Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez megfelelési kényszer? Hogy...

Ez megfelelési kényszer? Hogy segíthetek magamon?

Figyelt kérdés

Az iskolában akaratlanul a maximumot hozom ki magamból. Mive egy héten 34 órám van,mire hazaérek ingerült,fáradt és türelmetlen leszek.


Úgy 1-2 hónapja kezdődött azóta a tanárok agyba-főbe dicsérnek hogy milyen sokat változtam fegyelmezett lettem és szinte csak 5-öket szerzek. A Szüleim is nagyon örülnek neki de tudják hogy valami nincs rendben. Egyszerűen túl feszűlt vagyok az iskolában,túl sokat beleadok egy nap nagyon megterhelő hogy beledolgozom a belemet. Mire hazaérek türelmetlen vagyok,nem tudnak megkérni a Szüleim semmire mert olyan fárdt vagyok meg 1 óra pihenés után is hogy már a saját magam viselkedését sem bírom. A suliban feszűlten hajtom magam itthonra pedig elviselhetetlen leszek.

Veszekedek,csapkodok,kiabálok.

Ez megfelelési kényszer? Hogy tudnám kezelni?


/bocs ha rossz a kategória,nem nagyon találtam jobbat/



2017. febr. 26. 18:39
 1/3 anonim válasza:
Lazits egy picit. Suli utan , mikor haza mesz csinalj olyan dolgokat ami kikapcsol teged. Szinezz , (nem vicc, vannak rohadt jo flenott szinezok, nezegesd meg oket /johanna basforde a legjobb szerintem) olvass, szamitogepezz, fozocskezz, vagy csinalj barmi olyat ami jo erzessel tolt el.
2017. márc. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Lazíts! Nagyon vigyázz ezzel, mert a megfelelési kényszer pszichotikus tünetekhez vezet!
2017. márc. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Jól érezted a problémád!

Igen,valószínűleg megfelelési kényszerből teljesítsz ilyen jól.

A kényszeres teljesítés könnyen kiégethet,ami összeomláshoz vezethet,s ezt meg kell előznöd!


A megoldás,két különböző dolgot igényel,s kezdem a te oldaladdal:


A tanuláshoz nyilván szükséges egy képesség,amivel rendelkezel.Az,a bal agyfeled teljesítőképessége.Az iskolai munkáddal,ezt maximumra járatod,s ez merít ki.

Le kell lazítnod,a jobb agyfeled leterhelésével,s ez,a művészetek területe.(Zene,festészet,költészet,a fantázia szabad áramlása,stb.)Ezekből a művészetekből,valamit intenzíven kell gyakorolnod.Gyakorlásukkal bal agyfeled pihenhet,és feldolgozhatja pihenésekor a felvett tudást.


A másik,szüleid dolga.

Valószínűleg nekik konfliktusuk van egymás közt,s erre -tudatodon kívül-te a megfeleléssel válaszolsz.(Tudat alatt a konfliktusukat arra véled,hogy te nem vagy elég jó,s ha jó leszel,megszűnik a konfliktusuk.Nem igaz!Nekik nem veled,hanem egymással van bajuk,és nem lehetsz olyan jó,hogy azt megváltoztatsd!)


Mit tehetsz ezzel szemben?

Előszöris,fogadd el,hogy nekik nem veled van bajuk!

Másodszor,provokáld ki az ők szeretetkifejezését,ami leggyakrabban a te szeretetkifejezéseiddel érhető el.(Tudatalatt,ezt szolgálja maximalizmusod.)

Ha a te szeretetkifejezésedre nem válaszolnak viszont szeretetkifejezéssel,netán furcsálják azt,nyugodtan förmedj rájuk,hogy"NEM LÁTJÁTOK,HOGY ÉREZNI AKAROM,HOGY SZERETTEK!NEM A PÉNZETEK KELL,HANEM A SZERETETETEK!"

Ha ez sem működik,küld el őket pszichológushoz,családterápiára!

2017. ápr. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!