Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen szakma illik a személyi...

Milyen szakma illik a személyiségemhez? Felpontozlak! (17/L)

Figyelt kérdés

Kérlek ne vegyetek semmit beképzeltségnek az alábbiakból, nyilván főként a jó tulajdonságaimat írom le, nem azt pl. hogy mindig elkések mindenhonnan (amúgy nincs így, áá nem :D). Én csak az igazat írom és TÉNYLEG kíváncsi vagyok a véleményetekre... Nekem is van pár ötletem, amit később meg is osztok veletek, de előbb kíváncsi vagyok, szerintetek mi illene hozzám.


Rövid leírás (lustáknak :P):

- 17/L;

- jó nyelvekből;

- jó matekból, fizikából és infóból;

- ebből kifolyólag -> humános & reálos;

- ki nem állhatom a törit és a gazdaságot;

- 2 hangszeren játszok;

- szeretek rajzolni;

- rengeteg dologba belekezdtem már (hangszer, tánc, kézi, rajz ...);

- embertársaimmal jól kijövök (tanárokkal főleg :));

- projektmunkánál mindig vezetőszerepet töltök be;

- szeretek beszélni (:D), de néha teljesen csendben vagyok mert nincs kedvem (tehát intro- és extrovertált is vagyok egyszerre);

- szeretek (és elvileg jól tudok) magyarázni;

- szeretek egyedül és csoportban is dolgozni (feladatfüggő);

- kritikus vagyok, szeretek másokat korrigálni (persze csak ha megengedik);

- szívesen tartok prezentációkat (sokat is kell szerencsére);

- domináns vagyok és van önbizalmam.

Kikötéseim: nem szeretnék az egészségügyben dolgozni (nem a pénz miatt), se a kereskedelemben és nincs elég jó fizikumom ahhoz, hogy kétkezi munkáz végezzek. De legalább mentálisan terhelhető vagyok..

Egyetemre is szívesen megyek ha a szakma, amit végezni szeretnék, megköveteli. Pénz nem számít, tehát ne írjátok hogy "hát ez meg ez jó, de úgy se élsz meg belőle". :)



Részletesebb leírás:


Igazából már csak a fentiekhez fűzök hozzá dolgokat, mivel a nem lusta emberek valószínű a lusta embereknek szóló részt is elolvasták :D. Szóval igen, nagy szerelmem a nyelvek... Irodalom, nyelvtan, idegennyelvek, bármi jöhet :D. Anyanyelvi szinten beszélek németül és magyarul, angolul is jól beszélek és jövőre spanyolt is tanulni fogok. Nem tudom miért, de csak úgy ragadnak rám a nyelvek, eszméletlenül szívesen tanulom őket. Nagyon szeretek olvasni, már 4 éves korom óta tudok és az életem egyszerűen nem lenne teljes nélküle. Amúgy régebben írogattam verseket is és akartam írni egy könyvet is, de végül nem lett belőle semmi. Talán észrevettétek, hogy nem tökéletes a magyarom. Ez azért van, mert már 9 éve Németországban lakok, szóval ne bántsatok emiatt...

A reálos tantárgyakat is teljesen értem, jövőre emelt matekos és fizikás suliba megyek. Régebben annyira nem voltam jó, de az elmúlt pár évben nagyon megszerettem a matekot.

Nem szeretem a magolós tantárgyakat, egyszerűen nem látom értelmét annak, hogy annyi dolgot kívülről megtanuljak... Igen, ezalatt a törit és a sok gazdasági szart értem. Bocs a megfogalmazásért, de hatalmas a gyűlöletem irántuk :D.

A személyiségemről annyit, hogy mint írtam magabiztos vagyok és domináns, automatikusan enyém a vezetőszerep a csoportmunkáknál - ha nem, őszintén szólva kicsit frusztrált vagyok. Nem azért, mert figyelemhiányos vagyok, csak egyszerűen szeretem sajátkezűleg irányítani a dolgokat. Visszajelzések alapján egyébként jó vezető vagyok, igazságos és bőven kiveszem a részt a munkából, tehát ne egy zsarnok ripacsra gondoljatok azért :P

Talán még két érdekes dolog rólam - benne állt a szöveges értékelésemben, azért emelném ki:

- Képes vagyok nagyon hosszú ideig koncentrálni magam. Tehát ha én éppen csinálok valamit, akkor az egész osztály fel is robbanhat felőlem, én akkor se nézek fel amíg nincs kész a feladat :D

- Szó szerint idézem, "humoros, kritikusan megfigyelő" vagyok = egy szemét nyelvtannáci, aki képes MINDENBEN hibát találni (nyelvtan, helyesírás, összkép, fogalmazásmód...). Emiatt az osztálytársaim mindig nekem adják először a fogalmazásaikat javításra, nem a tanárnak :D. De szívesen csinálom amúgy, nagyon is. Még ha betegesen is hangzik..

Nem vagyok stréber (mint írtam, utálok magolni), de szívesen megyek suliba és a kedvenc tantárgyaimat tényleg szeretem.



Na eddig bírtam az önfényezést xD

Akinek ezek után még kéne valami plusz infó (az nem normális - viccelek :D) az kérdezzen nyugodtan.



A normális (=nem troll vagy sértegető) válaszokat felpontozom :)


Trollok kíméljenek!



2017. febr. 20. 12:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Komolyan mondom, minimum! Miniszterelnök-asszony!
2017. febr. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem kell szivatni a hosszú szöveg miatt :DDDD

De azért megy a zöld mert hangosan felnyerítettem :D


Btw, utálom a politikát.

ba dumm tsss

2017. febr. 20. 13:14
 3/15 anonim válasza:
34%
Rendőr semmiképp ne legyél, oda elég irni, olvasni.
2017. febr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Angol-informatika szakos tanár. Ha nem jön be a tanítás, akkor is tudod hasznosítani a tudásod.
2017. febr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A leglenyegesebb dolgot nem irtad le:


Mi erdekel? Mit szeretnel csinalni?

2017. febr. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Leírtam, csak nagyon indirekt módon :D

Igazából nagyon közel áll hozzám a tanári pálya, de egy építész-, gépész- vagy informatikusmérnöktől se riadnék vissza.

2017. febr. 20. 13:51
 7/15 anonim ***** válasza:
Tolmács , rendezvény szervező , idegenvezető ,nagykövetségi munkatárs , alternatív gyógymódok oktatója publikálója .
2017. febr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"Tolmács , rendezvény szervező , idegenvezető ,nagykövetségi munkatárs , alternatív gyógymódok oktatója publikálója ."


Nem, ezek közül igazából egyik se.. A tolmácshoz csak fordítgatni kell + eléggé "csicskáztatós munka" (Bocsánat a kifejezésért), az idegenvezetőnél fontos a töri, a többi meg nem olyan szimpatikus.

Az utolsó meg nem is tudom hogy jutott eszedbe rólam :D

2017. febr. 20. 15:17
 9/15 anonim válasza:
Én valaymilyen mérnöki pályát ajánlanék, jól fizet és nagy a karrierlehetőség is, és ha a reáltárgyakkal nincs bajod akkor az egyetem is könyebb lesz.
2017. febr. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
A tervezés szerintem jó lenne neked(gépen kell tervezni nem jut eszembe a szakma neve). Ismerek egy fiút aki már (24 éves lesz) most rohadt gazdag és alig dolgozik. Persze ehhez kell egy kis szerencse is.
2017. febr. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!