Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mért van az hogy rosszul...

Mért van az hogy rosszul érzem magam azért mert jol cselekedtem?

Figyelt kérdés

Inkább a jo szo arra hogy normálisan cselekedtem hiszen nem tettem ezzel jot. Van egy játék amin online játszok (borderlands,ps3) és ott vannak ilyen virtuális fegyverek stb.. volt egy számomra teljesen ismeretlen angol gyerek akivel nagyon kellemesen elbeszélgetünk és megmutogata a fegyvereket (ugy hogy kidobja és onnan bárki felvehete volna és visza csak akkor kapja ha visza adom neki ) a lényeg hogy megfordult a fejembe hogy elkellet volna vennem a fegyverét azza el lophatam volna és aztán letiltom és szevasz , hiszen semmi nem tud rolam soha semmi gond nem lett volna belöle de valahogy megszolalt a lelkiismeretem és nem tettem meg szoval helyesen cselekdtem , viszont bánt engem hogy nem tettem meg vagy nemtudom hogy mondjam , ez mért lehet ? Meg sokszor volt olyan érzésem hogy szivesen gonoszkodtam volna más valo élet helyzetekbe ahol szintén teljesen közetkezmény nélküli lett volna szoval lazán megtehetem volna de nem tettem meg és aztán emiatt kissé rosszul éreztem magam , tudom hogy helyesen jártam el ahogy kell de mégis. Ezek a dolgok mért lehetnek , van alapbol rossz/gonosz és jo emberek ? és akkor én gonosz vagyok ? vagy hogy/mért van ez szerintetek ? elég zavaro :/

23/F


2010. ápr. 28. 14:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
irigylem a problémádat
2010. ápr. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ha tudnál olvasni látnád hogy ez nem probléma hanem csak kiváncsi vagyok rá mi a véleményetek erröl...
2010. ápr. 28. 14:23
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem először is agyilag kéne felnőnöd.Másodszor,ha etikusan jársz el,és ennek az ellentettje is megfordul a fejedben ilyen szituációkban,akkor nyilván Neked is megvan a hajlamod a gyarlóságra,mint minden más embernek,de végül mégis a jó utat választod,ergo nem vagy gonosz,de ezt elvileg felnőtt férfiként Neked is illene már tudnod.


Egyébként pedig:KAMU!!!

2010. ápr. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok a szabadidőd..
2010. ápr. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mi kamu ? Nem értem ezt az oldalt az ember ki ir egy kérdést és akkor egyböl kamu,kamu stb.. akkor ha csak ilyen kamu kérdések vannak az oldalon mért is nézegeted kamukirály ? na mindegy hagyuk
2010. ápr. 28. 14:26
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor olvasd el azt is,amit előtte írtam,Te 23 éves szellemi fenomén!Ennyi idősen az ember elvileg határozottan el tudja különíteni,mi helyes,és mi nem.Láthatóan TE is el tudod,mert jól cselekszel.Nyilván utána mindenki fejében megfordul,mi lett volna,ha genyó lett volna.Ott van azonban a ,,volna" szócska,amely mindent megváltoztat.A gonosz beállítottságú ember gondolkodás nélkül csak a saját érdekei szerint cselekszik.Ettől válik gonosszá.Mi nem világos még?
2010. ápr. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem pont h jó ember vagy,mert nem vetted el a fegyverét. Persze,h bánt mert most lehetne jó fegyvered...szerintem mindenki így van. Pl múltkor árultam tangákat, tök jó lett volna sokkal drágábban adni, de ismerősöknek árultam,és nem akartam őket lehúzni...
2010. ápr. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az egyik csillagkapu (SG1) részben hallottam a következő mondatot:


Csupán csak egy dolgot irányíthatsz: az hogy hogyan cselekszel: Jól vagy rosszul...


kb. ilyen tartalma volt. Gondolom nem akarod feladni az irányítást... :)))


Szvsz jó hogy ennyire figyelsz magadra, és ennyire tudod kontrollálni a tetteidet. Szerintem ez nem hátrány! Sőt inkább előny...


Én például a másik véglet embere vagyok... nem tudok beszólni senkinek ott és akkor mikor nagyon megbántanak, viszont ha tényleg kihúzzák azt a bizonyos gyufát, akkor akár két mondattal le tudom alázni az illetőt...


Viszont az eléggé aggasztó lehet, hogy ha jól cselekszel, akkor az zavar Téged...


Hogy gonosz vagy-e? Ameddig csak gondolat szintjén zajlik a "gonoszkodás" szerintem addig nem, viszont akkor már igen, ha tettekben is megnyilvánul...


Viszont más tészta, ha azzal "gonoszkodsz" egy kicsit aki neked is keresztbe tett előtte... de hát a gonoszkodásnak is több fajtája van: amikor aktívan részt vállalsz benne, pl vki autójának a kerekét te magad lyukasztod ki, és létezik egy passzív formája is:amikor látod,vagy éppen meséli neked, hogy az autó kereke kilyukadt.... és ilyenkor elfog egy kellemes érzés legbelül...vagy ha tudsz valamiről ami a másiknak kellene, és direktbe nem szólsz neki. (pl van egy fúrógéped, és nem mondod el)

2010. ápr. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy épp azért van lelkiismeret-furdalásod, mert megfordult a fejedben a gonoszkodás? szóval nem azért érzed rosszul magad, mert jól cselekedtél, hanem mert majdnem rosszul cselekedtél!
2010. ápr. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Utolso ellitenik köszönöm , nagyon jo válasz volt ;)

Amugy azt bánom hogy nem vettem el azzaz elszalasztotam az alkalmat... Na nem baj biztos lesz még rá valamikor alkalmam :)

2010. ápr. 28. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!