Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbia miatt nem...

Szociális fóbia miatt nem merek elmenni dolgozni. Mit tegyek, hogyan gyógyulhatok meg?

Figyelt kérdés

Szociális fóbiám van. Gyerekként furcsán nevelt édesanyám (egyedül). Modoros, túl jólnevelt gyereket faragott belőlem, aki soha nem volt koszos, mindig felnőtteket megszégyenítően jómodorú volt. A többi felnőtt és a tanárok is "kis gentleman-nek" és "kis felnőttnek" hívtak. Pl. általános alsóban osztálytársaim szülinapjára zakóban, csokornyakkendőben kellett mennem míg a többiek játszósban voltak. Ki is csúfoltak emiatt, kiközösítettek. Felsőben már meg se hívott senki még udvariasságból sem.

Barátaim nem voltak középiskolában sem, túl modoros és jókisfiú voltam. Én voltam aki egyedül ült a hátsó padban és még a nevét sem tudta szinte senki.


Tanulásban jeles voltam mindig, egyetemet távoktatásban végeztem (utólag visszagondolva ez volt az első jele a betegségemnek). 2 éve nem merek elmenni dolgozni. Kb. bárhova felvennének ahol van hely a szakmámban, de még interjúra se merek elmenni. Még fizikai tünetei is vannak ha oda kerülne a sor és lemaradok róla. Általában erősen hányni és szédülni kezdek.


Legutóbb szüleim intéztek interjú nélkül egy állást, mondták hogy elsején csak sétáljak be, enyém már az állás, jó kezdő fizetéssel.

De nem mentem el! Nem mertem. 4x indultam el otthonról de nem értem oda. Egyszerűen félek az idegenektől és attól hogy emberek között kell majd dolgoznom.


Voltam orvosnál is már, hónapokig jártam. Írt fel gyógyszert is, de szexuális problémáim lettek miatta úgyhogy leépítettük és abbahagytam az egészet.



2014. szept. 11. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
A gyógyszer semmire nem megoldás pszichés panasz esetén sajnos, ilyenkor magunknak kell "leküzdeni" az akadályokat. Én pánikbeteg vagyok, ismerősek azok amiket leírtál. Talán sokat segítene ha több időt próbálnál lenni emberek között, de kezdve kis dolgokkal pl egyedül lemenni a boltba, vagy ha egyedül mégse megy akkor családdal valakivel együtt, többet lenni utcán emberek között, esetleg a munkahelyre is ha elkísérne valaki... apró lépésektől lesz jobb az eredmény. Sokat segít az is ha iszol nyugtató jellegű teákat mielőtt elmész valahová pl citromfű tea, vagy egy jó levendula olajos fürdőt veszel hogy ellazulj. A sport is segíthet, eljárni futni, jógázni. Remélem valamit segítettem.
2014. szept. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Szia. Korábban nekem is megkeserítette életemet a szorongás hosszú évekig, hasonló módon, az elhelyezkedésnél. Pszichoszomatikus tüneteim is voltak a szorongás miatt. Végül pszichológus rábeszélt, hogy próbáljam meg a gyógyszert. Bevált, jelentősen javította a szorongást. Pl korábban utcán is nehéz volt mennem, gyengének éreztem magam, zavartak a szembe jövő járókelők, lesütöttem a fejem. Mióta szedem a gyógyszert ez elmúlt, gond nélkül és magabiztosan közlekedem. A pszichoszomatikus tünetek is jelentősen enyhültek. A fő szorongási tünetem – nem írom le - csak enyhült, de nem szűnt meg, viszont el tudom viselni. A gyógyszer amit szedek nem durva, nem okoz pl. elhízást. (Annyi hogy fáradékonyabb vagyok tőle, illetve a figyelmet kissé rontja.) Citalopram 20 mg- hatóanyagút szedek napi 1x.

A Citalopram is tud durva lenni, ha öngyilkossági késztetései vannak az embernek, azt felerősítheti. Erre tudatosan oda kell figyelni. Hatása csak kb. 1 hónap után jelentkezik.


A másik, ami segített, a keresztény vallás. Már 16 éves koromtól igen érdekelt a téma, hogy milyen világképet válasszak, mi az élet értelme? Most duplája vagyok és sikerült választ találni. Igazán akkor értettem meg a kereszténységet, amikor a Zsoltárok könyvét olvastam (ez az Ószövetség egyik legértékesebb könyve). Nehézségekkel, megpróbáltatásokkal küzdőknek nagy segítséget ad! Megtudhatod belőle, hogy ha bajodban Istenhez fordulsz, akkor meg fog hallgatni. Ajánlom, hogy üsd fel valahol és kezdd olvasgatni. Ezzel a témával kapcsolatban szívesen válaszolok, ha kérdéseid – akár kétségeid -vannak, mert már sokat gondolkodtam róla. 180 fokkal változott meg az életem, amikor felismertem, VAN GONDVISELÉS, mégpedig azok számára, akik segítségül hívják Istent és megtérnek.


Még mindig szorongó alkat vagyok, de el tudom viselni. Meg kell barátkozni azzal, hogy egyszerűen érzékenyebb idegrendszerem van, mint az átlagé. Ha szorongok, nehézségem van, Istenre gondolok, hogy legyen jelen a nehéz pillanatban, el tudjam viselni.

Nekem tehát a keresztény hit és a gyógyszer segít(ett).

2014. szept. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Ez érdekes utolsó, én pont a szüleim vallási fanatizmusa miatt lettem ilyen szorongó és nebántvirág. Vágytam Istenre, de hiába kerestem, csak azt a rengeteg bizarr vallási maszlagot kaptam, amit még a szüleim maguk se tartottak be. Én elmenekültem, de azóta sem találtam meg önmagam.

Ami viszonylag segíthet: ne akard hogy eltartsanak! Kezd magadban tudatosítani azt, hogy felnőtt férfi vagy, ráadásul egy kifinomult úriember, akiért ölnek a nők. Vedd a fejedbe hogy nem élősködhetsz a szüleiden! Amúgy annyira csak nem lehetsz rossz, ha van szexuális életed. A gyógyszer abbahagyása után visszaállt a rendszer? Ha a nőkkel meg tudod magad értetni, akkor mi a probléma? Vegyél erőt magadon, menj el dolgozni, hogy minél előbb kikerülhess ebből a fojtogató közegből!

2014. szept. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az antidepresszáns okozta szexuális zavar a gyógyszer velejárója. Viszont csak addig tart, ameddig szeded a gyógyszert. Jó esetben kb fél, egy évig. Utána teljességgel helyreáll a szex. Viszont ha nem szeded a gyógyszert, lehet, hogy megmarad valami nemi életed, de a betegség miatt nem fogsz élvezni belőle semmit. Nagyon meggondolandó e miatt nem szedni a gyógyszert.
2014. szept. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%

3-asnak

„Ez érdekes utolsó, én pont a szüleim vallási fanatizmusa miatt lettem ilyen szorongó és nebántvirág. Vágytam Istenre, de hiába kerestem, csak azt a rengeteg bizarr vallási maszlagot kaptam, amit még a szüleim maguk se tartottak be. Én elmenekültem, de azóta sem találtam meg önmagam.”


Sajnálom, hogy a szüleid miatt kedvezőtlen képed alakult ki a kereszténységről. Attól, hogy ők rosszul értelmezték, élték meg a hitüket, még nem magát a kereszténységet kell okolni, elutasítani! Jézus a szeretetet tanította, a farizeusok viselkedését elutasította.

Érdemes megfontolni ezt a kérdést, nem mindegy Isten létezését is számba veszed e az életedben. Egy dimenzióval gazdagodik az életed, ha igen!


Zseniális meglátás az alábbi gondolat:

„Az ember előtt ez a választás áll: vagy úgy fogja föl magát, mint aki szabad az egész világmindenségtől és csak Istentől függ; vagy pedig Istentől szabad, s ekkor a mindenkori körülmények rabjává válik.”

(Luigi Giussani: A kereszténység kihívásának eredete)

2014. szept. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%
Hol írtam én azt hogy a kereszténységet és Istent okolom? Ne védekezz ha nem támadnak! 3-as voltam.
2014. szept. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem éreztem támadva magam. Ha van kedved beszélgetni, írhatsz privátban.
2014. szept. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Békési Vivien válasza:
100%
Ki lehet belőle szépen gyógyulni, én magam is ezt tettem. :) Rengeteg tünetem volt nekem is, amik megkeserítették az életem, de soha nem vettem be egy szem gyógyszert sem, ugyanis azok csak a tüneteket fedik el, másrészt más károsodásokat is okozhatnak. A legfontosabb, hogy tárd fel a lelki okokat és szüntesd meg. Trauma oldás, erre rengeteg módszer van, én is ezekkel foglalkozok. Ha ezek megvannak, a többi már fejben dől el!
2014. szept. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!