Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehetnék nyíltabb? 16/F

Hogy lehetnék nyíltabb? 16/F

Figyelt kérdés

Mindig irigyeltem azokat az embereket, akik könnyedén betudnak kapcsolódni szinte bármilyen témába, új témákat tudnak felhozni, és kitudnak állni a saját véleményük, igazuk mellett.

Egyenlőre 16 évesen még főként a neveléstől, környezettől függnek ezek a dolgok, de elképzelhető, hogy aki 16 évesen még inkább zárkózottabb személyiség típus, 10 év múlva már teljesen nyíltad tud beszélni szinte bármiről?

Mit lehet tenni annak érdekében, nyíltabb tudjak lenni, van rá valami jól bevált módszer, vagy akármi?

Tudom, hogy nem könnyű ezeken a dolgokon változtatni, de valamilyen szinten biztos lehetséges.


2016. szept. 14. 15:50
 1/1 Bok Globule ***** válasza:
Hali! Igen, ez egy "népszerű" probléma. Vannak ilyesmire módszerek, de csodát azok sem okoznak, úgy értem, hiába olvasol ki 10 tréning könyvet, magolsz be három oldal vita példát, nem fog történni semmi, csak még jobban frusztrált leszel. A legjobb módszer a részvétel, figyelj, tanulj, olvass könyveket, növeld az érdeklődési körödet és őszintén érdekeljen az, amiről szó van. A nyitottság nem egy csettintésre jön, hanem akkor természetes módon alakul ki, tehát nem kell rajta görcsölni. A nyitottság bennünk van, velük érik meg, de ehhez érdeklődnöd kell, foglalkoznod kell másokkal, beszélgetned kell velük sokat, törődnöd kell azzal ami érdekel, bíznod kell magadban és el kell lazulnod. Csak természetes úton érhetsz el olyan változást, ami jó érzés lesz és ténylegesnek fogod érezni. Ha ilyen téren akarsz fejlődni, akkor töltsd az idődet azokkal, akik motiválnak, motiváld magad könyvekkel, interjúkkal, tehát foglalkozz sokat azzal, ami érdekel :) De legyél természetes, ne görcsölj semmin.
2016. szept. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!