalákat kezdett festeni, és azt mondja, hogy ez neki nagyon jó. :))) Olvass valamit, ami szórakoztat, és elrepít egy másik világba! :) Ha úgy érzed, hogy nem tudsz egyedül megbirkózni a problémákkal, akkor mindenképpen beszélj valamelyik szülőddel, vagy tanárral, iskolapszichológussal, akiben megbízol.

2016. máj. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Nem folytom, hanem fojtom...
2016. máj. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
35%

Nem bőrömbe, hanem bőrömben. :)

Rettentő zavaró, ha valaki szarik a helyesírásra.

2016. máj. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Engem meg az zavar, ha nem a kérdésre válaszolnak.
2016. máj. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk kezdetben egyél továbbra is, de csak egészséges dolgot, ami nem igazán hizlal. Pl zldség, gyümölcs.


Aztán evés helyett inkább igyál egy pohár vizet...


Vagy moss minden nasi után fogat, és ez ösztönözhet, hogy ne legyen kedved folyton enni.


Járj bringával, görkorival, stb...

2016. máj. 11. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
játssz valami számítógépes játékkal én olyankor még az alap kajálást is elfelejtem sokszor..
2016. máj. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!