Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehet valamivel növelni az...

Lehet valamivel növelni az IQ-t vagy fejleszteni az intelligenciát és logikát?

Figyelt kérdés
Pl. Hogy matekból nem álljak ilyen rosszul. :)

2016. aug. 9. 12:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

az biztos, hogy minél több IQ tesztet csinál valaki, annál biztosabb, hogy jobb az eremdménye. mert mondjuk emlékszik egy-egy feladvány megoldására, így már hamarabb adja meg a választ, és több ideje marad azokra, amiken még gondolkodnia kell.

Alapból az IQ helyzetmegoldó képesség, és hát azért valljuk be, aki találkozott valamilyen helyzettel, vagy hasonlóval, az könnyebben boldogul :)


a matekról csak annyit, hogy kell hozzá érzék... vaaagy érett agy. én pl. 15 év matektanulás után éreztem rá. nem vicc. általános + középisi + főiskola... és egyszer csak valahogy már értettem. persze a zsenik már akkor tudják, amikor szembe találkoznak vele, elsőre (bár az is lehet, hogy mindig is tudták, csak nem foglalkoztak vele) - de kell egyfajta érettség és edzett agy, hogy a matek úgy menjen.


meg szeretni is kell, de csak akkor szereti meg valaki a matematikát, ha úgy érzi,hogy tök' magától adódnak a dolgok.

na én, csajként és nem éppen domináló agy-féltekével 16 év után jutottam el oda, mint 1-2 fiú évfolyamtársam ötödikbe :) :) :)

2017. jún. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
35%

Azt tudom, hogy ezzel lehet növelni az emlékező képességet:


[link]


Próbáld ki mind a 4 játékot.

2017. júl. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
F/L?
2018. jún. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
0%
Tanulj, ennyi az egesz 😄
2018. júl. 8. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%
Igen, például tanulj valamilyen hangszeren.
2018. júl. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:

Ezt nem hiszem el! :)

Tényleg kéne kávéznunk.

Az is jót tesz az agyműködésnek állítólag.

2018. dec. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Tom Benko ***** válasza:
@7: japán stratégiai játék. Kicsit nehezebb, mint a sakk.
2018. dec. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Én a sakkot tudom javasolni
2019. márc. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
2019. júl. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
lehet
2020. febr. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!