Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mennyire számít a 'hírnév'?

Mennyire számít a 'hírnév'?

Figyelt kérdés

A tipikus amerikai filmekben ismert felállás. Vannak barátaim, sokan mondják, hogy szép vagyok, de vannak azok a bizonyos felsőbb körök. Mintha az egész egy nagy család lenne, nem feltétlenül 10es pasik és csajok a 'tagjai', de mindenki hallott már róluk. Mondjuk az egész egy nagy körforgás, körbe mennek és úgy nyalnak egymásnak.

Néha olyan előítéletesek és fintorognak, hogyha valaki nem közülük való no name emberről van szó, és mintha néhány fiúnak lealacsonyodó lenne leállni egy olyan lánnyal, akiről még nem hallott senki.

Ne értsetek félre, én elégedett vagyok az életemmel és nem akarok bekerülni ilyen körökbe, csak néha elég érdekes mikor megkérdezik a nevem, én megmondom, és erre "ó, rólad még nem is hallottam" (a hangsúlyon és a tekinteten van a lényeg, amit itt érzékeltetni nem tudok)

Normális véleményeket és nézeteket várnék, aki unatkozik és kedve támadt hülyeségeket irogatni azt, szépen megkérném, írjon egy másik kérdéshez..


2010. máj. 4. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:
25%
számít
2010. máj. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az emberek egyrésze sznob. Csak a saját társadalmi osztályába tartozókkal tart kapcsolatot, a többieket lenézi.Lassan újra olyan lesz a társadalom,mint a háború előtt volt. Az iparos nem barátkozott a paraszttal, a diplomás nem barátkozott az iparossal stb.

Ma a saját házban lakó,lenézi a panelban lakót, a diplomás azt,akinek csak szakmája van. És persze a legtöbbjük iparkodik "felkapaszkodni"

Ha sikerül,akkor lenézi az eddigi barátait.

Ha pedig már elég befolyásos,elég gazdag,akkor csak a vele egyívásúak társaságát keresi.

Ez még nem is lenne olyan nagy baj. Sokkal károsabb,hogy ezekben a befoláysos körökben egymást segítik jó állshoz,pozícíóhoz, a tehetségesebb és jobb képességű,de alattuk állóval szemben.

2010. máj. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
49%
Álltalában ezek a ''baráti'' csoportok ribancokból és sutyikból szoktak állni. Szóval nincs hírnevük, hanem feltűnőek, csak azthiszik attól menők hogy játszák a hülyét, bepofáznak mindenkinek, cigiznek, bebasznak stb.stb... de ez csak általánosítás, őket nem ismerem.
2010. máj. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!