Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi legyek, ha az alábbi...

Mi legyek, ha az alábbi dolgokat kedvelem?

Figyelt kérdés
Kedvenc tantárgyaim a német és az angol, 17 évesen nyelvvizsgám is van. Különösebb érzékem nem igazán van, de szorgalommal mindezt helyettesítem. Szeretem a matekot (emelt matekos vagyok), és itt 4 fölötti az átlagom. Informatikából is jó vagyok, viszont felnőtt koromban nem szeretnék állandóan gép előtt ülni. Fontosak számomra az emberek és szeretnék valami jót illetve hasznosat "tenni".

2016. jún. 26. 15:52
 1/5 schmidtarnold válasza:
100%
Csak egy ötlet: turizmus. Ezáltal lehetsz szálloda igazgató, utazási irodát nyithatsz stb. Az egyetemen nem sok szükséged lesz az általad kedvelt tantárgyakra, de utána ha például utazási irodád van, tudsz kapcsolatokat szerezni és ápolni német vagy angol nyelven beszélőkkel, akikből lássuk be, elég sok van manapság. Nem mellesleg a matekre is szükséged lesz ez esetben, az utazók költségeit, a saját költségeid stb. kiszámításához. Remélem segítettem, vagy legalább kicsit feltártam a látókörödet.
2016. jún. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Én is pályaválasztás előtt állok (18/L), gimnáziumban tanulok, és főiskolára készülök. A tanácsom az lenne, hogy azt csináld, ami téged érdekel. Ez fontos. Ha azt csinálod, ami érdekel, nem lesz gond. :) Én is folyékonyan beszélek angolul, németül, szlovákul (meg magyarul), de én mégsem nyelvi pályára készülök, óvónő szeretnék lenni. :) Gondold át, mi az, amit szeretnél csinálni, és az alapján dönts :) Sok sikert!
2016. jún. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, sokat segítettetek! Gondolkodtam már a turizmuson, de azon is, hogy esetleg középiskolai tanár legyek. Szerintetek van ebben jövő?
2016. jún. 27. 14:10
 4/5 anonim válasza:
100%
2-es vagyok megint :) Hát persze, hogy van jövője. A legjobb döntést akkor hozod, ha azt csinálsz, amit szeretsz :) és ha ezt szereted nyert ügyed van, sok sikert hozzá :)
2016. jún. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. jún. 28. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!