Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti is vagytok így az élettel?...

Ti is vagytok így az élettel? (Depresszív, nihilista)

Figyelt kérdés

Nemrégiben elkezdtem nézni Lars von Trier filmeket, illetve a csillagászattal is kicsit foglalkozni. Majd rájöttem, hogy semmi sem az aminek látszik. Az életünk, a létezésünk csak egy álomvilág aminek nagyon nagy hangsúlyt adunk. Túl komolyan vesszük az életet, viszont maga az emberiség létezése is csak egy porszem, az én életem a "mindenség" létezése óta pedig semmit sem ér, ugyanúgy mint senki másé.

Az önbizalmam elég jó az egóm is (talán túlságosan) magas és alig tudok személyes kapcsolatot teremteni a korombeliekkel, pedig még csak most leszek felnőttkorú.

Gondolkozom azon, hogy egy erős egyetemet elvégzek, majd elhelyezkedek, de mikor belegondolok, ennek sincs semmi értelme. Csak, hogy több pénzt keressük? Meg hogy a dogmaként felhúzott erkölcsöket, morálokat kövessük?

Nem lenne jobb, ha megragadtunk volna egy átlagos állat szintjén és nem ekkora (fölösleges) babérokra törni?


2016. dec. 29. 00:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is rengetegszer érzem ezt, és akkor mindig arra gondolok, hogy ez a logika (amit te is leírsz) azt feltételezi, hogy nem magunknak csináljuk azt, amit csinálunk. Akkor ne a pénzért csináld, csinálj olyat, amit magadért teszel. Sziruposan hangzik, de ha valóban így van, ahogy írtad, akkor mit tehetsz? Az egyetlen logikus kiút, hogy megpróbálod ezt a semmi életet boldogan élni.

Nem?

2016. dec. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fiatal korodhoz képest elég reálisan látod a világot. Teremts olyan értékeket, amik számodra fontosak, és örömöd leled bennük. Mást nem igazán tehetsz. A látszat csak a felszín, az értékek belül vannak.
2016. dec. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is hasonló képen állok. Úgy vagyok vele hogy ha igaz ha nem úgy sem tehetünk semmit mind ahogy megszületnünk és meg is halunk.De ha már így van próbálom élveztessen elölteni az időmet :D
2016. dec. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kb egyezem veled keérdező.
2016. dec. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is sokszor gondolkodok, hogy miért nem születtem inkább egy krokodilnak...ő nem gondolkodik azon hogy mi a f....szt keres itt és nem akarja napi szinten átlőni a fejét.
2018. dec. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!