Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek ez normális vagy...

Szerintetek ez normális vagy valamilyen személyiségzavarral küszködök?

Figyelt kérdés

Visszahúzódó ember vagyok. Gyerekként sokat csúfoltak az iskolában, hülyének tartottak. Sohasem voltak barátaim, a középiskolában se lettek, a szüneteket a folyosón töltöttem egyedül, míg a többiek egymás társaságát élvezték. Az emberekkel nehezen kommunikálok, gyakran félreértem azt, amit mondani akarnak nekem, amitől nevetségesnek érzem magam. Nem tudok beilleszkedni egy társaságba, hanem inkább a saját fantáziavilágomban merülök el, az osztálytársaim amolyan remeteként tekintenek rám. Barátnőről legfeljebb álmodozni tudok. Úgy érzem, képtelen vagyok kilépni a csigaházamból, vagy amint kilépek, nem érzem biztonságban magam.

Ez lehet valamilyen rendellenesség, pl.: Asperger-szindróma, vagy skizoid személyiségzavar?



2016. dec. 2. 16:29
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
19/f
2016. dec. 2. 16:29
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
Lehet, de nem feltétlen az, szakemberhez kell menni ha komolyabban érdekel, hogy mi van veled. Szerintem inkább az a lényeg, hogy téged zavar-e ez az állapot.
2016. dec. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Engem egy kicsit mindig zavart, de korábban úgy meg voltam vele. Mostanában kezdettel rohadtul zavarni, mert úgy érzem, hogy az emberek emiatt nem fogadnak el engem. Próbálok nyitottabb lenni, de úgy érzem, nem megy.
2016. dec. 2. 18:46
 4/15 anonim ***** válasza:
36%
Vegyél önfejlesztő könyveket, hogyan kell az emberekkel bánni, ha több pénzed van fordulj pszichológushoz. Az, hogy valaki visszahúzódó alkat nem betegség, sokat lehet javítani rajta. Legyél nyitott, tűzz ki célokat, mondjuk minden nap kezdeményezz beszélgetést valakivel, akár egy bolti eladóval pár szót, vagy munkahelyen, legyél kedves, így hozzászoksz majd a kommunikációhoz.
2016. dec. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
57%
Áh, skizoid biztos nem vagy, inkább aspergerre gyanakodnék, de keress egy szakembert szerintem...
2016. dec. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
0%

Ó ilyeneket be ne magyarázz magadnak..

Próbálkozni kell dolgokkal. Például el kell kezdeni sportolni! Új környezet, új társaság nyílt lapok. És már az elején nyitni kell az emberek felé. Persze nem könnyű, de meg kell próbálni. Egy csapaton belül mindig nagy az összetartás, szerintem kezdésnek ez lenne a legjobb.

De persze itt már nyitni kell az emberek felé. Fontos az első benyomás. Legyél laza és közvetlen!

Ezután ha ez elkezdene alakulni, kezdj el edzeni (kondizni) ez pedig magabiztosságot fog adni minden téren, főleg a lányoknál.És amit még hozzá teszek, hogy ha tényleg elmész sportolni, értsd a poénokat.

Lehet nem erre voltál kíváncsi, de ahogy elnézem nem érzed így jól magad, ez csak egy tanács!

2016. dec. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Legyél laza és közvetlen!"

Éppen ez az ami nem megy. Ezért gyanakszom az Aspergerre vagy egyéb problémákra.

2016. dec. 8. 17:28
 8/15 anonim válasza:
78%

Tudom, de meg kell próbálni. Ezért is javasoltam a sportot, kicsit az önbizalmad kell növelni. És szerintem a legjobb lenne egy új társaság. A jelenlegi valószínűleg nem úgy viszonyulna hozzád ha most kezdenél el lépni.

Esetleg kezdésből interneten. Nem szoktam ilyet ajánlani, de mi lenne ha első sorban valami névtelen chat-re mennél fel? Lehet ez lenne egy kezdő lépés. Így jobban megtudnál nyílni. Aztán fokozatosan lépni. Facen beszélgetni aztán már úgy is alakulna tovább minden.

2016. dec. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hát lehet.
2016. dec. 9. 23:41
 10/15 anonim ***** válasza:
57%

Tiszta marhaság, ilyen javasolni, hogy legyél laza és nyitott. Aki nem laza és nyitott, az ne játssza meg hogy az, legyen nyugodtan olyan, amilyen.

Inkább olyan társaságot kéne keresni, ahol ez nem különleges.

Vannak templomokban csoportok, ahol hasonló emberek vannak, de könyvtárakban is vannak az olvasással foglalkozó körök néhol.

Vannak hobbik visszahúzódóbb embereknek, és azok is tartanak találkozókat. Bélyeggyűjtők, kézimunkázók jut hirtelen eszembe.


A templom, a vallásos közösség azért jobb, mert a pap vagy lelkész ismeri a híveit, össze tud hozni valakivel, akinek pont rád van szüksége, és onnan könnyebb továbblépni. Lehet, hogy először csak egy öreg nénit viszel, kísérsz el az orvoshoz vagy vásárolni, aztán a szomszédjának van egy kutyája, akit sétáltatsz, amig beteg, aztán a sétáltatás közben találkozol más kutyásokkal, stb.

2016. dec. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!