Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki középiskolában nem bizonyult kiemelkedőnek, vagy főiskolát lustaságból és érdeklődés hiányában nem jól végezte el/ nem végezte el, viszont az orvosi egyetemen sikerült helyt állnia?

Figyelt kérdés

2016. jún. 10. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Igen...Őket hivjuk ma Politikusoknak
2016. jún. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én középsuliban átlagos voltam, talán hármas átlaggal. Fizikából úgy kettes átlagom volt. Jelenleg fizikusnak tanulok már jó pár éve úgy, hogy az összes elméleti fizika tárgyam jeles, kettőt leszámítva, azok négyesek. Szóval, ha arra irányult a kérdésed, hogy képes lehetsz-e elvégezni, akkor igen, lehetséges bármit elvégezni. Csak nagyon oda kell tenned magad, rengeteget kell tanulnod és dolgoznod érte, de sikerülhet. Neked kell eldöntened fejben, hogy képes akarsz-e lenni végig csinálni, mert hiába fognak mások segíteni, senki sem fogja tudni helyetted megcsinálni azt, amit neked kell.
2016. jún. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan erre irányult a kérdésem, köszönöm, hogy írtál!!
2016. jún. 11. 01:31
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Nekem nincs ilyen ismerősöm, sokaknak még munka ellenére is nehéz bekerülni.


Ha mégis sikerülne lustán nem fogod elvégezni az egyetemet, illetve a probléma az, hogy itt nem tudod elvégezni 3-asokkal, mert vagy mindent beleadsz és reménykedsz, hogy jó tételt húzol ki, vagy nem fog sikerülni a vizsga.


Orvosi sajnos nem egészen úgy működik mint a többi szak, itt tudásodban nem engedik meg a "vak foltokat".


Ha lusta vagy illetve nem érzel kellő érdeklődést válassz mást, mert orvosin mindent bele kell adni, és van, hogy még az se elég.

2016. jún. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"itt nem tudod elvégezni 3-asokkal"

Ez nagy hülyeség :D A te logikád alapján mindenki mindenki vagy kibukna, vagy summa cum laude végezne.

Amúgy kérdező, ez rajtad múlik, te ismered a képességeidet és a kitartásaidat. De ha valóban csak a lustaság/érdeklődés hiánya miatt volt mindez, akkor (ha odateszed magad, hiszel magadban és megvan az érdeklődés) összejöhet az orvosi, persze.

2016. jún. 11. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kozepiskolaban nem bizonyult kiemelkedonek - az erettsegije kituno egyaltalan?


Foiskolat lustasagbol/ erdeklodes hianyabol nem jol vegezte/ nem vegezte el - az orvosin nem lehetsz lusta! Egyszeruen NEM lehetsz az, mert minden egymasra epul, ha mazlival atcsuszol egy vizsgan annak a tudasnak a hianyat a kovetkezo evben erezni fogod.


Erdeklodes hianyaban: pl. lehet nem vagy egy fikiamanias, megis meg kell tanulnod a biofizikat, hiaba teged jobban erdekel az anatomia meg a biokemia. Akkor is meg KELL tanulnod azt is.


Ide be kene csatolnom egy regi ismerosom rakas konyvet amit egy 2 evet lezaro vizsgara kellett megtanulni/ atismetelnie. Kepes lennel egy targyhoz ezer oldalnyi tananyagot megtanulni?


Az orvosira jaro diakok tobbsege (legalabbis akiket en ismertem) azok a gimnaziumban mind kiemelkedo tanulok voltak.


Es ez se garantalja hogy elvegzi, szerintem ami kell hozza:

- intelligencia - ekkora anyagot mar nem tudsz bemagolni, kell hozza logika

- jo rovid- es hosszutavu memoria, fokepp a masodik!

- kitartas: amikor a 7. estedet is a konyvtarban toltod, mikozben a mas egyetemekre jaro barataid ket sarokkal arrebb isznak az eleg szar tud lenni

- egy nyugodt hatter, ami mellett nem kell dolgoznod, hogy az egyetemre jarhass; legyen akar a legszarabb koliszoba, de kajara adjanak az otthoniak penzt, vagy fozzenek neked, mert ha azon kell filoznod, hogy fenymasolj vagy etelt vegyel az megint eleg tre

ne legyenek csaladi dramak, mert az el fogja venni az energiat az egyetemrol


En nem vegeztem el. Nem birtam. Le kellett volna xarnom az otthoni dolgokat de nem tudtam. At kellett volna mennem egy masik koliba igazandibol es akkor lehet minden okes lett volna.

2016. jún. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!