Nem merek dolgozni?

Figyelt kérdés
20 éves fiú vagyok, és egyre biztosabb vagyok benne hogy van valamilyen szociális fóbiám vagy hasonló. Most jött el az a pont hogy dolgoznom kell, eddig próbáltam diákmunkákat, de mindet ott hagytam, azért mert nem bírtam a folyamatos gyomorgörcsöt és félelmet. A baj már ott kezdődik hogy félek felhívni egy szövetkezetet, félek belépni az irodába, és mire odajutok hogy dolgozok eluralkodnak ezek a dolgok rajtam. Eddig úgy voltam vele hogy biztos mindenki így éli ezt meg csak talán érzékenyebb vagyok az átlagnál, de lehet hogy még sem csak ennyi a baj. Tudom hogy ezek apróságok, pl elintézi a papírokat, de még mindig fizikailag rosszul leszek ha valami ilyesmit kell csinálnom, és hiába tudom a fejemben hogy nincs mitől tartani és tényleg nem történhet vele semmi, akkor is elönt a forróság, elvörösödök, gyorsan ver a szívem stb. Van valaki aki hasonlóan érez? Mit tehetnék hogy felülkerekedjek ezeken?
2016. júl. 3. 23:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Csak indulj el és csináld. Ha kész vagy, akkor pedig jutalmazd meg magad valamivel. A büntetés-jutalmazás az állatoknál beválik és mi sem különbözünk olyan sokban tőlük.

Kezdj el sportolni. Sokat segít a mindennapi stressz leküzdésében.

Ha sehogy sem megy, akkor meg fordulj szakemberhez.

2016. júl. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Najo. Azt hittem, hogy egyedül csak nekem van ''ilyenfajta'' problémám. Én is tartok bemenni egy diákszövetkezetbe, elintézni a papírokat, egyáltalán csak erőt venni magamon és elindulni. De nagyon kéne a pénz, mert szeretnék lassan, de biztosan a saját lábamra állni.

Szóval. Szerintem már az egy jó pont, hogy észlelted magadon, hogy valami nem stimmel, mármint, hogy tisztában vagy vele, hogy nem oké, hogy félsz. De! Ne hagyd magad. Az újdonságoktól való félelem, nálam is gyakori, de ha meglépek egy általam kitűzött célt, az mindig büszkeséggel tölt el, hogy na igen, ezt megléptem, megcsináltam, bizonyítottam magam előtt. Bátorság! Tudom, hogy mondani könnyű, de hidd el, fejben dől el. És úgy mondom ezt, hogy átérzem a szitut.:) Szóval hajrá!!

2016. júl. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Menj egyetemre. Akkor pár évig megúszod ezt a problémát.
2016. júl. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!