Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek mit tegyek?...

Szerintetek mit tegyek? Problémáról bővebben lentebb.

Figyelt kérdés
Nagyon félénk vagyok és sosem merek ellent mondani. 22 éves lány létemre szégyellem, hogy ennyire nincs önbecsülésem és önbizalmam, és hiába szeretnék valamit csinálni, mindig az a vége, hogy feladom, mert leszólnak és/vagy másokhoz hasonlítgatnak. Egyedül a néptánc az, aminél nem érték el, hogy feladjam, mert támogatott a csapatom, de minden másban, főleg ha álláskeresésről van szó, mindig azt kapom, hogy nem vagyok alkalmas. És már tényleg elhittem, hogy semmire se vagyok jó. Akik megtapasztalták ezt a depressziót, hogyan jöttek ki belőle? Hogyan lehet újra talpra állni ebből? Szeretnék ismét boldog lenni, olyan boldog, mint tánc közben ( pedig elég későn, 18 évesen kezdtem), és helyreállítani a nulla önbizalmam, hogy biztos találjak állást magamnak. Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket.
2016. máj. 24. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Részben megértem a problémád.Régen én is depressziós voltam .Talán még most is az vagyok egy kicsit nem az miatt amiért te de abban hasonlítunk hogy nekem is kicsi volt az önbecsülésem és volt pár ember akiknek én sem tudtam nemet mondani .Ami nekem segített egyrészt az idő múlása Másrészt hogy sikerült eljutnom odáig hogy "Saját magamért élek "az önbecsülésem most se valami eget verő de arra elég hogy szabadon belekezdjek amibe szeretnék .

Akiknek pedig nem tudtam nemet mondani .Rájöttem hogy ők sem érnek többet nálam sőt lélekben biztos erősebb ember vagyok náluk ezért nem hagyom hogy kihasználjanak.

Te sokkal több vagy mint azok az emberek ezt ebből a kis kérdésből is megállapítottam .

Ha vannak hibák benne sajnálom elég későre jár.Ha szeretnél valamit kérdezni nyugodtan írhatsz bár nem hiszem hogy hasznos lenne amit írtam .

17/f

2016. máj. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen a hasznos kommented, időközben a hangulatomon a folyamatos frontváltozások is rontottak, igyekszem felturbózni az egészségem, hátha az segít valamennyit. Tök rossz érzés, mikor mindig hasonlítgatják máshoz az embert, holott nem vagyunk egyformák, ami megy az egyiknek, az nem megy a másiknak. Nyelvész biztos nem lesz belőlem, mert jobb fülemre nem hallok semmit, és mindig emiatt csúsztam el a hallós tárgyakon :(
2016. máj. 26. 10:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért nem hinném hogy annyira hasznos lenne :)


Szerintem is elég szomorú hogy mindenkit a másikkal hasonlítanak össze .

Erről van egy jó idézet

"Ha az alapján ítélünk meg egy halat hogy tud fára mászni.Akkor az egész életét úgy fogja leélni hogy azt hiszi hülye "Ez egy Albert Einstein idézet bár lehet nem pont pontos :)


Szerintem ha természetben vagy az feldob sétálgass hallgass zenét olvass légy a barátaiddal vagy bármit amit szeretsz .

2016. máj. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!