Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Gondolataimban élek teljesen,...

Aix kérdése:

Gondolataimban élek teljesen, mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Már kb 3 éve a gondolataimban élek. Mostanában egyre jobban, van egy saját kis világom, kitalált személyekkel, történettel stb. Ahol jól érzem magam. A valós életemet utálom, minden szar benne. Kiközösítenek a suliba (8. osztályos vagyok) és itthon sem kevésszer van vita abból hogy mért vagyok ilyen zárkózott, mért nem tudok beilleszkedni, stb. Ők nem tudják hogy a gondolataimban élek. Szinte semmi boldogság sincs az életemben, a gondolataimban lévő világon kívül semmi olyan nincs ami jó. Tudom ez nem helyes így. Mellesleg elérhetetlen álmom van, amit kiskorom óta hajszolok, de nem fog valóra vállni, emiatt sokat is sírtam/sírok. Nincsenek barátaim (max. jó messze ahonnan lakom), kiközösítenek, nem vagyok szép sem, a családom sem ért meg, sőt, ellenem fordulnak. Depis is vagyok. Emiatt menekültem a gondolataimba, mert így annyira nem jutnak eszembe a gondok. Nincs életem. Mit kéne tennem?
2016. szept. 27. 22:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyitottabbnak kellene lenned. Tudom, hogy nem könnyű, én is világéletemben zárkózott voltam. De ha nem nyitsz az osztálytársaid, a családod, és új emberek felé, hogyan várhatod el, hogy ők ezt tegyék?

Én is hasonlóan álomvilágban éltem, mint te, és sehova nem vezetett. Nem lett rossz tőle az életem (bár elég sok félelemtől és fájdalomtól megkímélhettem volna magam), de jó sem. Olyan semmilyen volt.

Fiatal vagy még ahhoz, hogy ennyire bezárkózz, próbálj meg új embereket megismerni, közösségbe járni, találni olyan hobbikat amik lekötnek/elterelik a figyelmed.

2016. szept. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én is a gondolataimban élek úgymond. Nekem is van egy saját kis világom. Mondjuk az én valós életemmel nincs semmi gond. Figyi.....8.-os vagy.....mikor majd sulit váltasz 9.-be akkor legyél nyitottam a többiekkel..újra kezdheted. Lehet jó életed a valóságba is. Amúgy ez a kis álomvilág engem is aggaszt egy ideje, évente megfogadom hogy nem gondolom erre at "életemte" de nem bírom ott hagyni ezt XD. Annyira szabaddá tesz, szóval teljesen átérzem hogy most mit érzel. ;) Viszont tudj külömbséget tenni a valóság és a képzelet között. És legyen az a szemed elött most, hogy jövőre fejezetet nyithatsz. :) Viszont ne szúrd el, legyél nyitott. Sok sikert :*
2016. okt. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!