Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az normális, hogy csak azért...

Az normális, hogy csak azért csinálok dolgokat, akkor vagyok motivált, ha tudom, hogy mások néznek, figyelnek rám? 23/L

Figyelt kérdés

Most döbbentem rá, hogy tulajdonképpen kiskorom óta bennem van az, hogy ha valamit csinálok, arról szeretem, ha mások tudnak, mert akkor úgy érzem, van értelme jól csinálnom. Például kiskoromban ha karkötőt csináltam, rajzoltam valamit, stb. azt azért csináltam, hogy a szüleim megdícsérjenek, büszkék legyenek rám. Most pedig már kiterjedt a többi emberre, a barátaimra, barátomra. És most éppen egyedül vagyok és gondolkoztam, hogy valamit kreatívkodnék, de aztán eszembe jutott, hogy ezt senki nem fogja elismerni, magam miatt meg nincs kedvem csinálni..Ez nem normális ugye? Vagy miért van ez az érzés?

És ez van például akkor is, ha csak magamnak kellene reggelit készítenem, mert egyedül vagyok, ahhoz nincs kedvem, mert magam miatt úgy érzem nem éri meg a munkát. De ha már valaki itthon van, akkor szívesen csinálom meg, megterítek, stb..


2016. jún. 24. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:

szereted a figyelmet...lehet normális, ha nem vagy lusta amúgy!


23F

2016. jún. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Odaadó vagy. Ez egy egyszerű női természet. Nincs ezzel semmi gond. :)
2016. jún. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem csak szükséged van az elismerésre, a külső elismerése, mert belülről, magadtól nem kapod meg; mert valamiért nem szereted önmagadat, nem vagy elégedett magaddal, nem tartod magadat elég jónak. És ez szomorú, hogyha valaki nem szereti saját magát. És kívülről akarod begyűjteni az elismerést, a szeretetet, a tiszteletet, mert magadnak nem vagy elég jó. És csak ha lehetőséget látsz rá, hogy elismerjenek , hogy jó vagy, meg hogy te is fontos vagy, meg hogy bizonyítsad másoknak , hogy te is jó vagy, mert te magadat képtelen vagy tisztelni, elfogadni, ezért kívülről kell, hogy dicséreteket kapjál; de nem lenne szükség erre a külsőre, hogyha te szeretnéd saját magad.
2016. jún. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!