Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan éljek izgalmas életet?

Hogyan éljek izgalmas életet?

Figyelt kérdés
Nem tudom elfogadni,hogy a világ egyszerűen ilyen unalmas.13 vagyok,és elgondolkodtam rajta,milyen unalmas is egy ember élete. Bejár dolgozni,hazamegy.Bejár dolgozni,hazamegy.És így tovább. Minden kamasz izgalmas életre vágyik,aztán ha felnő ő is csak bejár dolgozni,hazamegy.Bejár dolgozni,hazamegy. Emelett még a humanoidnak látszó,sugárfertőzött pénzéhes degenerált egyetfejlődés szégyenei(lásd politikus) is folyton piszkálják,hogy bebizonyíthassák mi vagyunk a világ legnagyobb cirkusza. De ha még külföldre is mennék,ugyan az menne. Bejárok hazamegyek..... Ha esetleg Asztrofizikus lennék,akkor is: felfedezünk valami újat...ok...és akkor? Egy ideig király,aztán megint megy a bejárok hazamegyek dolog. Van valami munka,ami izgalmas, nem a dolgozom-hazamegyek életmódot kívánja????

2016. nov. 19. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Mikor betöltöd a 18-at, szállj fel egy repülőre, és menj el Szíriába, akkor az életed egy elég izgalmas túlélő játékká fog változni...


Egyébként meg mi a baj a biztonságos élettel? Ha szereted a munkádat, nem lesz unalmas, ha hazamész, űzz olyan hobbit, amit szeretnél, az sem unalmas. És közben ugye a biztonság is megvan.

2016. nov. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Krisz85 ***** válasza:

Nem rossz a kérdés, 13 évesen ilyeneket megfogalmazol magadban az sokminden pozitívat elárul rólad, pl , hogy nem vagy egy elveszett ember, vagy épp hülye.


Ahogy látom a gondod a hétköznapi egyszerűségtől való kissé félelem. Nos több választási lehetőséged van, ha nem akarsz ilyen életet:


- bármit is szeretsz csinálni, legyél benne nagyon jó, a tehetség 70% szorgalom, ha még tehetséges is vagy sokra viheted benne, legyen az bármi, idegen nyelvek, sportok, bármi.

- ha a fenti pont megvan jó esélyed lesz rá, hogy ne éld a hétköznapi átlagemberek életét,

- viszont van egy veszélye ennek is, mégpedig az, hogy lehetséges, hogy idővel véget fog érni - pl sportolók akik felett eljár az idő, és visszavonulnak, dogoznak stb.

- lehetsz kényszervállalkozó, akkor a magad ura és főnöke vagy, de itt számolnod kell majd a létbizonytalansággal is,


És egyébként is, mi számít izgalmas életnek?! Van akinek 4 gyereket felnevelni az izgalmas, valakinek meg az ha folyton veszélybe keveredik az alvilági kapcsolatai és illegális tevékenységei miatt.


Egyszer egy Popper Péter videóban láttam, hogy igazából a boldogság /a boldog pillanatok, mert ilyen tartós állapot nincsen/ igazából nem rajtunk múlik, de a boldogtalanságot azt mi magunk csináljuk, arról bizony mi thehetünk.


Eléggé elgondolkodtató.

2016. nov. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nen unalmas az elet ha vannak celjaid.

En egy hosszu tavu celt kituztem magamnak 22 eves vagyok es a celom a boldogcsalad, szep haz, szep auto. Kozben rovid tavu celokat is kituztem magam ele pl joberettsegi, muszaki egyetem, majd jo diploma jo munka stb... szabad idodben meg csinalj amit szeretnel keress valami hobbit magadnak amiben jol erzed magad. Az eletben nem csak azt kell nezni, hogynhova tartasz, hanem hogy milyen utat jarsz be, mert az egyetlen amit magaddal viszel az csak az emlekek es ha nem elsz a jelen pillanatanak visszanezel a multba es csak haszontalan emlekeket talalsz, amik nem toltenek el boldogsaggal.

2016. nov. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!