Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ateisták! Ti hogy tudtok élni...

Ateisták! Ti hogy tudtok élni azzal a tudattal, hogy tudjáátok, nincs semmi értelme az életeteknek?

Figyelt kérdés
Természetesen azokhoz szól a kérdést akik szintén így gondolják...Nap mint nap ezen örlődök,hogy minek élek,vagy,hogy egyáltalán mi az életnek az értelme...Nem azért mert szerelmi bánatom van vagy mert senki sem szeret,öngyilkos se akarok lenni,csak egyszerűen nincs kedvem semmibe se belevágni,célokat kitűzni magam elé,mert úgy érzem hiába érek el valamit az életben ha egyszer úgyis minden "kárba vész" azzal hogy meghalunk...tudom hogy s.gghülye felfogás,meg énis az vagyok,de egyszerűen nem tudom lekattanni a témáról...köszönöm előre is...

2016. jún. 16. 21:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ha úgy nézzük, akkor igen. De sok olyan megkeresztelt, templomba járatott ismerősöm van, aki gyerekkorában utálta Istent, most meg már egyszerűen nem is hisz benne. Meg van keresztelve? Igen. Hisz Istenben? Nem. Keresztény? Nem. Jó, ha azt nézzük, hogy meg van-e keresztelve, akkor igen. De NEM hisznek Istenben, és nem is élnek olyan életet. Tehát tök mindegy ki mit mond, a szememben nem keresztények, mivel nem Istenhívők. Egy keresztény ember első számú jellemzője, hogy hisz Istenben. Ha nem hisz, akkor mi jogon mondja magát kereszténynek? És mi mi jogon mondjuk rá, hogy keresztény? Hát nyilván nem az. Az akkoriban elkövetett sok gyilkosságot csupa olyan ember követte el, akik erkölcsös hívőnek állították be magukat, közben a legcsekélyebb mértékben sem voltak hívők, vagy éppen erkölcsösek.
2016. aug. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Erről nyugodtan tájékoztassatok mindenkit, akik szerint a keresztény istenhívő emberek vitték véghez ezeket a borzalmakat.
2016. aug. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
De most akkor a katolikus papok, akik egész életükben a bibliát oktatták, de közben gyerekeket erőszkoltak meg, azok most keresztények? vagy sem?
2016. aug. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Egy katolikus istenhívő ember nem erőszakol meg egy gyereket sem. A hívők alapból úgy vannak nevelve, hogy eszükbe sem jutna ilyesmi. Ezek a papok nyilván azért teszik azt, amit tesznek, mert azok nem is hisznek Istenben. Igen, oktatják a bibliát, de egyáltalán nem biztos, hogy meg is vannak elégedve azzal, amit csinálnak, vagy hogy hisznek abban, amit mondanak. Szerinted egy jósnő tényleg elhiszi, hogy tud jósolni? Egy f*@sz*t. Dehogy hiszi. Tudja ő jól, hogy átveri az embereket, és csak a pénzért csinálja. Ez ugyanígy van ezzel is. Vannak igaz hívők, de ők sosem csinálnának rosszat. Amúgy meg bármikor ott lehet hagyni a papi állást, mert nem egy kötelesség, ami életre szól. :) Úgyhogy akinek nem tetszik, hogy nem érintkezhet nővel, az hagyja ott. De valakinek egyszerűbb leadni napi 2 misét, felvenni a fizetését, ellakni a templomban, aztán megerőszakolni valakit. Látod, ilyenek is vannak. Vannak persze igaz hívők is, de akad a rosszabbik fajtából is.


De ne általánosítsunk, nyilván a legtöbb pap rendes, aki nem az, az a mai világban valószínű le fog bukni.

2016. aug. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
38%

Én az ilyen "gonosz keresztényeket" nem tartom őket egyébként kereszténynek. Álkeresztények.


Én sem vagyok mindig angyal, de hiszek Istenben. A keresztények első számú szabálya, hogy higyj Istenben. Ez az alap. Aki nem hisz, az hiába mondja magát kereszténynek, de valójában mégsem az.

2016. aug. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Kicsit eltávolodtunk a témától, de muszáj hozzászólnom. Nem a vallással van a baj, hanem az egyházzal. Mert a középkorban igenis ha tetszik, ha nem, a katolikus egyház sokkal többet ártott a világnak, mint eddig bárki. Száz évekkel vetették vissza Európát a fejlődésben. Ha bárki újítani próbált vagy némi tudásra szeretett volna szert tenni, az rögtön a máglyán végezte, mert az egyház féltette a hatalmát. Csak és kizárólag arra ment ki a játék, hogy egy csomó aranyat felhalmozzanak és jólétben éljenek, míg a birkanyájuknak aszketizmusról prédikáltak, na meg arról, hogy minél rosszabbul élnek itt a földön, annál jobb lesz nekik a mennyben, mert nem akarták, hogy fellázadjanak ellenük.

Ezek a tények. De ez még nem azt jelenti, hogy azok a hívő emberek, akik hisznek Istenben és az ő tanításai szerint élnek rossz emberek lennének. Alapvetően a kereszténység egy nagyon békés vallás, de az emberek hatalomvágya bemocskolta azzal, hogy Isten mögé bújva ezreket kaszaboltak le (keresztes háborúk, és a már előbb említettek).


És hogy válaszoljak a kérdésre is: magam is ateista vagyok, és ugyanez a gondolat foglalkoztat, így már azelőtt elveszítettem az érdeklődést az életem iránt, hogy az elkezdődhetett volna. Nincsenek céljaim, sőt, már azt sem tudom elképzelni, milyen egyáltalán szeretni valakit. Csak úgy tengődöm, mert élni nem érdemes, viszont a halál gondolata megrémít.

2016. aug. 24. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!