Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet fejleszteni az...

Hogyan lehet fejleszteni az önismeretet?

Figyelt kérdés
Milyen módszerek vannak rá? Férfi vagyok és szeretném tökéletesíteni az önismeretem, majd az önuralmam és aztán egyéb kisebb dolgokat.
2016. aug. 25. 09:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre én is keresem a választ. De régebben csináltam egy olyat, hogy lefekvés előtt magamba néztem:

- Leltem-e örömöt a mai napban?

- Okoztam-e örömöt másnak a mai napon?

Utána elfilóztam azon (ha van) miért van rossz kedvem, miben kéne változtatnom, stb.

2016. aug. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Olvass erről szóló könyveket abban mindenfélét leírnak és nagyon hasznosak. Vagy menj pszichológushoz, az is segít.
2016. aug. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyszerű mindennapi dolgok segítenek a legjobban.

Mi a kedvenc színed/filmed/virágod/kocsid/hobbid?

Olvass el pár különböző műfajú könyvet és derítsd ki melyik műfaj a kedvenced, vagy hogy tetszik-e egyáltalán az olvasás.

Dolgok amiket régen szerettél(tevékenységek,ételek,mesék stb)most pedig nem.

Milyen stílusú ruhákban szeretsz kimenni,otthon lenni.

Mindenféle apróságot jegyezz meg magadról.

Sokan ott rontják el az önfelfedezést hogy túl sokat kuktatják a módszereket, és magukat elfelejtik.

Úgy ismered meg önmagad igazán ha a természetes közegedben figyeled meg magad, mint a dokumentumfilmekben :D

2016. aug. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!