Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mire lehet az egyén büszke?

Mire lehet az egyén büszke?

Figyelt kérdés
Én úgy vagyok ezzel, hogy csak arra lehetek büszke amiért én magam tettem. Akkor viszont miért vannak emberek akik büszkék arra, hogy egy adott országhoz vagy épp egy etnikumhoz tartoznak?

2016. júl. 3. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért, mert bizonyos országok vagy etnikumok sokkal dolgosabbak, sokkal nyugodtabb természetűek, és sokkal intelligensebb viselkedésűek, mint más etnikumok. Ezt neked is be kell látnod.
2016. júl. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Épp ezért képesek fenntartani egy modern civilizációt, és még fejlődni is tudnak. Ellentétben más etnikumokkal, akik képtelenek erre, és annyi eszük van, mint az őseiknek 6 ezer évvel ezelőtt.
2016. júl. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kétféle megközelítés van. Az egyik, hogy csak arra lehetsz büszke, amit TE MAGAD értél el. Ezzel két probléma van.


1. Mi számít hátszélnek? Ha gazdag politikus (közeli) családba születsz és a pénz és a kapcsolatok szinte korlátlanul le vannak terítve előtted vörösszőnyegként, neked pedig csak végig kell sétálnod rajta?


Az, ha egy középosztálybeli családba születsz, ahol normális neveltetést kapsz és van is némi pénz arra, hogy felsőoktatás alatt eltartsanak, besegítsenek, van némi kapcsolat ha nem is sok, hogy ne a 0-ról kezdd és még rekreációs célokra is jut némi zsebpénz de a felső körökhöz képest többet kell azért küzdened?


Vagy az, ha csóróként intézetből vagy lenullázott devizahiteles családból származol, esetleg meghaltak a szüleid, rokonaid vagy nem is törődtek veled soha és alkoholisták és semmid nincs és senkire nem számíthatsz és napi 12-14 óra megfeszített munkával/tanulással küzdöd fel magad egy szintre?


Vagy még ez is luxusnak számít ha egy szomáliai árva szemével nézzük a dolgokat, akinek még az ivóvíz vagy elektromos áram sem áll rendelkezésére mindig?


Úgyhogy érdekes filozófiai kérdés ez a "mi számít saját erőnek".

2016. júl. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!