Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Gyűlölöm az egyetemet?

Gyűlölöm az egyetemet?

Figyelt kérdés

Túlvagyok az ötödik vizsgaidőszakomon, majdnem minden vizsgám sikerült. Műszaki szakon vagyok, szóval elvileg nem „értéktelen papír” amit ad, de én sosem akartam erre a szakra jönni, csak a drága szüleim belémsúlykolták, hogy nekik „ez az álmuk”, meg hogy ez milyen jó lesz. Én buta meg hallgattam rájuk, és igen, tudom, hogy az én hibám mert én írtam be a jelentkezési lapra. Mindig jó tanuló voltam, nincs gond a kvalitásaimmal, viszont attól még nehéz.. És nem akarok panaszkodni, de szörnyű érzés ez az egész, mert olyanokról kell tanulnom, ami egyáltalán nem érdekel (szakos tárgyakra gondolok, nem matek és fizika), nem sikerült egy vizsgám és megint előjött bennem, hogy ismét egy olyan dologért, diplomáért „küzdök” amit egyáltalán nem is akartam soha. Műszaki vonalon szerettem volna egy másik szakra menni, amire tényleg nagyon nagy a kereslet és a mai napig az jár a fejemben, hogy mi lett volna ha arra megyek.. Még az első félév végén eldöntöttem, hogy otthagyom az egyetemet és a következő évtől szakot váltok, de nem volt elég erőm végigvinni, mert a szüleim lebeszéltek, „nem hagyták”, illetve mielőtt nekik elmondtam, beszéltem a testvéremmel, aki azt mondta, hogy támogat, aztán amikor szóba került a dolog a szülők előtt, ő is melléjük állt, így maradtam. Azt mondták, hogy ha otthagyom az egyetemet akkor „elmegy egy évem”. Hát így elmegy négy..(hét félév). De ez is az én hibám, gyenge voltam, tisztában vagyok vele.

Az emberek azt mondják, hogy az egyetemi évek az ember életének legszebb évei.. De én utálom, nincs bajom a tanulással, a problémám az, hogy egy olyan célért küzdök, ami nem az enyém, de már túl sok időt belefektettem ahhoz, hogy otthagyjam. De úgy gondolom, ha már most ilyen érzéseket vált ki belőlem, akkor később, a szakmában is így lesz. Létezik valami megoldás, hogy jobban érezzem magam, valami hókuszpókusz, amitől megszeretem? Lehetek még boldog valaha az életben ezzel a szakmával? Mi lesz velem, ha elvégeztem?


2017. jan. 29. 02:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedben már elvégezném,hiszen nagyon sok munkát és időt fektettél bele. Nem muszáj ebben a szakmában dolgozni, de lehet,hogy később kedvet kapsz hozzá. Ne hagyd,hogy a szüleid irányítsanak hiszen már felnőtt vagy és eltudod te dönteni,hogy neked mi a jó ! Bocsi,hogy ezt mondom, de a nők se szeretik az olyan pasit akit a szülei irányítanak .
2017. jan. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Tuti jól fogsz keresni.. a hobbiddal meg foglalkozz külön
2017. jan. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Most már el kell végezned, mert nem sok van vissza. Biztos lesz rá amúgy kereslet.
2017. jan. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kim Bo Mao válasza:

Nem tudom mennyire más szakirányon van, de én átmennék a másik-hőn áhított- szakra, ami elmondásod szerint nagyon keresett szak, jól keres stb.

Gondolom államilag támogatottan vagy, de ha elvégzed és mégis úgy döntessz, hogy nem akarsz azzal foglalkozni már fizetős lenne a 2. alap képzés nem?

Nem éri meg más álmát élni, addig csak elvesztegeted az idődet, és közben lelkileg változol-negatív irányba-nem lesz elég önbizalmad, elfelejted mit szeretsz, egyhangú és keserű lesz az életed és a szüleid szemében is gyengének fogsz tűnni...stb.

Én is először azért nem mentem egyetemre mert el kellett mennem dolgozni, és valami szakmát gyorsan ki kellett tanulnom-okjén-de közben vívódtam mert nem akartam azt a szakmát, úgyhogy váltottam. Erővel elvégeztem egy másik okj-t ami passzolt az érdeklődési körömbe csak épp semmire se volt jó, mert nem egyetemi diploma volt... Utána ismét az anyagi körülményekkel és szülői nyomásra kimentem külföldre dolgozni, hogy önállósodni tudjak és el tudjak menni egyetemre. Közben úgy tűnt a pénzügyi problémánk sosem fog megoldódni, így hát elmentem építőmérnökire odakint...nagyon érdekes volt de baromi nehéz is és éreztem hogy teljesen megváltoztat és elvesztem "önmagam", és rájöttem, hogy ki kell lépnem ez alól a nyomás alól, hogy megfelelni a szülőknek vagy akárki másnak mert összeroppant előbb-utóbb...

Gyüjtöttem pénzt és most idehaza tanulom azt amit mindig is szerettem volna önerőből, és már munkát is kaptam benne és most hogy látják a szüleim hogy elboldogulok az életben azzal amit szeretek csinálni már nem ellenzik (művészeti pályán).

2017. jan. 30. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

lépj le

én 1 magyar szakot végeztem

sokat sírtam hogy utálom mégsem váltottam

most munkanélküli vagyok

ki akarom találni mi az álmom

szard le hogy ez 1 jó szak

valakinek jó de nem neked.

menekülj jobb helyre

1 nap akár 1 percig is unatkozni bűn.

jah.léci legalabb te legyel menő én nem mertem otthagyni anno a szakom

el is basztam 3 évemet rá

2017. febr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!