Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Normális, hogy nincsen bűntuda...

Normális, hogy nincsen bűntudatom?

Figyelt kérdés
Rendőrként dolgozom. A minap egy bevetésen vettünk részt.Részteletek nem nagyon közölnék ha nem baj. Az egyik kollégám hátrányba dulakodásba keveredett, egyébként a kollégám nő, és az egyik férfi elkövető támadt rá. Ököllel elkezdte ütni, majd amikor a kollégám földre esett, elővette a fegyverért az elkövető és leakarta lőni. Én gondolkodás nélkül rászegeztem, és meghúztam a szolgálati fegyveremet. Megöltem azt a férfit. Tudom, hogy jogos volt meg minden. De a lényeg nem is az. Hanem, hogy egy csepp megbánást se érezek. Gondolkodás nélkül rá szegezetem és lőttem. De ha nem teszek így akkor a kolléga nőm halt volna meg. Normális is nincs bűntudatom? 34/F

2016. jún. 3. 06:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Végre egy derék rendőr! Én elítélem az erőszakot, de komolyan mondom, röhögök az olyan híreken, amikor fegyveres rendőrök és katonák próbálnak feltartóztatni migránsokat, bűnözőket...stb és a rendvédelmisek sérülnek meg. Nem azért van az a rosszlány fegyver az oldalukon?


Nem kell sok embert lelőni ahhoz, hogy rend legyen, akit meg így lelő az ember, az úgy sem fog hiányozni a társadalomnak (aki rátámad a rendőrre, mentősre...stb), de ha senkit nem lőnek le soha, akkor nem fognak tisztelni!

2016. jún. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Szerintem ilyen esetben nem kell annak lenni, meg elvileg egy rendőrnek ilyennek kell lennie. Megmentettél egy ártatlan ember életet!!
2016. jún. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt tetted, amit tenned kellett. (nehéz lesz feldolgozni, egy kis segítség: Tarkovszkij Rubljov c.filmjében van egy hasonló helyzet, tatár támadás, lányvédés.. szerintem nézd meg a filmet, segítő lesz.)
2016. jún. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Kamu!
2016. jún. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket :) És igen tudom, hogy megérdemelte, de akkor is nem hittem volna, hogy semmit se fogok érezni. A rendőr pszichológus szerint ez egy fajta elnyomás vagy mi lehet, hogy nem éreztem semmit. Azt mondta lehet időbe telik. De hát mondjuk igaz, mindenki máshogy éli meg mindenki máshogy dolgozza fel.
2016. jún. 3. 07:37
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

fú hát ez egy nagyon nehéz helyzet.. Ezért is nem alkalmas mindenki rendőrnek..


Persze jogos volt a dolog de természetes h rosszul érint főleg ha az első volt.


Persze felmerül a kérdés h mondjuk nem lett volna-e elég ha lábon, karon lövöd de ezt mi kívülállók nem tudhatjuk h elég lett volna-e


Mindenesetre túl kell rajta lépned ha esetleg úgy érzed nem megy nyugodtan fordulj szakemberhez –nem szégyen- a rendőrség biztosít ilyesfajta segítséget az állományban levőknek.

2016. jún. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
Ez mikor történt? Tudnál linkelni egy viszonylag elfogadható hírportálból egy cikket erről? Mert így elég nehezen lehet elhinni. De ha tényleg megtetted, akkor pont úgy cselekedtél, ahogy kellett. Ha a kollégádra egy bűnöző fegyvert szegez, akkor nyilván lelövöd, ez nem "helyes viselkedés" kérdése, hanem kötelesség. Nem, majd bambán bámulod ahogy kinyírják a kollégád...
2016. jún. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem teljesen jogos volt, még a "hős" jelző is megillet.

Sajnos, én nem találtam róla semmiféle cikket, valaki esetleg tudna egy linket küldeni az ügyről? Vagy esetleg az ilyen ügyeket nem szokták kiszivárogtatni a Rendőrségen kívülre?

2016. jún. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

miért kéne cikket linkelnie nyilván ha tudna se szívesen tenné


Szerintem nem kamu és ha az lenne akkor is egy kamukérdésnek se rossz elgondolkodtató..

2016. jún. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ha minden egyes bevetésről cikk készülne akkor csak rendőrségi bevetésekről lehetne olvasni egésznap.
2016. jún. 6. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!