Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » "Senki sem változik". ki ért...

"Senki sem változik". ki ért egyet?

Figyelt kérdés

nem úgy értem,h jó vagy rossz fele

hanem szokásilag

de talán ez attól is függ,hogy miyen szemszögből nézzük, mert az pl, hogy lemondassz vmiről, ami már szokásoddá vált

az csak onnan jöhet,hogy mennyi akaraterőd van,

s mennyire vagy erős

de viszont az,hogy mennyire vagy pl érzékeny vagy,hogy a dolgokat csak lazán veszed, szerintem ez nem ..

vagy nemtudom..

és még valami!

azt meglehet változtatni,hogy rendetlen vagy meg,hogy összevissza eszel? ha elhatározod magad,de viszont egyszer sem sikerült igazán.

előre is köszönöm mindenre a választ :)


2010. ápr. 10. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:

élő példa: én :D

nekem is ez a gondom... nem tudom megváltoztatni, h:

rend legyen a szobámban minden nap, ne egyek minden nap egy pici édességet, nagyon érzékeny vagyok kicsinek azzal csúfoltak a suliban, hogy ha valaki hozzámér már sírok... többször is elhatároztam hogy nem eszek egy falat édességet/leginkább csokit/ egy nap de sose jött össze(am vékony vagyok :D)... akaraterőtől is függ de ha megszoktam akkor nem nagyon lehet rajta változtatni... szóval ez így igaz: SENKI SEM VÁLTOZIK.... egyetértek :D:D

2010. ápr. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Trauma, az illető számára megrendítő események következtében, valamint akkor, ha valaki folyamatosan ki van téve egy bizonyos ingernek - szerintem bárki megváltozhat. Néha bekövetkezhet egy pillanat alatt, de van, hogy a személyiség éveken át formálódik, és az ember környezete csak akkor veszi ezt észre, ha ennek a bizonyos valakinek a gondolkodása, a tettei teljesen torzak, vagy bizarrak.

Egy ember viszont saját magán szerintem nehezen változtat, mármint olyan szempontból, hogy pl. bátor-e, vagy nem; szereti a társaságot, vagy sem.

A szokásokhoz megint másképp állok: ha valaki elhatározza, hogy ezentúl nem dohányzik, akkor az igenis képes megcsinálni. Fizikailag és lelkileg is képes rá. Bárki. A dohányzáshoz hasonló szenvedélyekről azt terjesztik, hogy nagyon-nagyon nehéz róla leszokni, éppen ezért vannak olyan kevesen, akik megpróbálják. Akik "le akarnak szokni", de azt hajtogatják, hogy nekik úgyse menne, azok valójában szerintem nem akarják felhagyni ezzel a kedvelt tevékenységükkel, csak nyavalyognak és félnek, mert hallották, hogy a szomszéd nénihez járó, dohányos pistabá' elhunyt tüdőrákban. Szerintem ezek az emberek nem gyengék, hanem lusták, és nem ártana önfegyelmet tanulniuk.

(Természetesen bármilyen más példát is felhozhattam volna, semmi bajom a dohányzókkal, csak ezt tűnt a legegyszerűbbnek kifejteni. Bocs, ha valakit megbántottam volna.)

2010. ápr. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Előttem szóló jól írta a Trauma egy embert 100%-ig minden tekintetben meg tud változtatni!

De igazából, mindenben meg kell találni a pozitívumot. Így ha a takarítás élvezetessé válik, vagy rájössz, hogy nagy hasznodra van és azt te akarod, akkor az egész már csak szín tiszta játék lesz!

Minden agyban dől el és az agy nagyon összetett, bonyolult dolog! És mindig mindenre megtalálja a lehetőséget, csak mi emberek annyira szűk látókörűek vagyunk, hogy minden itt lebeg a szemünk előtt csak sose vesszük észre! Tárd ki az elméd, és bármit képes leszel elérni! Azt is hogy rend legyen a szobádba! ÉS hogy milliárdos herceg felesége legyél (ha lány vagy) illetve fordítva! :)

2010. ápr. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!