Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetne kikapcsolni az...

Hogyan lehetne kikapcsolni az érzéseimet?

Figyelt kérdés

Kezdek beleőrülni az érzelmeimbe. Szerelem, magány, kétségbeesés, düh, van itt minden. Néha szinte úgy érzem, mintha szétszaggatna belülről a fájdalom.

Annyi olyan embert ismerek/hallottam róluk, hogy szinte alig képesek érezni, csak úgy elvannak, élik az életüket és mondhatni nem érdekli őket, hogy élnek-e, vagy halnak.

Én viszont iszonyatos módon élem meg a legtöbb fájdalmat, szomorúságot...stb. Szó szerint felemészt.

Mit tudnék tenni, hogy kicsit kevésbé érdekeljenek a dolgok és csak simán éljem a mindennapjaimat anélkül, hogy naponta 4-5x elkapna a sírógörcs vagy egyéb ilyen dolgok. Csak létezni szeretnék és "nem érezni". Az sem baj, ha nem érem el a boldogságot, csak legalább a fájdalom szűnne meg.

Azt ne tanácsoljátok, hogy keressek hobbit, mert bár volt egy, amit imádtam, de egészégügyi okok miatt úgy tűnik le kell róla mondanom (ami egyébként depresszióhoz vezetett, mert ebbe a hobbiba fektettem mondhatni a életem, ebben volt a jövőm, a tehetségem...stb).

Ezen kívül van egy pár kedvelt elfoglaltságom, pl. zenét hallgatok, olvasok, zenélek, írok, de nem tud lekötni semmi, mert a negatív gondolataim úgyis kizárnak egy idő után minden mást és nem tudok koncentrálni.

Egy pár évig fel tudtam húzni egy maszkot és azt tudtam mutatni a külvilágnak, hogy minden ok és csak éjjelenként gyötörtek a kínzó érzések, de azóta csalódás csalódásra halmozódott és már lehullt a maszk. Voltam már jópár mélyponton, de ilyen helyzetben még sosem. Az lenne a legegyszerűbb, ha ki tudnám kapcsolni" az érzéseimet és csak egy lélegző, (érzelmektől mentes) gondolkodó lény lennék. De talán ezt sem akarom, mert az érzéseim (is) tesznek azzá, aki vagyok. Mit kéne tennem? Valami tanács?


2016. aug. 13. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
A szokásos pszichológushoz tanácstól most mindkettőnket megkímélném, inkább megkérdezném, hogy ha van egy konkrét oka, hogy hosszú távon rosszul érzed magad, az ellen nem tudsz tenni valamit? Egyáltalán van-e egy ok, és tudod-e mi az? Merthogy az sajnos nem úgy működik, hogy akkor mostantól pszichopata leszel.
2016. aug. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Több okom is van.

Az egyik, hogy folyamatosan csalódok, nemcsak szerelemben, barátokban, családtagokban, mindenkiben. Összetörik a szívemet, szinte fizikai fájdalmat okozva ezzel. Egyik ideig még tudtam színlelni, hogy minden rendben, de már nem megy. Egyébként is nagyon mélyen élek meg minden érzést, de most különösen.

Egyébként -minden egoizmustól eltekintve- okos, tehetséges ember vagyok, intelligens és jobbnál jobb ötletekkel, meglátasokkal rendelkezem. Sok mindenben vagyok tehetséges, úgy alapjáraton nagyon sokra tudnám vinni az életben, de képtelen vagyok erre koncentrálni, mert az érzéseim felemésztenek, visszahúz ez a sok negatív dolog.

Mégha meg is szüntetnék egy okot a sok közül, attól még ugyanúgy szenvednék valami miatt, egyszerűen ilyen személyiség vagyok...

Igen, a pszichológus/pszichiáter dolgot hagyjuk, nem egy ismerősömet tömték már tele gyógyszerekkel, kezelésekkel és mára kb egy élőhalott zombit faragtak belőlük, akiket a gyógyszerekkel lehet irányítani meg szabályozni, konkrétan fullra bedrogozzák őket. Nem, az én megoldáson egészen biztosan nem a gyógyszerekben keresendő.

2016. aug. 13. 20:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Feltűnő, hogy a válaszodban és az eredeti írásodban is említed, hogy próbálod magadban tartani a problémákat. Pedig anélkül, hogy kiadnád magadból elég nehéz feldolgozni a sérelmeket. Ne próbáld azt mutatni, hogy minden rendben van, ha nincs, mert azzal magad is átvered. Én azt mondanám, ha szükséges szélsőséges módszerekkel is, de add ki magadból a dühöt,szomorúságot. Van, aki ha dühös rajzol vagy zenél, van aki sír, van aki ordít és csapkod. Lényeg, hogy kijön.
2016. aug. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én kikapcsolom ebben a pillanatban
ápr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!