Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan válhatok intelligensebb...

Hogyan válhatok intelligensebbé, és beszédben kifejezőbbé?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy hallgatok például Puzsér Róbertet, és hozzá hasonló értelmiségi embereket, akik beszélgetnek egymással, és történelem, politika, és más területen is olyan butának érzem magam, hogy hihetetlen, a másik pedig, hogy hozzájuk képest szerintem negyed annyira nem vagyok intelligens, sőtt annyi idegen szót sem ismerek. Elsődlegesen az érdekelne, hogy élő szóban hogyan fejezzem ki magam megfelelően. Sokszor csak töröm a magyart, és sokat kell gondolkodnom, mire összerakok egy értelmes mondatot, ilyen intelligensebb emberek, pedig spontán ha kapnak egy intelligens "oltást" egyből képesek visszavágni úgy, hogy köpni nyelni nem tud a másik.

2016. szept. 3. 02:38
 1/8 anonim válasza:

Sokat kell olvasni.

Esetleg kommunikációs tanfolyam, vagy személyiségfejlesztés.


Mellesleg lehet oltogatni agyaskodással, de a vére mindenkinek piros!

2016. szept. 3. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
29%
Bamm Holister, szökik a máálnaaa....
2016. szept. 3. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
0%
Pasi vagy nő vagy?
2016. szept. 3. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Az olvasás mellett kiemelném, hogy egyrészt szépirodalmi műveket érdmemes, másrészt olyan műveket, amelyek szélesítik a látókörödet. Ha a történelemben, politikában akrsz jártas lenni, akkor nem árt figyelemmel követni a napi híreket, politikai lépéseket, utánakutatni történelmi eseményeknek, történelmi regények, szakirodalmak ebben segíthetnek, illetve mindent a jogi oldalról is megközelíteni, áttanulmányozni a törvényeket, értelmezni stb. Emellet nem árt egy kicsit a pszichológiai szakirodalomba is belepillantani. A szókincs, kifejezőkészség függhet a műveltségtől, illetve kortól ( hiszen fitalabb korban még nem feltétlenül érdeklődünk ilyen irányban, illetve nem feltétlenül tujuk értelmezni az ilyen jellegű információkat. De függhet a jellemtől is ( mennyire tudunk és merünk megnyilvánulni) ha az utóbbi igaz rád akkor tényleg inkább a kommunikációs és személyiségfejlesztő kurzusoknak van értelme.
2016. szept. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Na ez az, ezért mondta régebben a tanárnéni meg tanárbácsi, hogy olvass sokat. Nem hallgattál rájuk, de nem is nagyon tehetsz róla, hiszen nem érezted át, hogy miért is kéne neked olvasnod. Azt hitted minden normális, hogy mindent tudsz... közben nem. Ha máshol nem, itt a GYK-en az értelmesebb hozzászólásokból tudsz tanulni (csak hát az olyan hozzászólás ritka).


A feltett kérdésedben amúgy nagyon jól meg tudtad fogalmazni, amit akartál. Én is régebben belehallgattam abba, amit Puzsér mond, de én nem tudtam fél percnél többet hallgatni belőle, mert nagyon akadozva beszélt. Nem gondolnám, hogy ő mindig így beszélne, de akkor ott elment tőle a kedvem.

2016. szept. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%

Kedves kérdező.

Aki a szép irodalomat javasolta feléd; ő adta neked a legjobb választ. Ha majd elolvasol több szépirodalmi művet, nagyon másképp fogod látni azokat az embereket, akiket most példaképednek látsz, mert frappáns válastokat adnak és olyanok, mint a lexikon.

De valójában nem többek egy betanított papagájoknál. Ez így van, hiszed vagy sem. (Orosz szépirodalmat válaszd. Istenien lefordították magyarra. Az angolt kerüld, szárított lepkeszart sem ér)

2016. szept. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti: Valami nagyon extrém videó lehetett, Puzsér mindig folyamatosan beszél, és mindenhez hozzá tud szólni, szóval azt ajánlom nézz meg egy bármilyen más videót tőle :D Max akkor "akad", ha nem jut eszébe egy szó, akkor képes 1 percig gondolkodni rajta, de elég ritka ez is.
2016. szept. 4. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én jómagam is foglalkozom költészettel, de olvasni nem szeretek, hogy őszinte legyek. Írásban megfelelően tudom kifejezni magam, de élőben hebegek habogok, és írásban s sokszor törlök és átfogalmazom a mondandómat. Sok minden érdekel, de puzsérék olyan szavakat használnak, hogy kognitív disszonancia stb...
2016. szept. 4. 23:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!