Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az ember képes lehet arra...

Az ember képes lehet arra hogy parancsoljon az érzelmeinek?

Figyelt kérdés
2016. dec. 12. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Az egy nagyon magas tudati szint. Nem is igazán parancsolás ez az érzelmeknek, hanem a nem azonosulás velük.
2016. dec. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az érzelmeidnek nem tudsz parancsolni.

De az érzelmeid megnyílvánulásának (csapkodás, sírás, örjöngés...stb) tudsz.

2016. dec. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Egyet értek az első válaszolóval.

Ez nagyon bonyolult dolog, és nagyon sok agytorna kell hozzá. És az a baj, hogy én sokszor ezt is teszem, azaz nem magamat adom. Ezzel problémáim is vannak, mert néha már elfelejtem ki is az igazi "ÉN".

Úgyérzem túlságosan beleéltem magamat abba, hogy elfogadjanak az emberek...

2016. dec. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Velem is ez történik igazából, bár én nem mások miatt teszem, hanem magam miatt. Az életben lévő sok kudarc miatt szinte teljesen "kitöröltem" magamból bizonyos dolgokat ( bizalom, szerelem, érzékenység, őszinteség például ) hogy ne találjam magam szembe rendszerint csalódásokkal. És arra lennék kíváncsi, hogy ilyen tényleg létezik-e, vagy csak bemagyarázom magamnak...

2016. dec. 13. 20:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Az érzelem gyakorlatilag reakció a különböző ingerekre. Reakcióra csak minimálisan vagy hatással mert az a tudatos elmédtől függetlenül történik. Viszont, hogy milyen ingerek érnek téged abba már nagyobb beleszólásod van. Pl.: milyen emberekkel veszed körül magad. Így mondhatjuk, hogy ha csak közvetetten is, de irányítod az érzéseidet.
2016. dec. 15. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
igen de ez személyfüggő is de mint egy edzés meditációval , koncentráció erősítésével lehet egy akár nagyon magas szintig is.
2016. dec. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha nem teszed, akkor az érzelmek parancsolnak Neked!A rabszolgájuk vagy! - A parancsolni kifejezés talán nem a legmegfelelőbb. Mindenesetre, jó, ha nem irányítják az életünket.
2016. dec. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!