Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Budapesti Műszaki egyetemen...

Budapesti Műszaki egyetemen tanuló lány vagyok, jól is megy, de nem szeretem. Érdemes váltani? Mit tudnék csinálni, ha szeretem a zenét, matekot és a diplomáciát?

Figyelt kérdés
Idén kezdtem a mechatronika mérnöki szakot, és igazából jól megy, mindenki azt mondja, hogy csináljam, mert nagyon keresik a mérnököket, de én nem igazán szeretem. Ilyenkor váltsak, vagy érdemes végigcsinálni akkor is, ha nem szeretem annyira?

#váltás #mérnök #zene matematika diplomácia
2016. okt. 15. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Ha megy, akkor csináld végig.

Ez egy megbecsült képzés, és jól fizető munkakörben lehet utána elhelyezkedni.

Míg, ha elvégzel máshol egy büfészakot, azzal mehetsz majd a mekibe. Ha matematikus leszel, akkor is.

A mérnököket valóban keresik, diplomata meg akkor lehetsz, ha van égig érő protekciód.

2016. okt. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szia! Miért szeretnél váltani? Nem azt kaptad amire számítottál? (én is a mechatronika iránt érdeklődöm, most érettségizem ebben az évben) Én azt mondom, hogy ha nem tetszik maga a szak akkor felesleges időt pazarolni rá még ha jól megy akkor is, hiába végzed el az egyetemet, ha nem szereted csak kínzás lesz később dolgozni benne. Matek + diplomácia, ezzel esetleg valamilyen közgazdasági szak?
2016. okt. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Én is mérnök lány vagyok. Ugyan a mechatronikát nem annyira ismerem, de azt tudom, hogy mi az első évben egyáltalán nem azt tanultuk, amit később használtunk. Az első évben a BME-n főleg bevezető tárgyak vannak (mindenkinek), amik alapokat adnak. Kicsit olyan mint az orvosi. Minden egyes izmot, csontot be kell vágni latinul és magyarul, meg pontosan kell tudni egy csomó mindent, amit a későbbiekben nem használsz. (Amúgy az idén az most szeptember, tehát két hónapja? Volt már ZH-tok minden tárgyból?)


Amit én mindenképp megtennék, mielőtt váltok,

1. megnézem mit csinálnak a mechatronikusok ténylegesen (lehet, hogy az jobban tetszik)

2. vannak cégek, amik szoktak szakembereket felvenni, akiknek van mérnöki végzettségük, de inkább a megrendelőkkel kommunikálnak. Szerintem érdemes lenne megnézni, hogy hol lehet nem mechatronikusként elhelyezkedni mechatronikai végzettséggel.


A zenével (hacsak nem gyakoroltál tényleg sokat középsuli alatt) szerintem kicsit elkéstél. A diplomácia szerű szakok nem annyira jó diplomataképző szakok. Azokra Magyarországon tényleg jó, ha van némi hátszeled, ha nincs mondjuk hozzá egy jogi végzettséged.


Tehát maradt a matek. Esetleg tényleg átmehetsz közgazdaságtanra vagy válthatsz a műszaki egyetemen belül. (A matematikában amúgy mi tetszik, mert ez is elég tág fogalom, inkább geometria vagy logikai dolgok? És a fizika?). Vagy esetleg elmehetsz elméleti matematikusnak.

2016. okt. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szerintem meg válts.

Nem tudom megmondani, mire (talán valami közgázos,de elmehetsz jogra is akár.)

Sok időt elvesztegetnél, ha tényleg csak muszájból csinálnád végig.


Én mechatrót végeztem és az elején még szerettem is, de a végére kissé megcsömörlöttem. A szakmával rokon területen helyezkedtem el inkább.

2016. okt. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat :) .


Igazság szerint a mechatronika nagyon érdekesnek tűnt, de valahogy nem tudtam, amikor választottam, hogy egészen pontosan mit csinál egy mechatronikus. Most már nagyon sok emberrel beszéltem, akik elvégezték, és a későbbi munkalehetőségek nem azok, amiket tényleg csinálni szeretnék.

Viszont köszönöm az ötletet, lehet, hogy még körülnézek, mit lehet még csinálni mechás Bsc diplomával, esetleg másik mesterszakra menni vagy ilyesmi.. :)


A zenét meg a matekot hasonlóan szeretem - brácsázom meg énekelek, az éneklést egyébként nagyon szívesen csinálnám (ez az, amit a legjobban szeretek), ha nem tudnám mennyi buktatóval járhat...

Matekból meg főleg a logikai feladatokat szeretem (KöMal meg Arany Dani versenyen lévő feladatok) :)


A diplomácia azért tetszene, mert nagyon szeretek emberekkel beszélgetni, jól kijövök szinte mindenkivel, és beszélek több nyelven, de ahogy néztem Magyarországon nem sok lehetőség van ilyenre...


Gondoltam még a hangmérnökire - de ez most csak egy új ötlet, csak nagyjából tudom mit csinál egy hangmérnök.


Egyébként ( az utolsó válaszolónak :) ) mit választottál, meg hová jártál mechára?

2016. okt. 17. 19:29
 6/7 anonim válasza:
hát talán vmi gazdasági szak a bme-n. am ja megéri váltani, mert utána ha a munkádat sem fogod szeretni akkor fizethet akármilyen jól, neked rossz lesz. vagy ha a diplomácia érdekel, plusz vannak kapcsolataid akkor vmi nemzetközi tanulmányok, e szigorúan mesterrel együtt, és kapcsolatokkal! amúgy lófasz leszel az önkormányzatnál...
2016. okt. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Külföldi egyetem, pl. Skócia?

Ennyire tehetséges vagy és idehaza kallódsz el...

2017. márc. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!