Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan küzdjem le a streszelés...

Hogyan küzdjem le a streszelést, izgulást és az apró jelentéktelen dolgokra való rágörcsölést?

Figyelt kérdés

Mindig is nagyon izgulós, és rágörcsölős voltam (ezt értsd úgy hogy minden kis apróságra rágörcsöltem).

Mostanra már elegem lett ebből, mert már nagyon zavaróvá vált! Mindig is kordában tudtam tartani, még most is csak néha ha valamit elfelejtek megcsinálni/megtanulni (bár ez nagyon ritkán fordul elő) máris kitör belőlem ez az énem. Most is ez történt és ezzel már betelt a pohár. Hogyha esetleg valamelyikőtök ilyen volt, vagy még most is az, légyszíves mondjatok pár tippet vagy adjatok tanácsot ti hogyan küzditek le ezt? Jaj már majdnem el is felejtettem 14 éves vagyok és lány.



2016. dec. 15. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
A zenét szereted?
2016. dec. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, csak annyi gond van hogy szinte soha nem hallgatok zenét! Inkább youtubereket nézek!
2016. dec. 17. 18:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Értem megpróbálhatnál lassú számokat vagy "természet" hangokat hallgatni ha már mindennap összeadva 1 órán ár ilyesmit hallgatnál az alap hangulatod biztososan nyugodtabb lenne. Így ha ideges is lennél nem olyan szinten.

Vagy az olvasás is segíthet ha szeretsz olvasni.Esetleg ha megteheted a természetben lenni vagy sportolni esetleg mindet egyben.

Igazából ez eléggé személyes hogy kinek mi segít ezért pontosan sajnos nem tudom megmondani.Magadat végül is csak te ismered.

De azért kis segítséget tudok adni.

Jó tanuló lehetsz és valamennyivel érettbe a korod béli lányoknál és törődsz a dolgaiddal

Te is írtad hogy ezek leginkább kis tárgytalan dolgok épp ezért ha legközelebb előfordulna magadban mond ezt:

"Már átéltem rosszabbat is ha ilyen kis dolgokon megakadtam volna messze nem jutottam volna idáig.Éppen ezért nem hozok szégyent magam előtt saját magamra egy ilyen kis dolog miatt.Nyugodj le"

Ezt mond el magadban és már biztos nem leszel olyan stresszben mind előtte.

Evvel egy időben az is jó hogyha kicsit beleharapsz az ajkadba így kis fájdalmat okozva magadnak ami észhez térit (csak finoman )


Ennyit tudtam most segíteni remélem azért lesz valami haszna. szia :)

2016. dec. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Nemsokára úgy is téli szünet, majd akkor kipróbálom a tanácsaidat! Én is nagyon remélem hogy beválnak, nekem az olvasás tűnik a legjobb ötletnek, mivel nagyon szeretek olvasni de arra eddig nem nagyon gondoltam hogy olvasással oldjam a stresszt! :)
2016. dec. 18. 09:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Értem,sok sikert!
2016. dec. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
:) :)
2016. dec. 19. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!