Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nézek/olvasok olyan...

Miért nézek/olvasok olyan dolgokat amik szomorúvá tesznek?

Figyelt kérdés

Szeretem az olyan filmeket, könyveket amiken sírni lehet.(Csillagainkban a hiba, Ha maradnék, Mielőtt megismertelek, stb.) Ritkán látok ilyen filmeket, de ha találok valami nagyon jót akkor képes vagyok rengetegszer megnézni, csak azért hogy sírjak, kiadjam magamböl.

Sorozatoknál, könyveknél is szeretem a szomorú részeket.

Ez nem mindig van így, csak az esetek nagy részében.Amikor szomorú vagyok akkor direkt hallgatok szomorú zenét, olvasok/nézek szomorú könyvet meg filmet.Amikor vidám vagyok akkor általában vígjátékokat nézek, de ha egy pár hét után muszáj megnéznek valami szomorú dolgot hogy sírhassak rajta.Miért csinálom ezt? Nem értem miért esik jól néha hogy elszomorítsam magam. Vagy lehet hogy én csak így adom ki a stresszet magamból? Sírással? Mert amúgy nem szoktam sírni, se mások előtt se magamtól, ha azt érzem hogy túl sok érzelem van bennem akkor szoktam megnézni mondjuk egy szomorú filmet, hogy elsírjam magam rajta és kiadjam a stresszet.

Ez normális?

16/l



2016. jún. 25. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert szeretsz érezni, érzed tőle, tudatosul tőle benned, hogy élsz, magától meg nem érne téged annyi inger. A külső világ az már talán ilyen fásult, és az már nem tud téged megmozgatni belülről, mert az már megszokott; az már nem vált ki belőled semmit, és az érzelmektől érzed, tudod, hogy élsz; mert a többi dolog esetleg már unalmas, belefáradtál, nem ad már az életedhez semmit, már közömbös neked kicsit, és tényleg jó érezni - szerintem ez lehet.
2016. jún. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*Ja meg gyönyörködtethet is, én pl szoktam könnyezni, amikor a filmben megölelik egymást, olyan szép pillanat, és jól esik látni ilyet; pl a való életben ilyet keveset is látni; meg nem is feltétlen veszed észre, mert bele vagy temetkezve a saját kis gondjaidba, tehát lehet, hogyha látnád se vennéd észre- előző vagyok.
2016. jún. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok. Szerintem felgyülemlik benned sok feszültség, meg düh vagy ha valami sérelem ért, de nem adod ki magadból és amikor sok felgyűlt, jó lenne kiadni magadból valamivel, erre a legjobbnak a sírást látod, de magadtól nem szoktál vagy nem tudsz sírni, ezért folyamodsz a filmekhez/ zenékhez. Ez csak tipp, mert nálam ez van, és lehet, hogy nálad is.
2016. jún. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szerintem mindkettőtöknek igaza lehet. Én is arra gondoltam amit az utolsó válaszoló írt,és emiatt is lehet ez az egész.

De amit az első válaszoló írt...bele se gondoltam ebbe, pedig borzalmasan igaz.Tényleg érzem olyankor hogy élek, mert néha olyan monoton az életem, és ilyenkor olyan jó sírni, érezni ezek miatt a filmek miatt.

2016. jún. 25. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!