Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az igaz hogy a külső világ a...

Az igaz hogy a külső világ a belső világunkat tükrözi?

Figyelt kérdés
2016. dec. 16. 16:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A te belső világod csak akkor van kihatásra a külső világra, ha te mondjuk a saját rossz gondolataidat kivetíted feléjük gonoszságok, vagy rosszindulat formájában. Ugyanez a kedvességgel, és a jóindulattal is érvényes, nyilván akkor jó irányba ösztönzöd az embereket, akikkel találkozol. Ettől függetlenül az, hogy a világban hány baleset történik, hány embert végeznek ki, hány embert tép szét egy cápa, vagy hány embert ér igazságtalanság, az teljesen független a te belső (gondolat)világodtól, érzelmeidtől. Ahogy az is, hogy hogy állnak hozzád az emberek. Pont ellenkezőleg szokott lenni, a legtöbb gonosz rosszindulatú embert nem éri gond, ellenben azokkal, akik próbálnak jók lenni, vagy éppen már azok. Ez azért van, mert az emberek többsége gyáva, és azoknak ad igazat, azok mellé áll, akik gonoszabbak, erőszakosabbak, mert velük nem mernek packázni. Ennek az lesz a vége, hogy az agyuk megfordítja a dolgot, és saját maguknak szépen megmagyarázzák, hogy ők azért nem barátkoznak valakivel, mert rossz (amikor pedig tök rendes), és azért barátkoznak másvalakivel, mert ő jófej (amikor még velük is szemétkedik, csak már fel sem fogják, csak röhögnek rajta, de ha ezt a rendesebbik csinálná velük, akkor fel lennének háborodva).


Ettől függetlenül számít, hogy mit mutatsz magadról a világnak. Ha folyton morcos vagy, rosszkedvű vagy, akkor úgy is állnak hozzád. Ha jókedvű vagy, vagy éppen rendes, akkor azért veled is rendesebbek. Bár sokszor nem fognak úgy rád hallgatni, hiszen "egy rendes embernek mégis milyen jó ötletei lehetnének (ellenben egy szemétládával)...". Te mindig tegyél úgy, ahogy te helyesnek érzed. Ha emiatt haragszanak majd rád, akkor mond nekik, hogy "most komolyan az a bajotok velem, hogy helyesen cselekedtem?".

2016. dec. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm hogy megosztottad a te gondolataidat is.

Azért tettem fel a kérdést, mert bőven olvastam könyveket erről és hasonlókról. Valakiket ez vagy nem érdekel vagy egyáltalán nem tudnak róla. Kell egy kis idő míg ezeket teljesen megértem. Nem tudom, lehet túlgondolom ezeket...

Az ember mindig fejtegette azt hogy miért történik vele minden a legrosszabbul. Főleg én. Mintha valaki gyöngysort csinált volna rossz dolgokból, és az az enyém lenne.

Amit ki akarok emelni: velem akkor is nemkedvesek voltak mikor én teljesen átlagos voltam, és akkor se értettem. De nem akkor, hanem korábban befejeztem a legkisebb társasági életemet, csak akkor beszélek ha muszáj. Nem kell bemutatni, hogy mindig a bunkókat fogják szeretni és nekik áll a zászló is. Olyan is van hogy mondanak nekem valamit és nem jutok szóhoz, aztán azt jó hosszú ideig bánom. Most meg még jobban igyekszek gondolkodni. Ha én beszélek azt mindig megbánom. Nem tudom, de én ilyen vagyok. Most ebbe nagyon belementem, de amiért én nem szeretek élni, az az emberi embertelenség minden formája.

2016. dec. 16. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!