Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit kezdjek az életemmel? 19/F

Mit kezdjek az életemmel? 19/F

Figyelt kérdés
Jelenleg nappali rendszerű, érettségi képzésben veszek részt, nagyon gondolkodom iskola váltáson, a "csodálatos" rendszer miatt, ami működik az iskolában, az osztályban az órákon, egyszóval káosz az egész és jövője sincs. Mióta előjött ez az iskolaváltási dolog (kb. 2 hete) azóta nem igazán járok iskolába, nagyon sokat kihagytam (legalábbis így gondolom), és az iskolák amiket néztem, mind másik városban vannak. Jelenleg a lakhelyemhez közeli iskolába járok (gyalog 10 perc). Nem igazán látom értelmét az érettséginek, nem tudom mit kezdjek az életemmel, már van egy szakmám, amibe eszem ágában sincs dolgozni. Semmi célom, életkedvem, bizonytalan ez az egész iskolaváltási dolog is (nem igazán tetszik itthon senkinek), mint már írtam sokat kihagytam. Nem tudom mit kezdhetnék...

2016. nov. 29. 19:37
 1/4 A kérdező kommentje:
Úgy érzem hasznosabb lenne dolgozni, de végzettség nélkül nem igazán tudok semmit kezdeni...
2016. nov. 29. 19:43
 2/4 anonim válasza:
Hasznos lenne minimum otthon tanulni és igenis készülni az érettségire, mert az azért hasznos a munka világában. Nyolc általánossal nem biztos, hogy szóba állnak majd veled. Az érettségit mindenképp igyekezz megszerezni, aztán próbálj munkát találni. Lehet, hogy most kilátástalannak tűnik a dolog, de ne gondolj arra, hogy ha elkezdesz dolgozni, elkezdhetsz függetlenedni, ha vannak hobbijaid, munka mellett még azt is lehetne űzni, főleg, ha kerül is valamibe, akkor megkeresed rá a munkával a kellő összegeket. Én például kutyázni meg rajzolni szeretek leginkább, úgyhogy én örülök, ha ezekhez a tevékenységekhez tudok eszközöket vásárolni, de az is igaz, hogy én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy szeretem a munkámat is és rengeteget dolgozom. A te korodban én sem tudtam, hogy mit akarok csinálni. Ja, és én sem abban a szakmában dolgozom, mint amit tanultam. Ha érdekel valami, próbáld képezni magad benne. Most itt elég sok mindent összehordtam, de elég korán van még, és kávét sem ittam, remélem, nagyjából át tudtam adni és érthető, amire gondoltam.
2016. dec. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
a "de ne gondolj arra" az akarta lenni, hogy "de gondolja arra"
2016. dec. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt mondod nincs célod? Akkor ezek szerint a világ adta összes lehetőséget számba vetted már?


Nem az a lényeg, hogy most tudd mit akarsz 10 év múlva csinálni, hanem az, hogy minél több kiskaput nyitva tarts magad előtt. Most még nem késő. Én tavaly érettségiztem minden évbe átcsúsztam 2-essel irodalomból és az érettségi végül 4-es lett mert előtte 2 héttel átgondoltam a dolgaimat. Utána semmire nem lesz jó mertkemény fedeles és a seggedet sem törölheted ki vele, de egyetemre ezt nézik és ha később már több dolgot fogsz ismerni és rájössz még is tetszik valami viszont ahhoz egyetemi végzettség kell akkor meg lesz az érettségi és jelentkezhetsz egyetemre, aztán bekerülhetsz egy céghez, ott megmászhatod a ranglétrát vagy saját céget alapítasz vagy akármi. Annyi lehetőség van mint égen a csillag csak meg kell látni és tudni kell élni vele ;)

2016. dec. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!