Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ateisták! Ti hogy tudtok élni...

Ateisták! Ti hogy tudtok élni azzal a tudattal, hogy tudjáátok, nincs semmi értelme az életeteknek?

Figyelt kérdés
Természetesen azokhoz szól a kérdést akik szintén így gondolják...Nap mint nap ezen örlődök,hogy minek élek,vagy,hogy egyáltalán mi az életnek az értelme...Nem azért mert szerelmi bánatom van vagy mert senki sem szeret,öngyilkos se akarok lenni,csak egyszerűen nincs kedvem semmibe se belevágni,célokat kitűzni magam elé,mert úgy érzem hiába érek el valamit az életben ha egyszer úgyis minden "kárba vész" azzal hogy meghalunk...tudom hogy s.gghülye felfogás,meg énis az vagyok,de egyszerűen nem tudom lekattanni a témáról...köszönöm előre is...

2016. jún. 16. 21:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg egy réti sast, hogy mi az élet értelme. Nem fog rá válaszolni, mert nem tudja értelmezni. Ő csak van, nem gondolkodik ilyeneken. Az élet értelmét az egó keresi, mert ezáltal identitást teremt magának. Célok nélkül is lehet élni, sőt ami azt illeti igazából csak az számít, hogy jelen légy. Ezeket az "élet értelme", meg a "társadalomban betöltött szerep" tessék elfelejteni. Légy önmagad, más nem számít. Egyébként nem utal hülyẹ felfogásra a gondolatmeneted, sőt ez egy egészséges elme hozzáállására utal. Baj akkor volna, ha nem kérdőjeleznéd meg a dolgokat. Ha senki sem lenne szkeptikus, sosem jutnánk előrébb.
2016. jún. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 vatafak ***** válasza:
100%
Miért is kéne a hit ahhoz , hogy értelmet leljünk az életünkben ?! Épp elég ha élvezzük a legjobbat amit ki lehet hozni belőle, mit kell állandóan azon nyavalyogni h majd egyszer mi lesz...
2016. jún. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy a te életed értelmét keresed, vagy azt az értelmet, amit eddig mások számára okoztál. Mondok egy példát. Van egy ember, aki megtalálta az élete értelmét, és most már van neki. De ettől függetlenül, amennyiben gonosz, és bűnöző, ő magának nincs értelme. Tehát ő megtalálta az élete értelmét, viszont az ő életének nem volt értelme, hiszen csak fájdalmat és szenvedést okozott. Ezért ezt a két fajta életértelmet megkülönböztetjük egymástól.


Az élet értelme az ateisták számára az, hogy a rövidke életük során úgy próbálják élvezni az életet, hogy közben nem okoznak kárt másnak, nem bántanak meg mást. A legtöbb ember persze ezt teszi, de most komolyan, itt élsz mondjuk 80 évet, aztán meghalsz. Ez alatt a 80 év alatt más embereknek akarsz szenvedést okozni? Ha ezt teszed, akkor aztán tényleg semmi értelme az életednek. És nem, a kedvesség nem az, hogy mindenkire mosolyogsz az utcán, aztán kibeszéled őket a hátuk mögött. A kedvesség az, hogy ha te magad vagy kedves, mindenféle megjátszás nélkül. Az őrült abnormális műmosoly nem ér semmit. Egyszerűen nem kell szemétkedni a másikkal, esetleg még akkor sem, ha valami miatt mérges vagy rá. Ez az élet értelme. Ha nem így viselkedsz, az életed értelme az, hogy gonoszkodsz másokkal, és ezáltal a te saját életednek sem adtál semmilyen értelmet, tulajdonképpen káros voltál a társadalom számára, és mindenki jobban járt volna, ha meg sem születtél volna. Márpedig ha így viselkedsz, akkor mi jogod egyáltalán másokra megharagudni, amikor te sokkal rosszabb voltál másokkal? Érted mit mondok. Egy rosszindulatú gonosz ember fogja be a pofáját.

2016. jún. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
32%

Az ateistáknak nem szabad ilyesmin gondolkodni, mert lehet, hogy rájönnek valamire. Ártalmas az ateista gondolkodás.

Ha már ateista akarsz maradni, akkor úgy kell élned mint az állatok, tudomány nélkül, ők nem gondolkodnak és elvannak.

Sajnálom, de a kérdésedre nincs helyes válasz, csak a halál várása.

2016. jún. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Lehet h nincs értelme egyébként én is ateista vagyok, de ha már itt vagyunk akkor élvezzük, kettyintsünk, meg szivjunk zözit.

De egyébként ezen gondolkodni jo dolog.

2016. jún. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
44%

Én majdnem így vagyok csak nekem azért nincsenek céljaim mert lusta vagyok bármit is csinálni.

Reggel felkelek, eszek, nem csinálok semmit, eszek, recskázok, alszok.

Aztán így elvagyok :D kicsit uncsi de mondjuk azért teszek, hogy ne legyen túl hosszú az életem. Elég tré lenne még 50 évig így élni.

2016. jún. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
85%

Én azért élek, hogy nyomot hagyjak magam után. Azért tanulok tanárnak, hogy legyen egy diákom, aki 40 év múlva azt mondja az unokájának: "nekem volt egy rocker töri tanárom, aki miatt megkedveltem azt a tárgyat és meghatározta az életemet. Azért zenélek, hogy maradjon valami utánnam. Azért szeretnék gyereket, hogy legyen, aki emlékszik rám.

Az élet nem elvesztegetett, vagy felesleges, hogyha vannak céljaid. Hogyha pedig nincsenek, akkor nem egy kreált istenség fogja megtölteni a napjaidat.

Igyekszem úgy tenni, ahogyan Wilde mondta: "Senki sem garantálja, hogy van ott valami. És ameddig erre senki sem képes addig itt még mindent a legnagyobb lángon égetek."

2016. jún. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 álomvilág válasza:
Azért élünk,hogy élhessünk,tanítsunk,meghaljunk.Mindenki így él.Egyébként mindenkinek van célja az életben.Nektek vallásosoknak sem ér semmivel sem többet az élete,mint egy szúnyogé.Semminek nincs értelme,ezért nem kell keresni az értelmet sehol!isten nem létezik,és nem is fog,de ti hisztek benne.Ez az életetek értelme.Lehet,hogy semmit nem értek el az életben és a végén csalódni fogtok,de éltetek.Nekünk ateistáknak az álmaink megvalósítása az életünk értelme.Nekünk nincs szükségünk egy mindenható kitalált figurára!Nincs szükségünk egy tanulságos mese könyvre,hogy tudjuk,mit szabad és mit nem!Mi ateisták egy magasabb szint vagyunk az emberiség lépcsőjén.A keresztények mit csináltat idáig?Embereket égettek élve,tóba fojtottak aki bármi új dologgal,vagy találmánnyal állt elő,azt ki végezték.Lásd Kopernykus.Az ateisták dolgoztak,építettek,feltaláltak és gondolkodtak!Autók,okos telefonok,számítógépet vr mindent nekünk ateistáknak köszönhetsz.Hallottátok a hírt?Egys kislánynak eltört a lába.A szülei mondták neki,hogy imádkozzon,és isten majd meg gyógyítja.2 napig imádkozott.Semmi!A szülei haragudtak rá,hogy nem imádkozott eléggé és elkezdték rugdalni és ütötték ahol tudták.A lány el ájult,de mikor fel ébredt még mindig verték,azzal ma különbséggel,hogy be esett e tüdeje,szét törtek a bordái és majdnem meghalt.Ma egy ágyban fekszik,mert teljesen le bénult és egy csövön keresztül juthat oxigénhez,mert mint mondtam,a tüdeje teljesen tropa.Na ilyenkor hol van isten?
2016. aug. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%

"A keresztények mit csináltat idáig?Embereket égettek élve,tóba fojtottak aki bármi új dologgal,vagy találmánnyal állt elő,azt ki végezték."


Ezek nem hívők voltak, hanem ateista bűnözők. Érdekes, mások meg azt mondják, hogy a kereszténység bárgyúságot és olyan mértékű szelídséget ad, hogy az illető nem üt vissza, ha bántják. Akkor hogy is van ez? Nos, mind a ketten tévedtek. A kereszténység célja, hogy az embereket eltávolítsa a bűntől. Hogy ne legyenek agresszívek, és kedvesek legyenek egymással. Akik több száz évvel ezelőtt gyilkolásztak a kereszténység nevében, azok NEM VOLTAK keresztények! A keresztények szerint az egyetlen megbocsáthatatlan bűn a gyilkosság, amennyiben jogtalanul történik (pl. ha késsel megtámadnak, és te véletlen megölöd a támadót, akkor nyilván nem bűn). Ettől függetlenül az összes ilyen gyilkolászós keresztény a legnagyobb bűnt követte el folyamatosan, mivel ártatlan személyek tömegeit mészárolták le. Nyilván mert nem is voltak keresztények, hanem bűnözők voltak, akik a kereszténységet használták fel rossz célokra. Ők maguk nem lehettek keresztények, hiszen akkor nem követtél el volna azokat a bűnöket, amelyek a kereszténység szemében a legnagyobbak számít.


Viszont az sem igaz, hogy bárgyúságot ad, mivel attól, hogy hiszel Istenben, és hogy jó vagy, még nem muszáj bárgyúnak lenned. Isten sem akarja, hogy bárgyú legyél. Szimplán azt akarja, hogy legyél normális, élj normális emberi életet, csak ne gonoszkodj. Legalábbis a kereszténység célja ez. DE, ha te nem hiszel Istenben, akkor is be kell látnod, hogy ezt nem csak Isten akarja, hanem az emberek többsége is. Egy normális társadalom akkor sikeres, ha az emberek tisztességesen viselkednek egymással. Egy normális társadalom akkor tud fejlődni, a tudomány is akkor tud fejlődni, ha több jó tanuló van. És ez csak akkor lehetséges, ha a tanulók az iskolában kedvesebbek egymással, nem gonoszkodnak egymással. A normális emberi viselkedést nem csak a kereszténység követeli meg, hanem a tudomány is.

2016. aug. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Meg voltak keresztelve? Meg. Akkor meg keresztények voltak ennyi.
2016. aug. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!