Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti képesek vagytok tettetni...

Ti képesek vagytok tettetni az alvást?

Figyelt kérdés

Szeretnèm, ha "filozofálnátok" velem egy kicist. Tegyük fel:

Alszol, legalább is látszólag. Valaki bejön a szobádba, ès te el akarod hitetni vele, hogy alszol. Hogy mièrt? Teljesen mindegy. Mondjuk meg akarod ilyeszteni, vagy akarsz mèg aludni, teljesen mindegy. Mennyire tudod tettetni, hogy alszol? Valakinek fölgyorsul a pulzusa, gyorsan vesz levegőt egyszerűen nem bírja, de valaki egèsz hihető alakítást nyújt. Beszèltem valakivel erről , ès ő ezt nem bírja. Ideges lesz, ès az előbb leírt viselkedèminták láthatóak rajta, míg èn ilyen helyzetekben sosem voltam ideges,sőt viccesnek ès szórakoztatónak találtam a helyzetet. Báár azt nem tudom,hogy mikor sikerült tènyleg elhitetnem,hogy alszom.

KÈRDÈS 1.: te el tudnád e hitetni pl:anyukáddal, vagy a testvèreddel, hogy alszol? Ès valakivel , akit nehèz becsapni? (Már ha ez nem jellemző a fent említett szemèlyekre)

DE! (Ès most jön az èrdekes rèsze:

2.

Egy gyilkos hajlamú ember jön be a szobádba, ès azt, aki èbren van megöli, míg aki alszik,azt èletben hagyja.

KÈRDÈS: te hogy reagálnál?

Szerintetek az aki ILYEN HELYZETBEN IS kèpes jól tettetni, hogy alszik, az miből van?

Egy pszihopatának könnyebb a helyzete? ( azt olvastam,hogy ők nem fèlnek. Persze ez így nem biztos,hogy igaz, de attól lehet hogy kevesebb mèrtèkben hajlamosak a rettegèsre.)

Privát üzeneteket is elfogadok, ès bocsi ha a tèma nem igazán passzol a kèrdèsekhez.



2016. jún. 28. 02:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen. Nagyon sokszor tettetem már. Pl. amikor anyukám bejött (már csak félig lakok otthon így a szüleim bepakolták a szobát), nem akartam beszélgetni meg semmi, nehogy teljesen kimenjen az álom a szememből.

Tanultam meditációt, úgyhogy nekem könnye megy a lassú légzés, és hogy teljesen hitelesen "aludjak".

Úgy gondolom, hogy ha gyilkos jönne be a házba, biztos, hogy teljesen hihetően meg tudnám játszani.

2016. jún. 28. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ez elèg öntelten hangzik,de semmi baj azzal :D

Mondjuk csak gondolj jól bele. Hallod a lèpteket, èrzed magadon a tekintetèt, majd esetleg közelebb hajol hogy "te vajon alszol e", ès mèg a lehelletèt is èrzed, ès pontosan tudod, ha megmozdulsz' megrebben a szemed:vèged van. Persze, hiszek neked ha jól belèlted magad, ès mèg mindíg ugyanígy gondolod.

2016. jún. 28. 02:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Még az arc tónusa is megváltozik, amikor valaki alszik.

Kisfiam 7 éves, de már ő is ravaszkodik ezzel reggel néha, hogy tetteti az alvást.

Nem vagyok mai gyerek, úgy gondolom (bizonyos azért nem vagyok benne) bárkiről megmondom, hogy alszik, vagy csak tetteti az alvást.

A testhelyzet, az ernyedtség, a légzés és pulzus üteme, a légvétel mélysége mind-mind árulkodó...

2016. júl. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!