Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Utálom magam! Le akarok...

Utálom magam! Le akarok fogyni! Valaki könyörgöm írnátok hosszan edzésterveket?

Figyelt kérdés
80kg vagyok, nagyon leszeretnék fogyni 20kg-ot. Természetesen nem egyik napról a másikra! Szörnyen érzem magam a testemben, nem szeretnék topmodell lenni hanem arányosan duci. Könyörgöm valaki segítsen rajtam!

2016. jún. 11. 19:09
 1/7 anonim válasza:
70%

Nagyon részletesen semmit sem tudok írni, inkább csak tanácsokat adnék:

1. Este 7 után semmi!

2. Sok zöldség-gyümölcs (banánból nem kellene sokat). Tisztítja a bélfalat, ami beindítja a fogyást.

3. Reggel kávé (ha lehet cukor nélkül), és egy kis torna. Egész napra beindítja az anyagcseréd!

4. Minden nap igyál zöld teát.

5. Mindig sportolj valamit. Nagy súlyfelesleggel nem bírnás a futást, de legalább tornázz. Mogasd át a tested minden részét, az izomláz jó! :3

6. Amennyiben módodban áll, kerüld a cukrot, zsírt és pékárút, vagy legalább teljes kiőrlésű kenyeret egyél.

7.Napi 5 étkezés kisebb adagokban. Tudod, jobb többször keveset!


ha eszembe jut még valami, akkor írom! (ha szeretnéd)

2016. jún. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Írd nyugodtan! Várom! A válaszodat pedig köszönöm.
2016. jún. 11. 21:52
 3/7 anonim ***** válasza:

en amugy azt csinaltam, hogy eves elott valamit megkostoltam amit utalok (pl en esetemben: az anizstol hanyingerem van es ouzzo-ba mar eleg csak beleszagolnom es oklendezek hat ha meg bele is kortyolok) es igy kevesebbet ettem, plussz az agy ilyenkor az etoezest a rossz elmenyhez kapcsolja tehat valamilyen szinten meg is utalod az evest, mert tudod hogy elottez a rossz dolog var rad es inkabb van hogy kihagyod


remelem ez igy ertheto volt azert...en nem akarlak koplalasra buzditani szo sincs rola ez csak egy kis segitseg

2016. jún. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 voltam..bocsi a helyesirasertt es az ekezetekert
2016. jún. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Első vagyok!

- Koplalni tényleg nagyon rossz, mert ha kiéhezteted a szervezeted, bármit eszel, csak zsírként dolgozza majd fel.

- Étkezés előtt egy pohár langyos víz (eltelít).

- Étkezés előtt egy kanál almaecet (még nem próbáltam, de állítólag csökkenti az étvágyat).

- Minden nap 2 l víz. De ne igyál egyszerre sokat, mert az csak keresztül megy rajtad, és nncs sok értelme. Próbálj gyakran inni kortyonként, vagy például mindig csak egy decit!

- Ne próbálj gyorsan fogyni, nyugodtan szánj rá akár 1 évet is, így legalább nem jön vissza, ha átállsz a régi életmódra. És sose keseredj el, egy idő után be is lassul a fogyás, de semmi baj, ennek ez a rendje. Te csak csináld! :)

- Sok zöldség-gyümölcs minden nap.

- Édességek vagy nasi helyett is ehetsz gyümölcsöket, vagy igyál koktélt. Eltelít, és nincs is sok kalóriatatralma.

- Tudományosan bebizonyított tény, hogy jobban fogysz, ha leírod, miből mennyit eszel. KALÓRIABÁZIS

- Próbálj rostokban gazdag ételeket enni, valamint olyan ételeket, amik egészségesek és eltelítenek. Pl: vagy 24 szem mandula,barack, szőlő; és alig tartalmaznak kalóriát!

2016. jún. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem az első vagyok :)


Ajánlom figyelmedbe a futást mindenképp. Nekem az vált be, mert a kajálási szokásokhoz egyszerűen igazodik a szervezet.

Most, hogy jó sokáig van világos, próbálj meg minden nap futni kora este. Nem mindegy, hogy hogyan futsz.

Vegyél egy futócipőt. Általában sportcipő jellege van, vastagon bélelt, de puha. Szerezz be hozzá egy futózoknit is, megéri.

Futás előtt bemelegítés, ez nagyon fontos.

Amikor futsz, csináld úgy, hogy izzadj, viszont még ne lihegj. Elviekben ha izzadsz, de beszélni még tudsz, az az ideális.


Fontos, hogy futás előtt 3 órával ne egyél szénhidrátot. Ez is sokat segít, gyorsítja a fogyást.

A futásban az a rossz, hogy fél óra múltán indul be a zsírfogyás, vagyis az első fél óra kuka. Kb 50-60 perc futás kéne alkalmanként és hetente legalább 3 alkalom legyen.

Fontos, hogy igyál közben és utána is tiszta vizet. A kiszáradás nagyon veszélyes dolog.

Futás után nyújtsál kicsit. Az izomlázra vegyél majd Bengay-t és masszírozd bele a fájó izmokba.

Később rá fogsz jönni, hogy ha előre bekened magad a fájós pontokon, jóval kevésbé lesz izomlázad utána.


Az első 2-3 hét fájdalmas lesz, utána pedig könnyebb. Olyan 6-8 hét után várhatóan ijesztő léptékben indul meg a fogyás(már ha az étkezéssel nem rontod el) és pár hét alatt akár 10-15kg is leszaladhat.

Idővel ez meg fog állni,de akkor se essél kétségbe, de ez már egy másik történet lesz.


Egyetlen szó búcsúzásképpen: fokozatosság.

2016. jún. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Yodi válasza:
Ha a súlyfelesleg nagyobb akkor a futással nagyon vigyázni kell, mert az ízületeidre rossz hatással lehet. Egy kollégám első futása után annyira kicsinálta a térdét, hogy utána hónapokig nem tudok semmit mozogni. Mozgás nélkül pedig sokkal nehezebb fogyni. Érdemes tempós sétával kezdeni, vagy ellipszis géppel, mert az ízületkímélő. Én ajánlanám Péntek Enikő kezdő tornáit, én is azzal kezdtem. És szétnézhetsz az oldalán is, elég sok információt kaphatsz. Többet mint amit itt le lehetne írni. A hangsúly azon van hogy a mozgás legyen rendszeres, pl heti 3-4 alkalommal 30-40 perc séta, ha ezt már kevésnek érzed a súlyzós edzés is elindulhat, otthon is elvégezhetőek, nem kell konditerem sem. Ha súlyzód sincs, kezdheted 2 db fél literes vizespalackkal is. Péntek Enikő oldalán edzéstervet is kaphatsz és kérdezhetsz is tőle. Nekem sokat segített. :) Tornázni tök jó. Én kb 1 hónap után azt éreztem, mekkora ökör vagyok hogy ezt eddig nem csináltam. :D
2016. júl. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!