Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehet valamivel növelni az...

Lehet valamivel növelni az IQ-t vagy fejleszteni az intelligenciát és logikát?

Figyelt kérdés
Pl. Hogy matekból nem álljak ilyen rosszul. :)

2016. aug. 9. 12:38
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
42%

Amit iskolában tanítanak matekot ahhoz vajmi kevés logika kell , egy gyenge képességű tanuló is simán lehet 5-ös szorgalommal azaz sok sok gyakorlással ...


De logika fejlesztő mind az olvasás, a sakkozás , kifejezetten logikai feladatok megoldása , Iq tesztek kötegének megoldása , nyelv tanulás stb ... ezt mondják a tanárok... de igazság szerint a mai napig folynak a kutatások hogy tulajdonképpen mitől lehet növelni az iq-t


Viszont van a nyelv tanulás úgy néz ki valóban hasznos Amikor a két nyelven folyékonyan kommunikáló agynak választania kell, mondjuk, a magyar és az angol között, a prefrontális kéregnek is működésbe kell lépnie, hogy kiválassza a megfelelő szót – férfi vagy man? A kétnyelvűség „edzés” a prefrontális kéregnek. Az idegen nyelv ismerete a jelek szerint az időskori elbutulás kezdetét is legalább öt évvel késleltetheti.


Olvasd el ezt az oldalt érdekes : [link]

2016. aug. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Középiskoláról van szó, és azon szeretnék matekból javítani. Idegennyelvet tanulok, de lassan és nehezen, mivel itthon, önállóan tanulok, nem tanárnál. (pénzhiány) Sakkozni sajnos nincs kivel.
2016. aug. 9. 13:25
 3/23 anonim ***** válasza:
72%

Idegen nyelvet nem lehet iskolában tanulni. Én teljesen önállóan tanultam meg felsőfokú szintig angolul. Sakkozni pedig tudsz gép ellen is :)


Ha matekból akarsz jó lenni, akkor matekoznod kell, nincs mese. Ne ijedj meg attól, ha elsőre nem értesz valamit. Menj vissza addig, amíg még értetted, és kezd újra. Ha kell, egy órán át filózz egy feladaton, de hidd el, megéri.

2016. aug. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Woow, grat az angolhoz.

Ez hogy sikerült?

2016. aug. 9. 20:25
 5/23 Tom Benko ***** válasza:
56%
Matematika, logikai feladatok, Sudoku, nonogram, keresztrejtvény, sakk, go, stb...
2016. aug. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. aug. 10. 12:39
 7/23 anonim ***** válasza:
57%
Mi az a "go"?
2016. dec. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:

Programozz, vannak egyszerű logikai feladatok. :) Nincs annál jobb logikai fejlesztő.


Én szar voltam matekból, pedig nagyon tehetséges voltam azt mondták a tanárok, csak nem foglalkoztam vele. 7 osztályban elkezdtem programozni. És most már nincs vele baj, ha nem is tudom, hogy oldjam meg, kitalálom. Ja meg persze szarrá keresem magam programozással


19/F

2017. máj. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
A programozás, zenélés, a kreatív tevékenységek, az elektronikai áramkörök építése/tervezése...
2017. máj. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%

Az IQ egy speciális teszten elért eredményre adott pontszám. Ha sok ilyen tesztet oldasz meg, akkor értelemszerűen lehet benne rutint szerezni, és emelkedni fog az elért pontszám értéke is.


De ettől még az általános problémamegoldó-képességed nem fog javulni, sőt, lehet, hogy az abszrakciós készséged sem fejlődik. Az IQ lényegében a racionális gondolkodást, térlátást, a formális logikai gondolkozás képességét méri nyilvánvalóan ilyen jellegű feladatok emgoldatásával. Egy ilyen mérés azonban csak akkor tekinthető nagyjából obejktívnek, ha nem torzítja el a tudatosan ilyen jellegű megmérettetésekre való felkészülés.


Én inkább azt javaslom, hogy ne speciálisan az IQ-dat, hanem az általános tájékozottságodat, az arra való igényedet, a tárgyilagos, objektív mérlegelési képességedet és az általános problémamegoldó-készségedet fejleszd.


És persze vannak esetek, amikor a szívedre kell hallgatnod, nem az eszedre, és hosszú távon az érzelmi intelligencia talán még fontosabb is egy teljesebb és boldogabb élethez, mint az értelmi.

2017. máj. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!