Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Aki nem értékeli nagyra az...

Aki nem értékeli nagyra az életet, annak érdemes gyereket nevelnie? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Rájöttem, hogy kezdek rideggé válni. Nem tudom tudok e szeretni, és nem is annyira értem ezt az érzést, mert egyedül barátnőm az akihez ragaszkodok, de igazán senki máshoz nem, és nem érdekel senki hogy él, vagy hal e. Nem tudok ragaszkodni. A háziállatokat is csak megtűröm, hiába szeretgetem őket, ha kihoznak a sodromból, akkor egyből azt kívánom "bárcsak eltűnnének". Egyetlen jó barátom van, merthát iskolából a barátság életre szólhat.

Az életre is úgy tekintek, hogy nincs valódi értelme, csak az elménk illúziója hogy van értelme élnünk. Az olyan célokról lemondtam, ami megvalósítaná az álmaimat, mert úgy érzem nem tudok már eléggé lelkesedni/örülni semminek. A gyereknevelés is az álmom volt, de most hogy kilátásba került a gyereknevelés lehetősége, elgondolkoztam ezen az egészen. Félek már önmagamtól, hogy már nem tudnék szeretni senkit.

Vannak elveim a gyerekneveléssel kapcsolatban, amik az ő érdekeit szolgálnák, és nem az enyémet, tehát megtenném a tőlem telhetőt úgy érzem, de annyira más ember lettem, mint ahogy elképzeltem milyen leszek, így elbizonytalanodtam.



2016. nov. 11. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek olyan érzések, amik más emberekben is ugyanúgy megvannak, talán csak ritkábban kerülnek felszínre. Amiket felsoroltál, azokon látszik, hogy ez csak az egyik oldal, meg kell nézni a másikat is. Arra, hogy "kinek való" a gyereknevelés, soha senki nem fog tudni megfelelő választ adni. Az hogy egyáltalán foglalkozol ilyesmivel azt jelenti, hogy felelősségteljes ember vagy, és még csak nem is önző fajta. Az is lehet, hogy kicsit beijedtél, de nem alaptalanul, szó szerint emberi életekről kell döntened. Ehhez viszont nem elegendőek a képességeid, úgyhogy valamivel egyszerűbb kérdéseket kellene feltenned magadnak.
2016. nov. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen kell valaki, aki majd öreg korodra vigyáz rád, hogy ne veszekedő vénemberek közé kerülj az öregek otthonába, hogyha megöregszel. Szerintem meg tudnál szeretni, a te saját gyereked legalábbis biztosan. Hogy vállalsz-e, az csak attól függ, hogy mennyi a kereseted. Ha így is alig éltek meg, akkor értelemszerűen addig nem vállalsz, amíg normális élethelyzetet nem tudsz teremteni a gyerekeidnek. De ha nem vállalsz egy gyereket sem, akkor ugye tudod, hogy felnőtt korodban tök egyedül fogsz majd felnőni, senki sem fog foglalkozni veled, és ha bármi baj van, akkor egyedül kell ellátnod magad. Sem a feleséged nem lesz, aki segítsen, hiszen lehet, hogy nem pont a mostani lány az, akivel családot fogsz majd alapítani. És ha gyerekeid sem lesznek, hogy segítsenek, akkor egy betegségbe belehalhatsz, vagy éppen egy lábfájásba. Egyedül kell cipekednek, egyedül bevásárolnod, egyedül élned, ez pedig nagyon nehéz öreg korban. Bármi olyasmi lehet, ami miatt segítségre szorulsz, és könnyedén átvészeled, hogyha segítenek. De ha egyedül vagy, akkor abba simán bele is halhatsz! Ha tudsz, majd vállalj gyerekeket, neveld őket úgy, hogy segítőkészek legyenek és rendesek, és hogy ha betegek a szüleik, akkor segítsenek nekik, ne pedig hülyeségen törjék az eszüket.
2016. nov. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon jól estek a válaszaitok, köszönöm!
2016. nov. 14. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!