Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek nagyon gyerekes...

Szerintetek nagyon gyerekes vagyok a koromhoz képest?

Figyelt kérdés

Kicsit több mint 2 hét múlva leszek 17, ami már csak egy évnyire van a 18-tól. Nem tudom hogyan kellene viselkednem, mert annyira gyerekesnek és sokszor haszontalannak érzem magam, amíg sok korombeli már teljesen független, nem a szüleivel lakik, bevásárol, főz magának és hasonlók.

A szüleimtől sokszor megkapom hogy semmit nem csinálok, bezzeg ők az én koromban... De hogy is csinálhatnék? Anyám a konyha közelébe se enged, most is lassan 17 éves koromban. Lesz egy pár szabad napom szünetben és megkértem anyát hogy segítene-e megtanulni főzni, vagy ha nem akar akor kipróbálhatnék-e egy receptet egyedül, mire teljesen kiakadt hogy szó sem lehet róla hogy rendetlenséget csináljak, és "felgyújtsam a konyhát." Ami azért röhejes mert gyógyszerésznek tanulok és olyan dolgokat csináltam már laboron hogy szerintem a főzéssel sem gyűlne meg a bajom.Ugyanez a helyzet a mosással, bevásárlással, semmit nem enged hogy egyedül csináljak, van hogy azt sem akarja hogy magamnak szedjem ki a tálba a levest, az idegeimre megy ezzel, úgy bánik velem mint egy kisgyerekkel.

Viszont amikor volt valami bajom (nőgyógyász, szemészet vagy bármilyen orvos) akkor magamnak intéztem mert általában mindenre csak legyintenek hogy nem fontos, így pl.arról sem tudtak amikor elmentem nőgyógyászhoz tavaly. A többi orvosról tudnak csak nem érdekli őket.

Egyébként jó jegyeim vannak, és egyetemre is akarok menni, viszont sokan már dolgoznak is a koromban, de errefelé nincs munka, max csak protekcióval tudnék bekerülni nyári munkára is de nincsenek olyan ismeretségei köreim:/

És mivel kisebb településen élek így a barátaimmal se tudok sűrűn találkozni mert messze laknak, és pont ezért sokszor teljesen tehetetlennek érzem magam, például hétvégéken amikor van hogy csak itthon ülök és olvasgatok, annyira feleslegesnem érzem magam olyankor:(

Ti az én koromban miket csináltatok meg otthon?

Meg ami még a kérdéshez kapcsolódik, elég nagy a fantáziám gondolom azért mert rengeteg könyvet kiolvastam már, és ez van hogy jól jön, főleg mert így nem csak olvasni de írni is szeretek, viszont néha nagyon gyerekesnek érzem hogy olyan fantáziám van mint egy gyereknek.

És amíg sok korombeli bulizik, fiúzik, tapasztalatokat gyűjt, addig nekem szinte semmi tapasztalatom sincs, a szüleim sosem engedték hogy bármelyik barátnőmnél is ott aludjak, fiúm se volt még soha és még barátokkal sosem szerveztünk egy naposnál hosszabb programot, mondjuk egy kirándulást valahová.(jövő nyárra már vannak terveinm de nem tudom hogy lesz-e belőle valami)

Utálom hogy egyáltalán nem vagyok független, szeretnék kevésbé függeni a szüleimtől de van egy olyan érzésem hogy egyetemig ez így fog menni:(

Mit csináljak?

Nagyon gyerekes dolog hogy pl.még a mosógépet sem tudom elindítani egyedül?



2016. okt. 20. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem beszélgess el anyukáddal hogy valamikor ezekre a dolgokra meg kell hogy tanítson, mert akkor nem lesz gyakorlatod semmiben.


Én azt javaslom hogy később íratkozz be kollégiumba, ott majd tutira lekerül a fenekedről a tojáshéj. Ezzel a "feleslegesnek érzem magam" típusú helyzettel amúgy én is ugyanígy vagyok néha, még fiú léttemre is.


A várakozással látszólag nem mész semmire, de az egyszerűbb házimunkák megtanulása még ráér bőven. Élvezd ki amíg gyerek vagy, aztán felnőtt korodban lesz lehetőség mindenre idővel.

2016. okt. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem agyalj ezen sokat.

Kicsit túlféltenek a szüleid, még mindig azt hiszik, 10 éves vagy, és a lehetőségeid is korlátozottak kissé. Ha most azonnal akarsz változtatni, akkor költözz el (bár ennyi idősen a túlnyomó többség azért még otthon él a szüleivel, sokan 26-28-30 évesen is). A bulizást meg a haverokat harcold ki magadnak, de persze a tanulást ne hanyagold el.

Az, hogy egyedül képes vagy elmenni orvosi vizsgálatokra, önállóságra, felnőttségre utal, szóval szerintem nem vagy te gyerekes, csupán csak korlátozva vagy. Szerintem kicsit jobban a sarkadra kellene állnod.

Amúgy a mosógépet én sem tudom elindítani ;-[


28/F

2016. okt. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

17 évesen hogy tanulhatsz gyógyszerésznek?


Amúgy meg ezeket mond el a szüleidnek. Ne csak kérd őket, hanem mond el nekik a helyzetet.

2016. okt. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Rendben, megpróbálok beszélni velük.Monjuk már korábban is próbáltam és nem vették komolyan, nincs ötletetek hogy hogyan kedjek bele? Szerintük nincs semmi probléma:/


Utólsó: vegyész suliba járok.A gyógyszerész egy kicsit túlzás volt, mert csak érettségi után fogok ténylegesen olyan szakra járni, viszont addig már elég kevés idő van.

De a lényeg ugyanaz, elég sok időt töltök laborban ahhoz, hogy legalább egyszerűbb ételeket meg tudjak csinálni ha kipróbálhatnám.

2016. okt. 21. 18:31
 5/7 A kérdező kommentje:
Amúgy #1 köszi a tippet, ez szerintem is be fog vállni.Már tavaly eldöntöttem hogy kolis akarok lenni, az egyetem ahova menni akarok eleve az ország majdnemhogy másik felén van:D
2016. okt. 21. 18:34
 6/7 anonim ***** válasza:
A főzés tulajdonképpen maga a vegyészet, csak biológiai dolgokat vegyítesz össze :)
2016. okt. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én is így képzeltem el:D
2016. okt. 21. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!