Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Melyik orvosi szakmát válasszam?

PoppyBaba kérdése:

Melyik orvosi szakmát válasszam?

Figyelt kérdés

Igaz, még egy kicsit korai ezen gondolkozni, de nem árt minél hamarabb ezt eldönteni. (14L)

Az a helyzet, hogy mindenféleképpen orvos szeretnék lenni. Mivel az állatorvosi egyetemre nem biztos hogy felvennének, ezért inkább más orvosi szakmán gondolkozok. Olyan, amihez a jeles átlag is elég, és nem kell teljesen kitűnőre érettségizni, hanem elég a négyes is (a választható tantárgyakból, biosz, kémia). Lehetőleg olyan szakma, amiből meg lehet élni.

Esetleg lenne ötletetek hogy milyen orvosi szakmát válasszak?

(Igen, tudom hogy még fiatal vagyok ahhoz, hogy még ezen gondolkodjak,tisztában vagyok vele. Ezt azért írtam le mégegyszer,mert nem szeretnék olyan válaszokat, hogy:

-minek gondolkodsz még ezen? Menjél inkább tanulj)

Előre is nagyon köszönök minden választ!:)



2016. febr. 18. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Az általános orvosi képzés hat év, tehát 12 szemeszter. UTÁNA van szakosodás, ami szaktól függően három-hét év szokott lenni.

Előbb végezd el az általánost, érettségizz le, és azt válaszd ha egyáltalán eljutsz idáig, (amire nem sok esély van "poppyBaba" válaszaidat ismerve.) amelyik szakon szívesen dolgoznál.

2016. febr. 20. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszodat, másodszor, gimis vagyok. Harmadszor meg milyen "ismerve a válaszaidat poppybaba?"

"Nincs sok esélyed"

Ha nem ismersz, minek írsz ilyeneket?

Azért kíváncsi vagyok hogy Te 14 évesen gondolkodtál-e ezen. Mert szerintem elég fontos elkezdeni ezen gondolkozni hamar.

2016. febr. 20. 17:45
 3/4 anonim válasza:

Bioszból és kémiából/fizikából emelt szintű érettségi kell orvosira. 60%-tól ötös, tehát ha négyesed van mindkettőből számoljuk most 55%-kal, tegyük fel, hogy utolsó 2 évben is "csak" négyesed volt ebből a két tárgyból, viszont a közép érettségijeid 80%-ok lettek, és gimiben is 5 voltál belőlük. Ebben az esetben 383 pontos van, ami egészen pontosan 46 ponttal kevesebb, mint a tavalyi ponthatár a SOTE-ra. De még a vidéki orvosikra is min. 410 feletti pontok kellettek.

Szóval olyan orvosi, ahová elég a 4-es a választhatókból, nem létezik.

Most még nem vagy elkésve, hogy feltornászd ezeket ötösre, vagy gondolkozz el esetleg más egészségügyi szakon, ahová alacsonyabb a ponthatár pl. ápoló, gyógytornász, dietetikus, védőnő, laboranalitikus, képalkotó analitikus, stb. Ezekre (a gyógytornász kiévételével) elég 400-nál kevesebb pont is.

Ha van még kérdésed, kell segítség, vagy érthetetlenül írtam, akkor írj nyugodtan!!

Egy medika

2016. febr. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!:)

Sokat segített!:)

2016. febr. 28. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!