Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan változtassak ezen?

Hogyan változtassak ezen?

Figyelt kérdés

mindig azt veszem észre magamon hogy társaságban olyan zárkózottan és visszafogottan viselkedek..és ez kifejezetten rosszul esik, mindig lógó orral jövök haza minden közösségi programról,mert egyszerűen soha nem sikerül lazán az igazi énemet adni hanem tele vagyok görccsel és gátlással..


nem is tudom, de valahogy mindenkinek van egy egyénisége én meg valahogy nem bírom ha rám szegeződik mások szeme és a figyelem középpontjába kerülök, és ha a beszélgetés hangadójává válok hirtelen elvesztem minden tartásom és csak arra vágyok h elterelődjön rólam a téma és sután befejezem pár szóban a mondanivalóm..


és azt hiszem h nem merem felvállalni kiváltképp új közegben az egyéniségem-mert talán félek h másokéval összehasonlítva nem is elég egyéni? :S

avagy nem kaphatok kielégítő pozitív visszajelzést a környezetemből?


semmi baj nincs velem,lehet h csak irigységből (sőt szinte biztosra veszem) de a többi osztálytársam örülhet ha egy kicsit is lekezelően szólhat oda..és az is bánt h úgy érzem nem szeret senki és értéktelen vagyok- emiatt alakult ki bennem valszleg minden gátlás,mert meg akarok felelni azt akarom h elfogadjanak..


de az is lehet h én vagyok túl érzékeny és túl magasak az elvárásaim az emberek felé minden szinten és mások harsányak és durvábbak úgymond h nekik nem jut eszükbe gondolkodni még mielőtt megszólalnának h milyen hatást ébresztenek a többi emberben...


hogy változtassak ezen a problémámon;h új közegben esetlenül viselkedek és elvörösödöm, nem tudom spontán magam hozni úgy h bele se gondoljak mit gondolnak közben mások?? és nevetni a dolgokon ,társaságibbnak lenni hogy legyen egyéni arculatom ami vonzhat másokat??


előre köszi minden segítő választ; egy 17 éves lány.


2010. ápr. 27. 17:39
 1/8 anonim válasza:
Hát ez jókérdés..... attólfügg milyen társaság..... ha olyakból áll a társaság akiket nem annyira ismerek énse nagyon szólok max párszor és kész... nemtudom ők mitszeretnek min nevetnek stb szval úgy nemjó.. viszont ha olyan társaságban vagyok akiket ismerek haverok stb akkor viszont direkt törekszem rá hogy a középpontban legyek..... ez nem muszály viszont én ilyenvagyok..... kb az a fajta aki ismerősök között stb "menőzik" viszont ismeretlenek között tök átlagos normális...... próbálj meg kicsit feloldódni bekapcsolódni a témába..... ha full hülyeséget mondasz se lesz semmi :)
2010. ápr. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ,azt hittem már senki se fog válaszolni:D


az a baj, h a legtöbbször azt érzem h ellenséges és irigykedő a közeg és ha őszintén nyilvánulok meg akkor rögtön az undok és ellenszenves tekintetekkel találom szembe magam..*-*


..és az osztályváltás meg kicsit már macerás is lenne;11 végén..


meg bennem is van olyan, h feltételezek egy képet amit mások várnak tőlem vagy egy hozzáállást érzést irányomban és ahhoz igazítom a viselkedésem..ha hülyére vesznek,tuti h előbb-utóbb úgy is fogok viselkedni..ha megalázóan lekezelnek azt is kiérzem így

2010. ápr. 27. 18:12
 3/8 A kérdező kommentje:

valaaakiii??? :O

léccciii,vmi komit még irjatok.:D

2010. ápr. 27. 18:16
 4/8 anonim válasza:

Baráti körről van szó ugye???????????

Nyugi az igazi barátaid elfogadnek így a legfontosabb, hogy mindig magadat add!!! Egy bizonyos valaki XD

2010. ápr. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

akkor valószínűleg senki sem áll hozzád igazán közel lelkileg! mert ha igen, akkor meríts erőt belőle!

ne foglalkozz annyit a külvilággal, mert nem ők élik a TE életed, és TE nem éled az övékét!!!

Nem mások felé nagy az elvárásod, hanem magaddal szemben (szerintem)! Ne állíts magad elé falakat, mert ahhoz még "túl fiatal vagy"! Higy nekem az élet elég falat fog eléd felhúzni...ne nehezítsd a saját dolgod!


ha belegondolsz elmentek sörözni, térre beszélgetni...stb. megnyilvánulsz, beszélgetsz, JÓL ÉRZED MAGAD (úgy amilyen TE vagy) majd mindenki hazatér! a dolog egyszerű!


Ha valaki nem fogad el olyannak amilyen vagy azzal ne foglalkozz! (húúú mekkora sablon...aztaqrva)


hirtelen eszembe jutott:


"Húzd, ki tudja meddig húzhatod

Mikor lesz a nyűtt vonobúl bot..."


azaz ÉLJ...ne agyalj annyit! majd találsz valakit (barát,szerelem) aki megbecsül, így ki tudsz teljesedni


NA

2010. ápr. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen mindenkinek a kedves válaszokat :-)))
2010. ápr. 28. 14:11
 7/8 anonim ***** válasza:

nálam is igy van, most egy pár napja kellett osztály előtt beszélnem a katedránál és hát eléggé zavaró az ilyensmi

de engem az zavar, hogy sok szem néz, és beleszédülök a végén, nem az, hogy beszélnem kéne.

de a végén az a baj, hogy el is felejtem mit akatram mondani XD

ugyanez van szimpadon is, közönség előtt..

azt mondják a tömeghez beszélést meg lehet szokni, háát mellesleg amig megtanulod, addig égni fogsz 1 párszor.

16/L

2010. ápr. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
jahh, és utolsó vagyok...nem értem miért kell minden köcsög véleményére adnod?
2010. ápr. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!