Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan küzdjem le a félelmemet?

Hogyan küzdjem le a félelmemet?

Figyelt kérdés
Öt éves koromban az unokatestvéreim megnézettek velem egy horrorfilmet, azóta betegesen rettegek a sötétben. Jobb napokon elég ha csak a TV van bekapcsolva alváshoz, rosszabbakon nagy lámpa mellett tudok csak elaludni. A lakásban minden nagy lámpa égése nélkül képtelen vagyok közlekedni, mert félek, émelygek és szédülök. Mit tehetnék ellene? Igyekeztem ráerőltetni magam a sötétre, de pánikrohamom lett a sötét szobában. 18 éves vagyok, pszichológushoz nem tudok sajnos elmenni. Valaki valami tipp? Borzasztóan rossz így élni.
2016. okt. 9. 00:16
 1/2 anonim válasza:

Sajnos ebben a helyzetben csakis magadon tudsz segíteni. Te kell legyőzd a démonjaid.

Nekem is volt ilyen időszakom 12-13 évesen, de aztán elegem lett a rettegésből, összeszedtem magam,és nem engedtem, hogy urrá legyen rajtam a félelem.

Szerintem, ha "beszélsz magaddal" és meggyőzöd magad, hogy márpedig nincs semmi a sötétben, és ez csak illuzió, akkor helyrejössz. Hozzáállás kérdése.

2016. okt. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Mi az, amitől pontosan félsz a sötétben? Régebben én is féltem, hogy van valami, vagy valaki a sötétben és elkap. Aztán egyszer beleuntam az "áldozat" szerepbe, és utána már úgy voltam vele, hogy én vagyok az akitől valójában félni kellene. Hiszen gondolj csak bele, mi emberek vagyunk a leggonoszabb teremtmények ezen a világon, nincs semmi amitől félnünk kellene(kivéve önmagunktól). Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy nézz szembe a félelmeiddel(jelen esetben próbálkozz jobban, meglesz az eredménye). Ha esetleg van rá lehetőséged, akkor járj el esténként szórakozni a barátaiddal, vagy a családoddal, hátha ez is segít valamennyit. Remélem tudtam segíteni. :)
2016. okt. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!