Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mihez kezdjek, hogy megváltozzak?

Mihez kezdjek, hogy megváltozzak?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre kevesebbet foglalkozok a külvilággal. Nincsenek barátaim, persze próbálok mindenkivel kedves lenni, de senki se viszonozza. Néha olyan, mintha nem ebbe a társadalomba tartoznék. Néha teljesen antiszociálisnak érzem magam. Az is zavar, hogy nem tudok odafigyelni pár dologra. Olyan, mintha az agyam nekem beszélne, a gondolataim bejárják az egész testemet. Főleg, olyanok vesznek körül akikkel nem tudok komolyan beszélni. A napjaim abból telnek, hogy zenét hallgatok, tanulok, olvasok. Engem egy kissé zavar ez az egész. Ez nem nagy gond, vagy változtatni kéne valamin?

2016. márc. 30. 16:09
 1/9 anonim válasza:
100%
Jó dolog hogy ezt felismered. Ha nincs semmilyen betegséged, ami kiválthatja a lehangoltságot, lehet hogy ez most egy ilyen időszak. Mindenki volt már így szerintem. Ha nem kedvesek veled, ne törődj velük, nekem segített hogy kerestem új hobbikat ,pl rajzolás festés, varrás, egy jó könyv elolvasása, de ajánlom hogy nézz meg valami jó kis filmet,sorozatot,vicces videókat a neten, hátha segít. Társadalmi szempontból nem sokat mondhatok. Ha semmi sem megy,ismerkedj,menj el egy sétára vagy vágj be egy tábla csokit, a lényeg hogy engedd magad jól érezni és kapcsolódj ki. Minden rendbe jön majd ha nem várod, ez mindig igaz, az élet egy körforgás és ha hagyod egész jó muri.
2016. márc. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ugyan így vagyok én is az életemben szerintem a legfontosabb, hogy segíts másokon és keresd meg az utadat, művelődj, a más az nem baj az nagyon is jó! Ne bánkódj a külvilág miatt. Ha nem találod a közös hangnemet a többiekkel akkor keress más társaságot hasonló csak a hasonlóval érvényesül.
2016. márc. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szofi11 ***** válasza:

"Olyan, mintha az agyam nekem beszélne, a gondolataim bejárják az egész testemet."


Ez nagyon érdekes, mintha valami belső változáson mennél keresztül.

Amit leírtál, abból nem úgy tűnik, mintha nagy gondnak látnád, hogy mostanában így, befelé élsz. Tanulsz, olvasol, töltekezel.

Van egy remek módszer saját magunk jobb megértésére. Minden nap írj tele 3 oldalt a gondolataiddal. A második oldal felénél már nemcsak a kavargó felszíni gondolatok fognak feljönni, hanem olyanok, amik tudat alatt foglalkoztatnak. Jó kis beszélgetés lehet saját magaddal. Ha valami lelki gondom van, mindig kiírom magamból, nagyon hasznos módszer.

Ha majd ismét foglalkozni szeretnél a külvilággal, akkor biztosan olyan tevékenységekbe fogsz vagy olyan dolgot tanulsz, ami új ismeretségeket hoz az életedbe.

A kérdés, hogy szerinted ahogy most élsz, az gond-e. Neked. Ha csak azért zavar, mert a társadalom szerint antiszociálisnak tekinthető a jelenlegi periódusod, akkor az nem számít.

Ha változtatni szeretnél, keress egy olyan elfoglaltságot, amihez vagy közösségi fórumon vagy személyesen nyitni tudsz mások felé.

2016. márc. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves mondatokat, igazából azért írtam a kérdést, hogy mit gondolnak rólam azok az emberek akik ezt kívülről látják / olvassák.
2016. márc. 30. 20:13
 5/9 anonim válasza:
Velem is ugyanaz a helyzet volt, mint most veled. Úgy lehet kezelni, hogyha olyan embereket keresel,akikkel komolyan tudsz beszélgetni. Ülj le a szüleiddel és beszélgess velük. Az nem megoldás, hogy zenét hallgatsz. Én úgy változtam(váltottam élet folyamatot)(kizökkentem) meg, hogy elkezdtem random beszélni emberekkel. Olyan emberekkel, akikről lesült, hogy megértő emberek, és szívesen beszélgetnének másokkal. Nem kell kiönteni a szíved senkinek. Az a lényeg, hogy beszélgess velük arról amiről szeretnél. Manapság a társadalmon belül élő emberek többsége nem foglalkozik senkivel. Figyelembe se veszik az emberek egymást. Pedig ennek nem így kéne lennie. Úgy kéne lennie, hogy az emberek beszélnek egymással. Mindenkinek van véleménye. Mindenkinek más. Valamiből meríthet az ember valamiből nem. Meg kell hallgatni. Változtass! Menj ki a szabadba és nézz körül. Lásd meg a szépet. És értékeld. Keress olyasvalakit, aki veled lenne beszélgetnétek. Alakíts ki baráti kapcsolatokat. Ne hanyagold el, hanem foglalkozz, és ápold velük a kapcsolatod.
2016. ápr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
És ne számítógépen, ne telefonon, hanem a való életbe tedd!!
2016. ápr. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ja és ne papíron írd le neki, hanem aktív beszédben valósuljon meg. :D
2016. ápr. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Hoppá az utóbbi nem ide véletelen volt bocsi.:)
2016. ápr. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez beteg: "Olyan, mintha az agyam nekem beszélne, a gondolataim bejárják az egész testemet."

Menj el sétálni csak úgy egyedül. Mozdulj ki. Mosolyogj rá ismeretlen szimpatikus emberekre. De ezt ne említsd meg nekik.

2016. ápr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!