Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » MÁV Kórházban fogok szülni,...

MÁV Kórházban fogok szülni, mit kell bevinni magammal, esetleg szülésznőt lehet választani? Ha van nevetek azt is szívesen fogadom, valamint mindenféle hasznos tanácsot.

Figyelt kérdés
2010. jan. 6. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia,augusztusban szültem a MÁV-ban.Szülésznőt nem lehet választani,de akinél szültem nagyon-nagyon rendes és emberséges volt.Hárman voltunk egy szobában és mindhármunk meg volt elégedve a szülésznőjével.Vigyél magaddal mindenképp több pizsamát,mert kórházit nem adnak.Lehetőleg hálóinget és ne nadrágos pizsit,mert velem azt átvetették.A felvételnél fogják kérni a kiskönyvedet,személyit,taj kártyát stb.,ezeket jó előre összekészíteni.Én Streptococus pozitív voltam,így ezt a papírt adtam oda legelőször.Vigyél egy olyan papucsot,amibe zuhanyozhatsz és egy másikat is száraznak.Mindenképp vigyél magaddal tenna lédi betétet,nekem elég volt a normál, az extra az túl széles talán csak az első nap használtam.A szülőszobán jól jön egy kis víz,vagy tea,mert enni-inni nem adnak csak ha felkerültél az osztályra.A babának kell vinni pelenkát és popsitörlőt.Ruhát adnak.Hirtelen ennyi jut eszembe,de ha van még kérdésed szívesen válaszolok.
2010. jan. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Mellszívó is nagyon jól jön,h. minél előbb legyen tejcsi.Szopis tea,urtica urens,alkoholmentes sör,sok víz,üdítő.
2010. jan. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia

Én májusban szültem ott,nem lehet választani szülésznőt,de aki nekem segített nagyon rendes volt (mai napig szégyellem hogy még a nevét sem tudom). Amiket az előttem szóló írt azok valóben mind kellenek és hasznosak,én szőlőcukrot vittem a szülőszobára,de javarészt a párom ette meg.

Legyen nálad mindig innivaló,hogy bőven tudjál folyadékot fogyasztani.

Annyi,hoyg bár akkor már majdnem nyár volt, irtó meleg volt a kórteremben,rólam folyton szakadt a víz,így egy nap több hálóinget is elhasználtam.

+ vigyél szoptatós melltartót is melltartóbetéttel.

2010. jan. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az előzőekhez még annyit, hogy tisztasági cuccokat, wc papír, meg hasonlók mindenképp vigyél, nem árt valami tisztító kendőt is vinni. :) Textil pelust is vihetsz a kicsinek, mert csak egyet adnak. :)

Poharat és evőeszközt se felejtsd otthon :)szalvéta, kistányér meg hasonlók :)

2010. jan. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Még egy kérdésem lenne: házassági anyakönyvi kivonattal mi a helyzet? Én négy éve szültem az Uzsokiban ott az eredetit elfogadták.

Első hozzászóló: én is streptococcus pozitív vagyok, vagyis a terhességem alatt már vagy kb 4x kijött :(

Ti melyik orvosnál szültetek?

2010. jan. 7. 12:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia,a streptococcus miatt nem volt szerencsére semmi gond,csak rögtön szólni kell,amint beértél a kórházba.Bekötik az infuziót,amit négy óránként ismételnek.A dokim Kazár Tibor volt,de nem hiszem,hogy ismered,mert a honvédba dolgozik és a mávba viszi a magánbetegeket.Egyébként nem nála szültem,mert pont akkor utazott el.
2010. jan. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia, valóban nem ismerem az orvosodat, nekem Turi Zsuzsanna az orvosom, mivel cukros vagyok. Akkor strepto miatt én is sipítozni fogok :))
2010. jan. 9. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!