Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valaki adna valami tanácsot,...

Valaki adna valami tanácsot, hogy mihez kezdjek magammal? 15/L

Figyelt kérdés

Eléggé szégyenlős ,magányos és önbizalom hiányzos vagyok.

Nehezen nyílok meg/oldodom fel új társaságban.

Szeretnék felszabadultabb, magabiztosabb, közvetlenebb lenni ,olyan akivel szívesen barátkoznak ,szeretném magamat jól érezni a bőrömbem.

Az a gáz ,hogy egyszerűen nem tudok beszélgetni. Félek megszólalni ,nehogy hülyeséget mondjak. Folyton ezen görcsölök. Unalmas vagyok és érzem hogy nem érdeklek senkit. Ha meg is szólalok akkor is halkan és félénken.

Nem nagyon járok el sehova.

Nagyon nyomasztó ,hogy reggel elmegyek suliba, haza jövök ,tanulok és alszok. Unalmas.

Szeretnék megvaltozni ,változtatni a helyzetemen.

Valaki valami tanácsod tudna adni? (:



2017. jan. 5. 21:18
 1/5 anonim válasza:

Olyan kozossegi helyekre menj, ahol tenyleg szivesen vagy, ott valszeg talalni fogsz olyat, akivel lesz kozos tematok. Nalam pl a koncertek bevaltak. Probalj meg ne egyszerre egy egesz tarsasaggal beszelgetni, hanem 1-2 emberrel. Minel kevesebben vagytok a beszelgeteskor, annal konnyebben oldodtok fel. Olyanokat kerdezz, amik valoban erdekelnek, es lehetoseg szerint kifejtosek, tehat nem lehet egy szoval megvalaszolni. Ha teged kerdeznek, akk is fuzz hozza vmi lenyegtelen infot, amit megragadva tovabb gordulhet a beszelgetes. De ne stresszelj azon, h mi lesz ha hulyeseget mondasz, max rohogtok rajta egy jot, a nevetes pedig jo :)

Fogadd el magad olyannak, amilyen vagy. Ha szembenezel a hibaiddal, urra leszel rajtuk azaltal, h ismered es elfogadod oket. Ehhez persze onismeret kell. Dolgozz egy kicsit magadon ezen a teren, akk magabiztosabban es nyugodtabban allsz a dolgokhoz :) olvass a temaban, az nekem is segitett.

2017. jan. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olvasgass, próbáld megfejteni a világ működését, az okokat és okozatokat. Nézz, olvass híreket. Ha van hobbid hasonló társaságúak ismeretségét keresd, akkor már valamiről tudtok beszélgetni. Az iskola nem tart örökké, munkahelyen ez már egész más, öröm olyanokkal találkozni akikkel egy hullámhosszon vagy.
2017. jan. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ui. és szerezz barátokat, velük könnyebb eljárni is akár szórakozni, kirándulni vagy csak sétálni, csavaroni egy kicsit. Van akinek a sport jön be, van akinek a zene, valami biztosan érdekel téged is.
2017. jan. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Sportolj valami csapatsportot. Ott megismerhetsz egy csomó embert, és a sport amúgy is boldogsághormonokat szabadít fel.

Ha ehhez sincs kedved, viselj piros színû ruhát. De azt az igazi, élénk, erõs pirosat. Nekem nagyon nagy önbizalmat adott, persze ez nem jelenti azt, hogy neked is azt fog, szerintem mégis megéri kipróbálni.


Emellett találd meg AZT, amiben tehetséges vagy és élvezed. Én rajzolni szoktam a suliban, szünetekben. Sokszor odajönnek paran és megdícsérik, ez is felvidít. Pedig sokáig azt hittem, hogy semmihez nincs tehetségem - aztán voila.

Esetleg játssz egy hangszeren, írj, fess, barkácsolj, színezz, programozz, stb.

2017. jan. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia! Én is egy 15 lány vagyok, és ugyanezzel küzdök. Ha gondolod írj nyugodtan priviben. :)
2017. márc. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!