Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám leküzdeni ezt a...

Hogyan tudnám leküzdeni ezt a szorongásomat?

Figyelt kérdés

Sajnos be kell vallanom nektek, hogy van egy nagyon komoly jellemhibám. Ez inkább pszichológia, és csak részben szexualitás, de itt talán több lesz a válaszoló.


Szóval, nagyon bénán csajozok, 27 évesen még semmi sem jött össze. Természetesen nem ez a kérdés fő tárgya, még véletlenül sem szeretném ilyen sablonkérdésekkel rabolni az időtöket. Legfőképpen a súlyfeleslegem miatt nem megy az ismerkedés, ezen most próbálok változtatni (életmód csere, étkezés átformálása, sport, stb.), bár őszintén szólva, néha látom, hogy olyan dagadékok mászkálnak egész jó csajokkal...


Bocs a hosszú felvezetésért, jöjjön a lényeg! A jellemhibám az, hogy képtelen vagyok örülni annak, ha egy jó barátom becsajozik, párt talál, vagy csak szimplán lefekszik valakivel. Holott szerintem az lenne a természetes, hogy örülök a cimborám sikerének, mivel ez az élet része. Ilyenkor sajnos a mai napig csak irigység és szorongás fog el. Nem érzem magam teljes embernek, nem érzem úgy, hogy férfi lennék, és mindig ráébredek, hogy valójában eléggé hézagos az életem. Pedig nincs okom a panaszra, diplomás vagyok egy szuper és jól fizető munkával, gitározok, főzök, évente többször megyek külföldre, koncertek, fesztiválok, a családommal is minden rendben, forgatókönyv írás, tolmácskodás (nagyon amatőr szinten), és ezekhez jön most a kondi is, szóval nagyon sok szempontból irigylésre méltó az életem. De a kisebbségi komplexusomat sajnos csak ideig-óráig tudom levetkőzni, és mindig szorongani kezdek, ha megtudom, hogy egy barátom mondjuk múlt hétvégén lefeküdt egy helyes csajjal. Hatalmas ostobaság az irigység, de nem tudok felül kerekedni rajta, hanem az elismerés helyett csak zavarodottságot és frusztráltságot érzek.


Bocsánat amiért túl hosszú voltam, és előre is köszönöm a válaszokat!



2016. máj. 30. 10:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Tényleg a legjobb, amit tehetsz, hogy formáld a tested. Ép testben ép lélek. Ha nem vagy durván elhízva, akkor már 5 kiló leadása is jelentős változás. Bárki bármit mond még a kulturált, normális csajok is ösztönösen, a jó testű férfiakra buknak ha csak szórakozni akarnak, akkor őket preferálják (ilyenkor férfi jellemével, egzisztenciájával sem sokat foglalkoznak).


Ha 5 kiló leadásával már úgy nagyjából normálisan nézel ki (pl. 180/90) akkor már normálisabb, egész jó csajnak kellemes kompromisszum lehetsz, ha érzi hogy őt komolyan kezeled, mert a leírtak alapján egyéb értékeidben egész versenyképes vagy.


Első körben tehát azt érdemes megcéloznod, hogy pár kiló leadása után egy olyan egész jól kinéző csaj azt érezze rólad, hogy bár nem te vagy álmai férfija külsőre, de Te vagy az aki őt igazán meg tudod becsülni, egyéb értékeidben meg számára jó parti vagy.


Szerencsés esetben ilyen csajok munkahelyen is vannak körülötted, ha nem csatlakozz túrázó, sportoló baráti körhöz, vagy tánciskolához (órákon kívül bulikat, hétvégéket, hetes nyaralásokat, síelést... is szerveznek). Egy biztos, olyan egész jó csajok is, akik már itt rád felfigyelnek, csak úgy szimpla esti szórakozóhelyen észre sem vennének.


Ha meg kapcsolatod lesz egy normálisabb csajjal, mellette testedet is folyamatosan formába hozod, akkor sokat erősödik a magabiztosságod. Mellette ha ritkán haverokkal le mész majd bulizni, akkor szinte garantált lesz a becsajozás.


Végül egy gondolat a mostani irigységedről. Ezt ne akard kikúráltatni pszichológussal/pszichiáterrel. Szerintem ez is egy jó hajtóerő. Bárki bármit mond, igazából csak saját életével teljesen elégedett ember tud igazán örülni barátai sikereinek is.

2016. máj. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Deflohelp ***** válasza:
Ismerkedéssel: vegyél részt városlátogatáson, társasutazáson (pénztárcától függő, hogy hová), olyan programon, ahol minőségi ismeretségeket köthetsz. A turistacsoportok tagjai mindenképpen megismerkednek, szóbaállnak egymással, megszokják, jobban elfogadják a külsődet, mint egy pillanatnyi találkozásnál. Elsőre lehet, hogy nem jön össze a dolog, de akkor is hasznos időtöltés volt. Előbb-utóbb sikerülni fog.
2016. máj. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
...Biztos vagyok benne hogy minden második-harmadik fantasztikus estéről amiről a barátaid mesélnek, a másik oldalon a nő azt meséli milyen szerencsétlen bénával futott össze de hagyta neki mert nem volt szíve lelökni magáról.
2016. jún. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!