Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A Titok alkalmazásában tudnáto...

A Titok alkalmazásában tudnátok segítséget adni?

Figyelt kérdés
Most kezdem a Rhonda Bryne könyve alapján próbálgatni a Titkot. Tudnátok vmilyen segítséget adni abban, hogy hogyan kéne megtöltenem érzelmekkel ezeket az elképzeléseket? Nektek bevált a Titok?

2016. nov. 11. 16:09
 1/8 A kérdező kommentje:

Tegnap kezdtem a könyvet és miközben olvastam azon gondolkodtam, hogy valami egyszerűn kéne kipróbálnom. Az jutott eszembe, hogy mi lenne ha elkésnék reggel és ma tényleg késésben voltam és rohantam reggel. Aztán a másik ötletem az volt, és erre már jobban koncentráltam, hogy mi lenne, ha a barátnőm ma ujjatlan felsőben jönne. Elképzeltem sokszor, sok szemszögből és ma tényleg ujjatlan felsőben jött! Bár elég sokat jár abban szóval nem tudom, hogy ezt véletlennek tudjam-e be. Viszont hazafelé próbáltam, hogy a busz időben jöjjön és ott meg nem sikerült. :/

A másik pedig, hogy ezt egyszerre több dolgon is ki lehet próbálni vagy egyszerre csak egy dologra koncentráljak?

2016. nov. 11. 16:18
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Luke, használd az erőt!
2016. nov. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Elég szégyen, ha valaki a 21. században, a tudomány korában még babonás. Ilyen fiatalon, ráadásul!
2016. nov. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Légyszíves csak olyanok írjanak, akik hisznek is a dologban!
2016. nov. 12. 08:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam a könyvet többször is, a filmet is láttam. A titok titka az, hogy reményt ad, amikor úgy érzed már nincs kiút, segít abban, hogy újra higgy saját magadban, és rávilágít többek között arra is, hogy elegendő akarattal bármit elérhetsz (reális keretek között). A titok nem úgy működik mint az Uri Geller, hogy rágondolsz, és tv-n keresztül küldi a pozitív energiát. Ez inkább pszichológia, világszemlélet.
2016. nov. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

"A titok nem úgy működik mint az Uri Geller, hogy rágondolsz, és tv-n keresztül küldi a pozitív energiát. Ez inkább pszichológia, világszemlélet."


De, pont ugyan úgy működik. Azaz sehogy. Egyetértek, hogy jó személetet ad, de ennyi erővel akármelyik vallás ezt teszi, hiszen ott is a hívők a legnagyobb reménytelenségben is bíznak és hisznek.

2016. nov. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az önfejlesztés elején inkább a misztikus dolgokban hittem és elkezdtem forgalmat növelni határidőre. Úgy véltem ebben két dolog fog segíteni, az hogy az átlagtól jóval kedvesebb és segítőkészebb voltam a vevőkkel és az hogy nagyon hiszek benne.

Emlékszem még az első forint összegre beígért rekordra és arra, hogy amikor a főnököm kételkedett mert 2 perc hiányzott a kellő órai átlag forgalom eléréséhez és sok ezer forint. Akkor félig poénkodva azt mondtam, nyugi, még megjelenhet valaki futva és elviheti azt a bizonyos x terméket x színben ami a legdrágább volt. Amikor befejeztem a mondatot megjelent valaki futva lihegve és pont azt a terméket kérte.


A rekord is sikerült összegre pluszban olyan 6% eltéréssel.


Az egész életemre nézve az amit misztikumnak hívok már kevésbé volt ilyen hatással. Ezért elkezdtem az ilyen „sikereim” mögé nézni és megfejteni azt, hogy végül is hogyan sikerült, illetve a „kudarcaim” mögé nézve, hogy miért nem sikerült.


Persze az ominózus esetet a drága termékért futó emberrel a mai napig nem tudom hová tenni, de az önfejlesztés úgy is minimum élethosszig tart. Lényegében a vevők ajánlói ösztöneinek feleltem meg, illetve számos eszközt használtam, például részfeladatokra osztottam a forgalmat és azokra az órákra koncentráltam amelyekben nem volt meg az átlag forgalom, mivel rájöttem hogy a legtöbb órában már eleve adott volt a nagyobb forgalomhoz szükséges átlag, így igazából néhány órai forgalomért kellett keményen melózni. Volt még jó néhány technikai jellegű dolog, amit valójába eszközként használtam.


A „sikereimben” és a kudarcaimba volt valami közös sőt ezt másoknál is megfigyeltem.

Az általad írt könyvben és a hasonlókban igazából az kapja a legnagyobb szerepet miben hiszel, mintegy bevonzva az életedbe ezeket a dolgokat, pont mint az én drága termékért futó vevőm.

A „sikereimben” és a „kudarcaimban” viszont mindig 4 tényező egymásra hatása játszott szerepet.


Az elsőt ismered ez a hit, a második a célok eléréséhez szükséges munka a harmadik azok az eszközök amik a célok eléréséhez szükségesek. Ez a három pedig hatott a negyedik tényezőre az eredményre ami újra visszahatott ezekre.


Erre az egészre a legszebb példa az úszás. Ha nem tudsz úszni és ma meghallgatsz csodálatos történeteket arról, hogy az úszás mennyire könnyű és kinek mennyire változtatta meg az életét, majd lelkesen beugrasz a vízbe. Akkor minden erőd elhasználva hatalmas kapkodás és bugyborékolás mellett elsüllyedsz. Pedig a hit mellé még rengeteg munkát be is fektetsz. A hitednek hatása van a tetteidre hiszen amiatt ugrottál a vízbe, viszont lehúznak az eszközeid. Annak az ismerete ugyan is, hogy mit kell tenned ahhoz. hogy a vízen maradj és még haladj is a lehető leggazdaságosabb energia felhasználással egy eszköz.

Amint ennek az eszköznek a hiányában hatalmas hittel elkezdesz dolgozni, az eredmény azaz a bugyborékolva csapkodás abban a pillanatban lehúzza a hitedet, korábban akármekkora is volt.


Ha azonban ez a hit arra vesz rá, hogy olyasmiket tegyél, aminek hatására eszközökre teszel szert, akkor ezek az eszközök hatni fognak a munkád hatékonyságára, ami az eredményre és ami megalapozza a hitedet és a végén akár a hátadon is lebeghetsz. Vagy éppen bajnok lehetsz, ha ennek a négy dolognak az egymásra hatását te együttműködően használod.


Ha már úszás; javaslom, hogy olvad el Hosszú Katinka könyvét, abban bizony benne van, hogy a londoni olimpián próbálta magát már győztesként látni mert sokak szerint az már elég is. Benne van, hogy igazából azt a negyedik helyezést élete legnagyobb kudarcaként élte meg. Majd nézd meg a Londoni olimpia után, amikor abba akarta hagyni és totálisan elvesztette a hitét, hogyan is használták fel ezt a négy tényezőt arra, hogy bajnok legyen. Azaz a célok eléréséhez szükséges hitet, a célok eléréséhez szükséges munkát és eszközöket és annak bármilyen eredményét.


Nem nyert valahol ? Semmi gond eszközként használták és nem kudarcnak.


Most pedig nézd meg a mostani olimpiát, hány nagyszerű sportoló, volt elkeseredve és nem értette a saját eredményeit. Szinte mindig elhangzott az hogy pedig jól sikerült a felkészülés és remek eredményei voltak. Ha megnézed Katinkát bőven volt eszköze, hogy kezelje a verseny közben kialakult szituációkat vagy éppen az időeltolódást, hiszen a versenyeket használta edzésnek, volt eszköze, hogy ott tudjon lenni fejben azért mert ezért az eszközért megdolgozott keményen.


Az önfejlesztésem elején ami jó sok évig tartott, a pozitív gondolkodásban és a hitben hittem, ám a céljaimért végzett munka eredményében nem annyira. Azt gondoltam, hogy majd ez a hit és pozitív attitűd meg a misztikum hozzá segít ahhoz amit szeretnék és azt hittem, hogy a negatív emberek húznak le.

Ám valójában az eltúlzott „hitem” ugyan hatott arra, hogy mit teszek, mert olyasmikbe kezdtem, amibe nélkül soha nem vágtam volna és jó néhány eszközt is köszönhetek ennek. Ám a „célomért” végzett munkám igazából a hitem érdekében végzett munkám lett. Mert a célomhoz szükséges hiányos eszközök és a célomért nem annyira elvégzett munka, eléggé silány eredményt produkált, ami folyamatosan húzta le a hitem, amit úgy kellett pumpálnom folyamatosan mint valami lyukas gumicsónakot a vízen, hogy el ne süllyedjen.


Ma már két célfalam van, az egyiken amit elfogok érni a másikon amit már elértem. A második cél fal két külön részre van osztva, az egyik oldalon ami csak úgy megvalósult, a másikon amit csak annak köszönhetek hogy tettem érte és azokért az eszközökért amik a cél érdekében végzett munkám hatékonnyá tették.


Hihetsz nyugodtan a vonzás tőrvényében, csak egyet gondolj végig : Ha az a bizonyos univerzum vagy akárhogy is hívod, megad bárkinek bármit amit csak gondol, mi ebben a saját feladatod, tudva azt hogy a része vagy ?


Ha elfogadsz egy tanácsot akkor egy darabig használd nyugodtan a vonzás tőrvényét, majd néhány hétig próbáld ki úgy, hogy ez a bizonyos hit a célok eléréséhez szükséges eszközök létrehozására vesz rá majd pedig ezekkel az eszközökkel a célok érdekében végzett munkára és újabb eszközök létrehozására.

De ezt ne úgy értsd hogy veszel még egy titok könyvet, hogy abban majd jól leírják, hogyan lehetsz kémiából ötös azzal, hogy nagyon vágysz rá. Hanem megtanulsz egy módszert, amivel jobban lehet memorizálni, hatékonyabban tanulni, stb,stb és aztán ezzel a hatékony módszerrel tanulsz a céljaid érdekében, stb,stb.


Amikor a négy elem közül nem túlzol el egy-két elemet, például a hitet, akkor is hat ez a másik négy elemre, de ezek nem húzzák le olyan erőteljesen azt amiben hiszel, sőt. Igazából lépésenként magalapozzák a hited, így viszonylag kevés energia befektetéssel 4 tényezőn is változtathatsz egyszerre. Ám ha abban hiszel, hogy jövőre lesz egy szigeted, ám ma még kis sem látsz a közüzemi számlákból és fogalmad sincs, hogy azokat miből fizeted, akkor az eddig munkád eredménye és az eddig létrehozott eszközeid ezt a hitet nagyon erősen lehúzzák. A nagyon erős hit, hiába vesz rá arra, a célodhoz szükséges munkára, előbb utóbb a hited érdekében fektetsz be munkát és a hited érdekében például kiigazítasz másokat, hogy ne beszéljenek negatívan, ne mondják, hogy nem lesz elég a tapéta, nehogy ettől ne legyen elég. Ha van eszközöd jól kiszámolni és van pénzed megvenni (ami eszköz) akkor, elég lesz, ha pedig nincs, akkor sem fog összemenni a tapétád és megnőni a lakásod akármilyen erősen negatív valaki.

A korábbi és a mostani nézőpontom között a következő a különbség. : Totál azt hittem, hogy ernyőt sem kell vinnem, mert ha nem akarom bevonzom, hogy ne essen és belefojtottam a szót abba aki csak megmerte kérdezni hogy esik. Ám mert pozitív voltam, boldogan áztam el és azt mondtam nem baj vagy azt mondtam látod xy bevonzottad. - Ismerős ? Miközben ma már úgy is jól tudom magam érezni, hogy nem ázok el, mert mindig van tervem eszközöm arra, hogy hogyan érezem magam jól ha esik vagy hogyan ne ázzak el.


Hidd el nekem jó móka amikor az „Univerzum részeként” megteremted magadnak és másoknak a dolgokat, azzal amit teszel.

2016. nov. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

aki annyira a tudománnyal erőlködik, annak itt van ez: https://www.youtube.com/watch?v=FarF75_as7k


Nem pont úgy mondja el mint A Titok, de ugyan az végülis.


Persze a Titok egy működő dolog, de egy valamit felejt csak el mondani, vagyis egyszer kétszer mondja de nem erre fekteti a hangsúlyt. A titok azt mondja hogy gondolj rá és megkapod... hát ez félrészt igaz, de ezért tenni is kell. Néha csak egy apró mozdulat, néha valóban berepül az ablakon, és néha keményen kell hajtani érte. De a lényegen nem változtat. Ez egy működő dolog és csak az mondja hogy hülyeség aki sose próbálta ki vagy sose vált be neki.

2017. júl. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!