Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan fogadhatnám el ezt a...

Hogyan fogadhatnám el ezt a dolgot hogy ne zaklasson fel, hogy ne dühítsen fel minden alkalommal?

Figyelt kérdés

Körülöttem levő ismeretlen emberekről van szó az utcán és tömegközlekedési eszközökön.

Rendszeresen megbámulnak engem egyesek (gondolom a kevésbé tapintatos emberek) a kissé szokatlan kinézetű fejem miatt, és mert tiszta feszült vagyok. És ez engem nagyon fel szokott dühíteni főleg amikor nem tudok elmenekülni a bámuló ember tekintete elől, pl. ülök egy buszon és ő meg szemből egész úton engem néz. Olyankor nem nagyon tudok mit tenni, persze leszállhatnék a buszról dehát nekem is el kell jutni az úticélomhoz.


Hogyan fogadhatnám el hogy így megbámulnak, hogyan maradjak higgadt olyankor? Csakmert elég gyakran kerülök ilyen helyzetekbe


2017. febr. 19. 08:21
 1/4 A kérdező kommentje:
Az meg a másik hogy nevetség tárgyává válok mindenhol már a megjelenésemmel, de akkor meg főleg ha még kommunikálnom is kell
2017. febr. 19. 08:22
 2/4 anonim ***** válasza:
Mert milyen a kinézeted? Milyen a fejed formája? Hogyan kommunikálsz?
2017. febr. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mosolyogj egyet rájuk. Az emberek többsége úgy zavarba jön egy mosolytól, hogy el is szaladna, ha tehetné.
2017. febr. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az emberek megbámulják, megnézik az olyan embereket, akik nem átlagosak. Láttam egyszer a buszon egy érdekes, ám elég kedves embert. Ilyet még nem láttam ezelőtt, sokszor önkénytelenül is ránéztem. Mintha boldogságot sugárzott volna, tehát én is boldogabb lettem tőle. Örültem, hogy láttam egy ilyen embert. Téged is azért néznek meg, mert nem vagy szokványos. Mivel egyértelmű, hogy valami született betegséged van, ezért szerintem elég taplóság kinevetni. Azt is figyelembe kell venni, hogy te ezt milyen rosszul éled meg. Sokan azt hiszik, hogy ha valaki szellemi fogyatékos, akkor nem érez, és nem veszi észre, ha valaki kineveti, kigúnyolja (bocsi, nem gondolom, hogy az vagy!). Igen, vannak, akik kevésbé érzékelik, de a többségük ugyanúgy érzékeli, sőt, sokukat még rosszabbul érint ez.
2017. febr. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!