Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet az önbizalmat...

Hogyan lehet az önbizalmat fejleszteni?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy teljes katasztrófa, amit magamról gondolok, és hogy szedjem már össze az önbizalmam. Az edzőm, a tanáraim. De nem tudom hogy ezt hogyan kéne véghez vinni. Másoktól nagyon segítséget nem kapok, a barátaimban csalódtam, szüleimmel nem szeretnék ilyenekről beszélni, és nekik is meg van a saját gondjuk-bajuk. De szeretnék kezdeni valamit ezzel az egész dologgal, mert érzem hogy egyre gyakrabban hátráltat a dolgaimban, hogy nem merem megcsinálni, mivel úgysem fog sikerülni, úgyis elrontom, úgyis vesztek. Valaki tud valamilyen segítséget ajánlani?Szeretnék már végre boldog lenni...
2015. nov. 11. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az a pozitív gondolkodás alapja, hogy meg kell lenned elégedve magaddal, szeretned kell önmagadat. Ha kell akkor változtass magadon, hogy tettszél magadnak és akkor már meg is leszel elégedve saját magaddal akár kinézet akár más és onnan egyenes út a boldogsághoz, önbizalomhoz. Kiegyensúlyozott élet kell. :D Olyan önbizalmam van, hogy majd kiugrik a testemből és ezt általánosságban mondom. :D 22/f
2015. nov. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Na pont ez a baj, hogy nagyon nem vagyok megelégedve magammal. Ha néha úgy gondolom, hogy na most tök csinos vagyok, minden stimmel, a hajam, a ruhám, és sétálunk az utcán, a barátnőm után fordulnak a srácok, de utánam miért nem? Nem mintha ez lenne a legnagyobb bajom, de ez is rátesz. :/ Igazából tudom miért alakult ki ez bennem, de nem tudom elengedni azt, ami régen történt. Pedig igyekszem.
2015. nov. 11. 20:14
 3/3 anonim ***** válasza:
44%
Mivel egy ideig és talán most sem eléggé figyelnek rád. Ennek következtében egy senkinek érzed magad. Én is ilyen problémával küzdöttem, de rájöttem hogy a barátaimtól el kell szakadjak (persze barátkozni kell velük, csak nem hozzájuk kell megad hasonlítsad). Ezt kinőheted ha megtanulsz "önálló" lenni. Persze ezt most én nagyon nehezen tudom leírni mert önbizalmat nem 2 nap alatt szerezni. Meg kell ismerd magad. Én sajnos csak ennyit tudok segíteni
2015. nov. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!